Problém s kakaním 7 týždňového bábätka

denisaduch
16. mar 2013

Ahojte mamicky. Mám 7 týždňoveho chlapceka a do teraz kakal do každej plienky, ale posledný týždeň stale tlačí a nejde mu kakat. Kvôli tomu je aj nespokojný pri krmeni
Stale tlačí. Musím mu pomôcť rektalnou rurkou. Potom sa pekné napapa a ked ma
v brusku mliecko, tak zacina znovu tlačiť.
Je plne kojeny a dávam si aj pozor na stravu
Prosim o radu co s tym,ak ma niekto s takymto skusenosti.
Dakujem

maja099
16. mar 2013

skúsili ste probiotiká? mohli by pomôcť... teda mojej dcére to pomáhalo, aj keď ona mala takéto problémy cca ako 6-mesačná...

zuzu611
16. mar 2013

ano skus mu davat do mliecka dophilus alebo vyskusaj rektalnu rurku nam pomohol cipok a potom to uz slo samo alebo este sme mali bananovy espumisan pre take male deturence

natty53
16. mar 2013

@denisaduch aj my sme mali taketo problemy a problem bol v nespravnom kojeni..ze pila casto a stale iny prsnik..a napila sa vela predneho mlieka a to nevedla spracovat,nafukovalo ju to a nevedla kakat..potom som ponukala za sebou ten isty prsnik 2x,teda kym ho nedopila cely a postupne sa kakanie a nepokoj upravil sam 🙂

nikolet_89
16. mar 2013

@denisaduch ahoj aj my sme mali problem s kakanim a rektalnu sme pouzivali do cca 4m niekedy aj 3-4x denne...mala bola na UM a pouzivali sme rektalnu + biogaja kvapky a babycalm na prdky skvelo to pomahalo 😉

milka1978
16. mar 2013

@denisaduch ja by som skúsila probiotiká a čajík na tráviace ťažkosti a proti nadúvaniu ... dostať ho kúpiť v lekárni za nejaké 2 eurá .... nám pohol viac čajík ako probiotiká keďže mal všetko drobc v mliečku tak skúste a uvidíte

milka1978
16. mar 2013

@denisaduch a ešte aby som nezabudla ... moja pediatrička nám ukázala ako máme s drobcom cvičiť aby nemal problémy s kakaním ... a tiež aj ortopéd nám ukázal ako precvičovať nožičky a pritom sa nasíruje aj bruško pre ľahšie vyprázdňovanie

denisaduch
autor
16. mar 2013

Probiotika sme este neskusali,,dakujem za radu Maja99. Neviem ci je to krmenim,ked maly pribera,ved ma skoro 6 kg,ale skusim aj to,dakkujem za radu Naty53,
a ten espumisan mame doma,ako ho mame uzivat?
Nikolet 89 my sme plne kojení,ale aj Tebe moc dakujem za radu

tehotnica1669
16. mar 2013

mali sme presne tieto probelmy...ked sme zacali cajikovat tak nam to velmi pomohlo ...my sme davali aa etse davame tento: http://www.popradskycaj.sk/caje/liecive-caje/de... u nás sa dá kupit v sintre 🙂 a tiez sme civcili s nozickami...hore dole hore dole...a kruzivymi pohybmi

denisaduch
autor
16. mar 2013

@tehotnica1669 mozeme ho aj ked mame len 7 tyzdnov?

ali76
16. mar 2013

@denisaduch moj maly bol tiéz plne dojceny a asi od 3 mesiaocv my kakal raz za 2 tyzdne, ale problemy nemal. potom ako som ho zacala prikrmovat, tak kakal pravidelne. Od 3 tyzdnov som mu davala Baby calm na dojcensku koliku,

denisaduch
autor
16. mar 2013

@milka1978 aky to je cajik granulovany?? Ako sa vola??

josenka
16. mar 2013

@denisaduch Neviem, či ťa poteším 😒 , ja som mala takéto problémy s najstarším tiež asi od 6 - 7 týždňov a zlepšilo sa to až keď sme v polroku začali papať príkrmy. Tiež bol plne kojený a musela som mu pri kakaní pomôcť.

tehotnica1669
16. mar 2013

@denisaduch áno ja som ho dávala hned v druhý týžden ako sme prisli z nemocnice, aj v nemocke mi vraveli ze je to ok... 😉

denisaduch
autor
16. mar 2013

@ali76. Co je to prosim baby calm. Este som o tom nepocula.??

moon1979
16. mar 2013

@denisaduch
kojené detičky nekakajú každý deň, nie je žiadnou raritou že to môže byť raz za 5 dní ... môže ho nafukovať, ak sa pri papaní aj veľa nahltá vzduchu

milka1978
16. mar 2013

@denisaduch volá sa Svätojánsky čaj .... a je porciovaný .... sú v ňom všelijaké bylinky ... aj fenikel, harmanček a ešte nejaké ... ale je lepší ako čistý fenikel ... ten je pre niektoré deti dosť aromatický a nechcú ho a tam je kombinácia viacerých bylín takže je znesiteľnejší

denisaduch
autor
16. mar 2013

@moon1979 to ja viem,ale on stale tlaci az obordovie. Aj pocas kojenia. A niekedy az zaplace. A prdka stale,tak to asi vetry nebudu.

moon1979
16. mar 2013

@denisaduch
ale dráždiť mu konečník s rektálnou rúrkou tiež nie je dobré riešenie veľmi často, lebo si na to zvykne a bude problém ...

denisaduch
autor
16. mar 2013

@moon1979 ja si to uvedomujem,prave preto hladam ine riesenie.

lubkaeck
18. mar 2013

@denisaduch ahoj, no pomohlo vam nieco? moje dvojky tiez prestali kakat a pucia sa, ale prdia, su prikrmovane kedze mlieka mam malo

denisaduch
autor
18. mar 2013

@lubkaeck ahoj. No zacali sme davat ten cajik,detsky ukludnujuci popradsky a vyzera to slubne,sice uz sme od soboty nekakali,ale maly prestal tak intenzivne tlacit. My sme len kojeni,tak to kakanie este zatial neriesim.
Aj vecerne place sa utichne,ked sa napije cajiku. Uvidim ako to bude pokracovat. Skuste ho aj vy

lubkaeck
18. mar 2013

@denisaduch a kde ste ho kupili?

denisaduch
autor
18. mar 2013

@lubkaeck cajik sme kupili v Kauflande. Stal par eur, najdes ho v detskom oddeleni, tam kde su vyzivy a tak

lubkaeck
19. mar 2013

@denisaduch dakujem, mali ho v hypernove, dokonca AKCII 😀 ale netusim co stal 😀

bajboj
19. mar 2013

@denisaduch to su kvapky proti bolisti bruska do 1 mesiaca,u nas hotovy zazrak!