Poradíte niečo na zápchu pre 2 ročné dieťa?

katkajazudekova
14. feb 2012

mame problemy so stolicou ma ju velmi tvrdu a preto sa boji aj vykakať poradte nieco s cim mate skusenosti

majkamrugi
14. feb 2012

my sme so segrou neterke davali rozvarene slivky, ta ma tiez dva roky...teraz som dala aj mojej a ta z toho mala tri dni stolicu ako lusk 🙂 mozno aj vyziva nejaka slivkova...

yvetulka
14. feb 2012

a pije dostatok tekutin? vacsinou pri dostatku vody sa to nestava, popripade skus jablko, ovsene vlocky, ci lanove semienka, najlepsie vsetko spolu. toto by malo pomoct. alebo este susene slivky

edita84
14. feb 2012

skús mu dať vlákninový džúsik od Tomy mojej dcérke pomohol

surviver
14. feb 2012

čerstva postruhana mrkva s jablkom, to u nas vždy zaberie 😉 a tiež slivkova vyživa od hipp

gaby21
14. feb 2012

HRUSKA, ked ju schrume do dvoch hodin vykaka aj vcerajsi obed 😀

hajanka
14. feb 2012

probiotika, lactobacily na upravu crevnej mikroflory

veronika32
14. feb 2012

My mame osvedcene prevarene slivky alebo hruska - aj presnidavka.

katren
14. feb 2012

my sme kupili Hipp slivkovy nektar....taka bola polefetena az po usi 😀

andreah25
14. feb 2012

sušené slivky

janka_pn
14. feb 2012

odvar z ovsennych vlociek 😉

frick
14. feb 2012

U nás zaberali pobiotiká ale aj kamilkový čaj slivkový džúsik a ovsené vločky

anibas
14. feb 2012

pri dlhodobých problémoch prebiotickú vlákninu zn.Valosun - vhodná od 1. roka - u mojej 6r. dcéry to bez nej neide. 😉 😉 😉

adrikat
14. feb 2012

jedna znama mala ten isty problem s dcerkou a davala jej malu lyzicku olivoveho oleja,alebo aj slnecnicovy moze byt. znie to nechutne,ale pomaha a vela pit. je dobre aj kuraci alebo hovadzi vyvar,to bude kakat v pohode. mrkvu by som nedavala,ta zrovna pomaha pri hnackach aby bolo tuhsie kakanie 😉

didiana333
14. feb 2012

Presne toto som riešila pred mesiacom....ako píše @adrikat aj ja som dávala malému 2ml oleja...najskor každý den a potom neskor každý druhý den...vylúčili sme sladkosti,kakaové veci a dávame velký pozor,čo spapá....aby nemal problémy pri kakaní....Pomohla nám asi aj slanina... 😀 drobcovi sa premasťuju črevá a ešte mu aj chutí...samozrejme,s mierou..... 😉 vela ovocia a zeleniny....mandarínky su ideálne....

nessi01
14. feb 2012

S mrkvou je to takto - cerstva pomaha, varena zapeka. Inak slivky - susene alebo aj vo forme stavy ci vyzivy, ale susene su klasika a ovsene vlocky do vsetkeho - v pohode pridat do polievociek a kasiciek, uvarene sa daju rozmixovat, aby ich nebolo tak citit. A vela tekutin a obmedzit cukry (sladkosti stolici nepomahaju), vela vela cerstveho ovocia a zeleniny. Vela stastia 🙂

danulik3
14. feb 2012

odporúčam slivky, sušené - buď rozmixovať v mliečku a precediť (lebo ten moj ich samotné len kade tade polepil), alebo sú aj slivkové džusy aj predsnidavky, a ono sa to potom upravi, vlaknina - klasika - ecistuju take pohánkové chrumky (tvar to má ako kukuričné) a sú na to tiež super a potom ti ešte odporúčam probiotika, ak ich neužíva, na chvíľku mu davaj po par kavpkach (my v takychto stavoch mame ProGaia sa to vola) a aj to pomaha, len to netreba stale davat, aby crievka nezleniveli a nespoliehali sa na "dobre bacili z vonku", treba najst spravnu mieru. a taktiež veľa ovocia, najlepšie je jablko, aspoň jedno každý deň

evicaevica
14. feb 2012

Na zápchu je dobrá aj kyslá kapusta a voda z nej. Naviac má aj veľa vitamínov, čo sa zíde najmä teraz v zime 😉 A potom klasika - slivky - sušené, zavárané. Banány tiež regulujú stolicu, sú dobré pri zápche i hnačke. Len netreba skúšať všetko naraz, aby nebolo bruško ešte viac.

janad2010
14. feb 2012

Ja si myslim ze ovsene vlocky. Oni obsahuju vela vlakniny. Ja mojej dcerke davam ovsene vlocky ale pred ich konzumaciou ich namocim do trocha vody. oni napucneju a tak ich jej davam do jogurtu. 😉

bubo1104
14. feb 2012

zdravím : možno sa niekto pohorší , ale nám mama niekedy dávala zahriatu slivovicu na bruško a masírovala. Ak nemala slivovicu , tak hocijakú bielu pálenku (plaskačku) zahriatu na radiatore a bolo . Nie veľa , len tak , aby si namočila ruku a masírovala okolo pupčeka , aby sa nedostalo dnu do pupku .

viktoria12
14. feb 2012

nam pomahal slivkovy kompot , alebo mrkvova stava a pr najhorsom cipok alebo duphaston

zuzana17
14. feb 2012

podávaj prebiotiká, veľa tekutín, vlákninu (jablká)

ajca123
14. feb 2012

Aj náš maly má zajacie bobky 🙂 ale u nas to je normalna stolica.. Ale teraz bere ATB ,tak má chudatko hnacku....
Aj jablk jej davaj viac.
Nedavaj jej aspon mesiac žiaden banán...
A z kyslej kapusty sa ti môže vychádzať :( tak pozor...
Ale správ kapustnicu bez hub a uvidis ako sa potom pekne vykaka 🙂 ,u nas to zabera

lucka1987
14. feb 2012

slivky susene, alebo kompot, alebo kamilkovy caj, vlakninu vo forme jablcka, alebo ovsene vlocky

@viktoria12 duphaston??? 😕 na zapchu ? ved to je hormonalny liek na tvorbu zlteho telieska.. teda ja som ho brala dva roky na podporu otehotnenia a udrzanie tehotenstva ... nepomylila si sa? 😅

monika15
14. feb 2012

slivkovy kompot, slivka , slivkovy dren alebo juice !!!!!

usiko
14. feb 2012

ovsene alebo ine vlocky, akekolvek otruby, lanove semienka pomlete , susene slivky a figy -uspech jednoznacny a zaruceny....moja mala papa denne clocky aj otruby aj orechy a susene ovocie, a kaka 2-3x denne, nie bobky ale fajnu formovanu, alebo kopky robi🙂

iva30061981
13. nov 2012

ja som kupila ostavovac a odstavujem ako besna a tusim to vazne zabera a to ideme kvoli zapche k doktorovi na gastro, tak hadam to bude len v tom ovoci a nie v niecom inom 🙂

janyka
18. nov 2012

Úprava stravy. Zaradiť vlákninu. Ovocie(akékoľvek), celozrnné pečivo, obilniny. A veľa tekutiny. Z ovocia sú najlepšie slivky, marhule a figy. Je jedno či je ovocie sušené, či čerstvé. Hlavne nech je. Nám dokonca pomáhajú aj banány, na ktoré ma každí upozorňuje, že zapekajú. Zrelý banán(nie zelený! Radšej nech má čierne fľaky na šupe) výborne reguluje stolicu. Je ako vhodný pri hnačkách, tak aj pri zápche.

simca06022011
18. nov 2012

ako radi janyka, vlakninu pridat a dodrziavat pitny rezim (ked sa aj naje a nepije, tak nepomoze). Skuste zavarane slivky, kludne aj stavu. Rano alebo na desiatu davaj nejaku bylinnu kasu (ovsenu, pohankovu.. aku len chces) so struhanym ovocim a dzusiky, vodu.... u nas pomaha RAJO FRESH 100% jablkový, to este aj ked mi dospely riadne vypijeme, tak behame :P

talula
18. nov 2012

prebiotika jest castejsie jogurtiky, alebo pre rychlejsi ucinok nutrolin b

sona28a8
18. nov 2012

Dobrý večer,my mámé 10mesačného syna a bohužiaľ musíme brať železo,ktoré ho nehorázne zapekalo,mám kolegyňu ktorá pracuje v Rakusku a tá mi poradila BABIO Detský mliečny cukor ,je to prípravok ktorý sa môže dávať deťom od 1týždňa života,nevzníka z neho závistlosť na sladké jedlá,obsahuje probiotiká,a môže sa vlastne dávať do čaju,stravy skrátka do všetkého.Nedáme naňho dopustiť.Malý konečne kaká bez problémov.Jediná nevýhoda je,že tu to bohužiaľ nekúpite,lebo to tu nepoznajú.My ho kupujeme cez internet,lebo ten je vhodný aj pre bábetká,v Rakúsku ho predávajú pre deti od jedného roku.