Poradíte mi niečo na koliku?

lufinka46
24. okt 2011

bamb27
24. okt 2011

kvapky baby calm skuste, je to nieco ine ako espumisan, sab simplex ci infacol 😉 ..a lezat na brusku

aha1
24. okt 2011

gél flatulin v kombinácii s espumisanom a veľa masírovať a cvičiť (nožičky pritláčať k brušku) ak sa dá tak aj spávať na brušku mojim pomohlo

lulu19
24. okt 2011

nam pomohlo espumisan ,sab simplex a pupik na brusko a hlavnesom uvarila rascovy odvar do troska vody trska rasce a davat po lyzickych

lublana1
24. okt 2011

nam pomohol sab simplex do mliecka a hlavne kvapky Bio gaia...

tina_22
24. okt 2011

Nám pomohla biogaya, ale dávali sme až po troch mesiacoch. A tiež zohriata plienka a rúrka. Sme si užili svoje😀

deniska08
24. okt 2011

Detsku protikolikovu flasu značky MAM..nam velmi pomohla...da sa kupit v lekarni aj supermarketoch 😉

elizabeth22
24. okt 2011

Espumisan L,Biogaia a Infans Dophilus probiotika a hlavne trpezlivosť a pevné nervy 🙂 😉 😉 ono to samo zmizne,len treba vyčkať času 😒 😒 😒 ale neboj,bude dobre.

andel7766
24. okt 2011

espumisan a rúrka do 4,5 mesiaca, ale prežili sme 😀

kachnicka29
24. okt 2011

malému robím od 1.týždňa feniklový čajík,dobrý na uvolnenie prdíkov,už má skoro 9.mesiacov a robím mu ho dodnes,dávala som mu aj espumisan,ale veľmi nepomohol,potom som objavila INFACOL,ten bol lepší,tak isto masáže bruška,masť pupík,skoro stále spal na brušku,ale aj tak prajem pevné nervy a hlavne veľa trpezlivosti s drobčekom,Adamkovi to prešlo presne po troch mesiacoch a veľmi sa všetkým ulavilo,hlavne jemu,odplakané má až do dospelosti 😉

sejbry
24. okt 2011

Hmmm, my to máme tiež ☹((( používame pupík, cvičíme, teplá plienka na bruško, ležkanie aj spinkanie na brušku, Biogaia dávame pravidelne - asi trošku pomohlo, espumisan a infacol máme tiež no neviem či to pomáha ☹ rektálnu rúrku sme použili 2 krát - pomohla na uvolnenie, ale povedali sme si, že už nie . Tak sem tam malému trošku pošteklím riťku s vatovou tyčinkou - naolejčekovanú a to celkom pomože. Popuká 🙂)) Prvý mesiac bolo horšie pravidelne 2-3 hod večer krik ☹(( teraz máme 2 mesiace a sa nám polepšilo 🙂 Tak držím palce 🙂

dadav
24. okt 2011

No my sme si veru užili ☹ ☹ ☹ a ja som skúšala toho veľmi : napr. nahrievanie plienky - nezabralo, masírovanie bruška - áno, masírovanie chrbátika - trochu, kvapky Sab Simplex - tie veľmi, áno... 😀 rektálna rúrka - pomohlo 😀 , homeopatiká do čaju rozpustiť, Pupík - štipľavá mastička a masírovať - po kúpaní áno a hlavne aj sme zmenili mlieko - ja som nekojila - iba mesiac, tak sme zmenili mlieko a je to priamo na koliky a zápchy - Nutrilon Comfort :o))) Pri tom veeeľkom skúšaní neviem ani povedať, čo najviac pomohlo. Asi najväčšie zmeny som videla po tom mlieku, rekt.rúrke, Sab Simplexe, ... 😀 My sme si to odtrpeli vyše 3 mesiacov v 3h vkuse - a to vo večerných hodinách a potom to samo zmizlo. A neplakal len Lukáško, ale i ja popri ňom... :o))) Držím palce a pevné nervy ... ono to zmizne určite ... doktorka mi vždy hovorila, že dieťatko musí vždy grgnúť :o)))

brulka
24. okt 2011

s kolikami sme si uzili svoje. nam velmi pomohol vyvar zo susenej slivky, krasne po nom kakala a pomohlo to aj na bolesti (ktore moja dcerka asi ciastocne mala aj kvoli problemu s kakanim) vyvar pripravis tak ze vyvaris asi tri susene slivky v troske vody, pocas varenia popucis vidlickou a po vychladeni das tu hnedastu vodicku malinkemu vypit z flasky. moja dcerka scucla tak 60 ml toho vyvaru a bol to uplne zazracny recept, poradil moj svokor pediater.
dalej pomahali masaze a nosonie v polohe na tigrika tu mas obrazok, mozes sa s nim prechadzat alebo kolisat aj v sede http://borka.zubo.sk/2010/10/na-tigrika.html 🙂
elmi dolezite je odgrgnutie, lebo koliky sposobuje vzduch co sa dostane do bruska pri papani, preto pomaha aj ciastocne sab siplex, aj to sme uzivali dost dlho.
u nas tie koliky potvory trvali do 4-teho mesiaca, ale potom akoby utalo a mala mi prespala celu noc az doteraz tak uzasne spinka 🙂 neboooj zvladnete to uz mate vacsinu za sebou ;)

tyta
24. okt 2011

Jedina rada je vydrzat to 😒

lenka268
24. okt 2011

nam tiez pomohol Espumisan a protikoliova flasa na mlieko zn Avent, ale prejde to za nejaky cas

desszi
24. okt 2011

Babycalm kvapky a masaz bruska

sssimi
24. okt 2011

Ak nič nepomáha, tak len vydržať. Ja som skúsila, masirovanie, skrčanie nožičiek, rektálnu rurku, kvapky, mastičky. V 10tich týždňoch sa to zlepšilo a potom už bolo OK.

irsina83
24. okt 2011

Daj si dietatko do polohy ,,klbko,, najdes na nete a podloz ho nejakym lavorom alebo nad umyvadlom a pekne ho tak drz a tatko poloha by malaurobit to ze sa mu uvolnia prdiky a mozno sa aj vykaka 😉 a velmi pomaha aj Infacol - kvapky na koliku...

bridget
24. okt 2011

Vyskusaj "I love you" masaz pre babatka, nam nezaberalo nic a toto vedelo malej pomoct, skoda len, ze ja som to objavila dost neskoro 🙂 tu su nejake linky ako tu masaz urobit

https://www.youtube.com/watch?v=cIdN_-uh0qU


https://www.youtube.com/watch?v=-RaMv4smzO4
weronyca
24. okt 2011

my sme sa trapili kolikami do 6 mesiaca.. skusali sme pupik, krcenie nozickami,rurku, velakrat tak plakal,ze som od zufalstva sla na pohotovost, kojila som a uz ani poriadne nejedla,co som sa bala,ze to ja som pricina.. ale najviac asi pomahal ten pupik, a teplo na brusko.. my mame taku kacicku s levandulou co sa da do mikrovlnky, to mal na brusku..a najviac uz viackrat spominany sab simplex a espumisan L

katka251177
24. okt 2011

Nám nepomohli žiadne kvapky. Detská lekárka nám odporučila Infants Dophilus a kolika jednoducho zmizla.Fakt to jediné nám super zabralo.Dávame pol odmerky ráno do trošku mliečka alebo čajíka a bruško nebolí a prdkáme. 🙂))
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

katka3012
26. okt 2011

bio gaia,a musis ich mat po cely cas v chladnicke.Ak sa pre ne rozhodnes,tak dufam ,ze pomozu 😉 ,nam pomohli 🙂