Problém s cikaním trojročného dieťaťa

kajusiqq_x265
8. júl 2013

Často k nám chodieva susedine dievčatko za mojou dcérou.V auguste bude mať tri roky. Koľkokrát sa hrajú aj dve hodiny a ona nejak zabudne na cikanie (koľkokrát aj na to druhé) a "pustí" to hocikde. Ja osobne si myslím že má traumu akonáhle sa jej stane taká nehoda jej mama ju hneď bije nemá s ňou strpenie. Bojí sa chodiť domov ked sa jej to stane. Snažím sa to teda riešiť ja ak máte nejakú skúsenosť tak mi prosím vás povedzte ako ste na to išli. Domáca liečba tomu asi nepomôže a nemám právo ísť k lekárovi... ďakujem moc vopred

sissy27
8. júl 2013

@kajusiqq_x265 nemusí to byť zrovna trauma - aj keď určite nie je správne, že ju mama za to bije, ale dievčatko je ešte malé a takéto nehody sa stávajú bežne, je to na dospelých, aby ju ustriehli a keď vidia, že sa dieťa hrá, tak ho vyzvať, aby sa šlo vycikať / vykakať, lebo proste deti na to zabúdajú, resp. hra je pre nich v tom momente dôležitejšia... takže aj keď je dievčatko u vás, raz za hodinu ju vyzvať, aby šla na záchod, a trvať na tom, aby išla...

petula8
8. júl 2013

tým že ju za toto je mama bije, nie je moc dobré riešenie. Možno keby po každom jedle a pití ju dala na nočník a takto ju skúšala dávať na nočník, zo dňa na deň to nebude, ale chce to čas a trpezlivosť zo strany mamičky.

kajusiqq_x265
autor
8. júl 2013

@sissy27 ja sa jej pýtam stále ona nič povie že sa jej nechce postaví sa a všetko pod nou mokré... mne sa nepáči že ju zato bijú áno je maličká mne sa smiali keď sa mi moje baby začali neskoro pýtať... ona sa bojí chodiť domov môže byť aj nachladnutá alebo ja neviem, a druhá vec je že jej mama mala také problémy tá sa pocikávala ešte aj v škole môže to byť dedičné? Mne je to ľúto trápi ma to..

kajusiqq_x265
autor
8. júl 2013

@petula8 ona ked sa hrá vonku stiahne nohavičky a ciká ale vnútri má problém... ešte môže byť že to je aj dedičné to ma až teraz napadlo ked som si o tom prečítala články

petula8
9. júl 2013

@kajusiqq_x265 to je divné, že vonku sa vyciká a vo vnútri nie. Dieťa určite treba zobrať k lekárovi a on určí buď vyšetrenia alebo inú alternatívu.

kajusiqq_x265
autor
9. júl 2013

@petula8 keby si tak dali povedať... a ešte aby si našli čas k lekárovi? keby som tak ja mohla ísť hneď som tam

petula8
9. júl 2013

@kajusiqq_x265 bože čo je to za matku!!!!! Hneď by som jej ruky polámala. Aspoň by som to anonymne nahlásila doktorke ( teda ak vieš ku ktorej tá malá chodí) alebo kurátorom a tí môžu prísť aj námatkovo do rodiny preveriť situáciu. Veď ako inak pomôcť tej malej.

kajusiqq_x265
autor
9. júl 2013

@petula8 Ďakujem za radu aspoň tak to skúsim...

petula8
9. júl 2013

@kajusiqq_x265 neďakuje hlavná vec, že sa tej malej pomôže 🙂

kajusiqq_x265
autor
10. júl 2013

@petula8 dúfam že sa s tým bude dať niečo urobiť 🙂