Problém s vyprázdňovaním školáka

mirkakristanova
24. jún 2013

môj 7 ročný syn udržiava v sebe aj 3 dni stolicu...hoc vidím na ňom ,že chce ísť na veľkú ale nepôjde..najhoršie je ak majú ísť niekde na výlet a nevyprázdni sa a nakoniec má špinavé slipy...boli ho bruško ale nepôjde..a keď už sa podarí tak to ide ale až ho stočí ...boli sme aj u lekára a povedala nám ,že je to normálne...ale podľa mňa NIE...prosím o radu ...skúšala som mu podávať aj probiotikum a nepomohlo ...

katieg85
24. jún 2013

@mirkakristanova daj mu hylak

mirkakristanova
autor
24. jún 2013

pomôže mu?

cawes
24. jún 2013

@mirkakristanova je to normalne ja som trpela tymto problemom doteraz. mozes dat aj prehanadlo, nepomoze. je to v hlave.

miska030
24. jún 2013

Moj Tobi chodi do 1.rocnika ZS a uz od skolky nesiel na velku inde nez doma a doteraz je to takto,hned ked pride zo skoly bezi na zachod🙂

fbkman
24. jún 2013

@mirkakristanova odfajkni mu ho 😀

katieg85
24. jún 2013

@mirkakristanova no je to na zapchu aj zaludocne problemi no najlepsie by bol cipok na zapchu ktory by mal do pol hodiny pomoct.

prasiatko30
24. jún 2013

Upravit stravu vela ovocia vela vlakniny a vela tekutin - aby nemal tvrdu stolicu a nemal bolesti a potom nejakym sposobom najst moment dna kedy by si mohol kludne sadnut na wc najlepsie pre neho asi vecer aby ziskal zvyk u nas napr funguje aj actimel ked dam mladej do skoly na desiatu actimel tak doma okolo 15 tej mame wc obsadene 😎

mirkakristanova
autor
25. jún 2013

@katieg85 bola som v lekárni a my povedali ze čipok pre dieta nemaju a ani by mi ho nedala ,kôly tomu vraj aby si dieťa nezvyklo...až som sa nad tým pozastavila...

evelin325
25. jún 2013

@mirkakristanova môj synček tiež zadržiaval stolicu, potom ju mal takú tvrdú a takú hrubú, že sa mu pri tom natrhla aj riťka, nám veľmi pomohli minerálne soli

mirkakristanova
autor
25. jún 2013

@evelin325 skúsim aj to ďakujem za tip 🙂

kuka221
25. jún 2013

Mali sme tento problém so synom, mal 2,5 roka. Keď začal chodiť sám cikať na WC prestal kakať. Tiež stále len okakané slipy aj 7x za deň, ale kakať ani za svet. Lekárka mu predpísala sirup Duphalac, môže sa užívať dlhodobo je to cukor, ktorý sa v tele nevstrebáva iba prejde začívacím traktom. Stolicu "obalí" a ľahšie pôjde von.
Trvalo to dlho než sa to úplne upravilo a nám to pomohlo. A pravidelne sedával na šeblíku 3x denne pol hodinu, ráno , keď prišiel zo škôlky a večer pri telke, po cca 2 mesiach začal večer kakať sám.
Samozrejme nebudeš 7 ročného držať na šerbíku... 😵 ale skúšať to ako už písala kočka vyššie večer na WC aby mal kľud...

ostrovanka
25. jún 2013

@kuka221 ako dlho ste uzivali Duphalac?

vikiva
25. jún 2013

my sme vyskúšali aj duphalac aj ine ale stale mame s tým problem a syn je už tretiak ale všimla som si že na neho zabera že ked mu zakažem bicykel alebo isť s kamaratmi vonku sa hrať až kým sa nevykaka a zabera to, ale iba občas aj za psychologom sme chodili aj na detske gastro vela roznych doktorov a vyšetreni a ukončili to s tým že to ma v hlave.

aknaj
25. jún 2013

@mirkakristanova
skús slivkové nápoje, ale nie malinovky s príchuťou, ale šťavy, poprípade džúsy ...
pre malé detičky sa predáva HIPP slivková šťava

longi4
25. jún 2013

@mirkakristanova moja dcera je sice este malicka, ale posledne dva mesiace sme tiez mali OBROVSKE problemy s kakanim a tiez jej pomohol Duphalac..a este jedna vec..kupili sme skrecka a ked ide lenka kakat, tak tam dam aj klietku a nejak jej to ide potom lepsie..proste sme vymysleli taky trik, a pomohlo to..tiez nemala zdravotny problem, ale len v hlavicke nejak ziskala odpor ku kakaniu..napriklad som jej zvykla rozpravat rozpravku na zachode, citali sme knizku..samozrejme, ze u 7 rocneho chalana je to ine, ale mozno by pomohlo tiez nieco take na odvadzanie pozornosti od kakania..ci uz kniha alebo nejaka hudba..mozno daky robot (ak ich ma rad) by mu mohol na zachode robit spolocnost.

k_a_j_k_a
25. jún 2013

@mirkakristanova u starsej mame s tymto tiez problem. U nas pomahaju ovsenne vlocky, vela pitia a hlavne vyhnat ju aj s knizkou pravidelne na zachod. Ona proste nestiha a nema cas na take banalnosti ako je kakanie 🙂 s mladsou mame opacny problem, ta tiez neobsedi, cize chodi na WC aj 5x denne. Potom si ma clovek vybrat co je lepsie 🙂

mirkakristanova
autor
25. jún 2013

@aknaj ok skúsim

mirkakristanova
autor
25. jún 2013

dakujem za rady vyskusam vsetko:D este raz moc dakujem :D

kuka221
26. jún 2013

@ostrovanka asi 2 mesiace až dovtedy keď začal kakať sám od seba.