Poradíte pomôcky na cvičenie na ploché nohy?

poussin
5. jún 2014

Ahojte. Chcela by som sa u tych, ktore maju deti s plochymi nohami poradit o pomockach na ich stimulaciu. Specialne jezkove koberce a podobne. NEZAUJIMAJU ma ortopedicke vlozky a topanocky. Zaujimaju ma len pomocky na cvicenie a stimulaciu noziciek. Dakujem vsetkym vopred za relevantne odpovede.

belllinka
5. jún 2014

Zobrat lego, brat medzi prsty a prekladat z miesta na miesto, to nam hovoril ortoped.

mimi8814
5. jún 2014

ja som dvihala a premiestnovala ceruzky ked som bola mala, asi to zabralo, lebo plochace nemam😜

bzzzz
5. jún 2014

mne odporúčal lekár chodiť po špičkách, pätách, bokoch chodidiel - ale o bolo pred 20 rokmi.

zitaje
5. jún 2014

Ide leto, takze hlavne behat v piesku, na kamienkoch a v trave co najviac na boso 🙂

pribinak
5. jún 2014

Potri kartón detským lepidlom a vysyp naň susenu kukuricu, fazuľky, cestoviny, kamienky, potom výstrihmi z protismykovej podložky napr krúžky a hladkou stranou ich prilep a ta s tými sosacikmi bude hore a šliape sa po nej, rozrez penové loptičky na polovičku a tiez nalep
Ja som tie kartóny spojila a vznikol z toho taky chodnicek, chodis najskôr normálne, potom po špičkách s pätách a potom robíš taku bočnú chôdzu

alex31
6. jún 2014

pozri sa aj tu ... ja mam veci od nich ... http://www.sanitaspedes.sk/

jamabe
6. jún 2014

Nám dr. radila aj masáž nožičiek - chodidiel: chytíš nožičku dieťaťa, chodidlo musí byť v pravom uhle s nohou, fixuješ pätu jednou rukou a druhou krútiš so zvyškom chodidla - najskôr robíš kruhy, potom osmičky, potom ako keby si žmýkala prsty.. Ďalej hánkami tvojich prstov silno prechádzaš/stláčaš spodnú časť chodidla (od päty k prstom)
Na chodenie - kus umelého trávnika pod ktorý dáš ploské kamene, debničku s pieskom a okrúhlymi kamienkami,..

domin85
6. jún 2014

masirovat nozicky
chodit po kamienkoch a trave naboso- pozor, nie doma po podlahe!
mozes urobit doma detom pomocky- zasijes do vrecka (vankusa) strk, gastany, suchu fazulku ci hocco podobne co vytvori hrcavy povrch a nechas ich chodit po tom
zobrat do noziciek ceruzku a kreslit nozickami
cvik "zeriav"- dvihat najroznejsie predmety zo zeme nozickami- vreckovky, ceruzky, snurky...
sikovnejsie deti mozu skusit aj zaviazat snurky na topanocke nozkami
skuste chodit po spickach (pokial nie je diagnostikovana pes equinovarus)
este k tym vyrobenym- tenisove lopticky rozrezat na polovicu a urobit z nich kobercek, napr. na karton
kladiny, preliezky, rebriny v skolke/skole su fantasticka vec...

asi tak v skratke co sa da spravit a vytvorit aj bez velkych investicii 😉

anka05
20. júl 2021

@poussin my sme kúpili ortopedické podložky na cvičenie na stránke detský babylon a sme velmi spokojný 🙂 majú veľký výber koberčekov alebo ak potrebujete poradiť tak sú na fb ako hromadky od Lenky

ursula22
23. okt 2021

@anka05 ahoj, môžeš napísať celú www adresu eshopu?

anka05
3. feb 2022

https://detskybabylon.sk/obchod/index.php?route... Alebo napíšte na FB hromadky od Lenky je to to isté ale ona Vám aj poradí ak neviete čo máte objednať 🙂