Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

janka256
21. sep 2012

@polyana vdaka idem hned popozerat po nete kde sa da kupit 🙂

erika71
21. sep 2012

Ja vám napíšem tiež, ako sme to zvládli. Keď mal syn 3 roky, povedala detská doktorka , že už treba ísť k urológovi , lebo už by to mal mať v poriadku. No nevedela som o tom nič a nevedela som , čo ma čaká u urológa. Išli sme, stiahol mu nasilu, syn zmodral od bolesti , nedostal vzduch, lekár ho jemne triasol , aby sa konečne nadýchol. Išli sme domov , prvé cikanie- reval jak besný a ani sa nevycykal,lebo ho to pálilo, tak to zadržiaval . Dva dni trvalo,kým sa celkom a bez plaču vycykal. Ale za pár dní to zasa prirástlo. Ale ja som si povedala, že toto nikdy viac nedovolím , aby mu to urobili , lenže povedala detská , že keď nepôjdem, tak to bude horšie. Ja hlúpa , zobrala som ho. Nebolo to také hrozné, ako keď mal 3 roky. Vtedy už mal 5. Zasa mu to stiahol , ale zasa za 3 dni sa to nalepilo späť. Vtedy som už ale nepočúvala nikoho. Nešla som nikam .Povedala som si, že to nechám na prírodu, hoci som ale neustále na to myslela, že čo keď som sa nerozhodla správne. Mal 9 rokov a ešte stále to mal prilepené ,ale nie úplne, už iba z jednej strany. Tak som začala čítať o tom články ,niekto bol za urológa, niekto za prírodu. No a v jedno ráno som sa na to zobudila, že mu ho skontrolujem. Nebolo to ľahké, lebo mal 11 rokov a nepustil ma večer pri sprchovaní do kúpeľne. Rázne som mu povedala, že ak mi to teraz naposledy nedovolí skontrolovať, ráno ideme k urológovi. Hneď mi otvoril , lebo na to nikdy nezabudne , vždy mi to vyhadzuje na oči .Takže ma pustil a na moje prekvapenie, ukázal mi to, že to vie úplne stiahnuť . Aj som sa prekvapila ,lebo už to nebol taký malý cikáčik a dokonca už troška počernel od chĺpkov .... no uvedomila som si, že môj malý Ády už je veľký. / V jednom článku som čítala, že pokiaľ to nie je úpne zrastené , pokiaľ to nie je zdurené a zapálené , máme to nechať na prírodu,lebo keď sa začne úd stoporovať , v puberte sa to určite uvoľní./ A ja to môžem potvrdiť . A už ľutujem, že som ho zobrala k urológovi, má z toho dodnes traumu. Má 11 a pol roka.

matova
22. sep 2012

@janka256 ahoj, slez nebadany sa da aj normalne nazbierat. U nas teraz kvitne, on rastie celorocne a dokonca sa da aj vykopat spod snehu (ak vies de rastie)- ak na neho nenapada sneh tak vmrzne ale pod snehom zostava a hned na jar rastie dalej 🙂 . Tento druh sa prave casto vysytuje na zahradach v okoli pri domoch... samozrejme nie tam kde sa strieka travnik proti burinam... 😀 Nasi rodicia aj my - ako deti - sme tie plody po odkvitnuti zvykli aj normalne jest a volali sme to ludovo to chlebicek. je to len taky mini diskovity utvar... kvitne to na slabofialkovo. Myslim ze ked sa popytas niekoho starsieho tak by mal vediet, alebo mrkni fotky na nete ako to vyzera, mozno to aj poznas. Ja to aj zbieravam, pouziva sa aj na liecenie hrdla lebo obsahuje slizovite latky...Ak byvas v dome alebo mate zahradku, vykop si niekde a presad si to, da sa to! moja mamka to mala jednu sezonu aj na balkone 🙂, normalne som vykopala s korenom a presadila jej. ale vonku pestovany je taky pevnejsi. A nespoliehaj sa len na tie upele. Aj moj syncek mal zuzenu predkozku, nasilu mu ju pretiahli asi ked mal rok a pol na urologii (mal zapaleneho pipika, stazoval sa na bolest...) hrozne to bolo..... a tam na m hned naazali ze uz mame kazdy den pretahovat- avsak nenechal si na to ani siahnut... po 2 tyzdnoch sme ho konecne ukecali, ale neslo to zas. Postupne kazdodennym skusanim sa to pomalililnky uvolnovalo, az sa to konecne dalo stiahnut, taka som bola stastna!!! (kupavala som ho z casu na cas aj v sleze aj v rumanceku a repiku - proti zapalu- aj v kombinacii tychto cajikov. Az raz ochorel, a mal horucky, takze sme ho samozrejme nesprchovali a nekupali po dobu 2 tyzdnov. A za tento cas ako som ho okupala po chorobe a stiahla, tak to neislo, isla som suverenne stiahnut a vznikla trhlina, hned so syncekom myklo..prestala som a zostala som uplne prekvapena ze sa mu ta predkozka zasa uplne stiahla!!! neskutocne, navyse sme mali ist aj na kontrolu na urologiu - ale rozhodla som sa neist nikam. Zasa sme len pomalicky pomaly skusali pretahovat- neislo to ale nesilila som to. Ciitala som ze existuje nejaka mast ale tu ju ani na SK nedostat... tak som mu do tej dierocky zacala len taku minibodku kremiku davat a zacinali sme tak ze sme len "zmolili" ten koncek. Krem som pouzivala Dermazulen (na regeneraciu pokozky- bezne dostat v lekarni) A povolovalo to pomalicky zas! Niektore dni sa aj syn stazoval ze ho tam stipe, alebo mal aj zacervenany koniec pipika, tak vtedy som mu tam dala trosicku Framykoinu, len aby sme sa zas nedostali k urologovi. A podarilo sa nam uz pretiahnut zas. Akurat este cast predkozky ma stale nalepenu na zaludi. Uz len dufam ze nikdy nedostane infekciu kym si aj s tymto "priroda" poradi.
pardon za roman.

janka256
22. sep 2012

@matova vdaka my mame ist na operaciu vo februari takze dovtedy skusim nieco ine aj dnes som mu skusala ked sa sprchoval ale iba mini dierocku tam ma vravel mi ze si to skusa sam ale boli ho to ☹

matova
22. sep 2012

@janka256 a keby siskusila dennno denne po teplej kupeli? mozno za par dni , alebo za mesiac by sa uz mohlo ukazat ci sa to aspon trosku otvara, ci to snazenie ma nejaky efekt, a ak ano, tak vydrzat 😉

pejullka
23. sep 2012

holky, mam trimesicniho chlapecka a nevim, jestli je to ok, zitra s nim jdu k lekeri, ale zda se mi, ze ma predkozku na pevno a pindu do jedne strany, je to normalni, nebo s nim mam radsi jit k doktorovi?

janka256
23. sep 2012

@matova vdaka za radu dnes som bola velmi prekvapena ked mi maly ukazal ako si pretahuje pipika a dnes to islo skoro celkom 🙂 normalne nechapem vcera som skusala a vobec to neslo dnes vo vani v teplej vode kde som dala aj detsky olej sa to uvolnilo tak som velmi stastna ze na nijaku operaciu ho nedam 🙂

sashabb
26. sep 2012

@pejullka 3-mesačné mimi nemusiš vôbec riešiť a už vôbec netreba s tym chodiť k lekárovi. Všetko je to v poriadku, dieťa sa ešte len vyvýja 😉

pejullka
26. sep 2012

@sashabb zda se mi to ze ho ma nabok, nicmene dekuju za odpoved🙂 byly jsme na utz a bylo nam zjisteno pouze jedno varle:(

sashabb
26. sep 2012

@pejullka pri malých mimi býva, že maju zostúpené iba jedno vajíčko, a postupom času sa dá všetko do normálu. Ale hádam ti dr povedal čo a ako

pejullka
26. sep 2012

@sashabb jj, na utz nebylo nikde videt, musime jit jeste na vysetreni hormonu

martinapb
27. sep 2012

Chcela by som poprosit o radu. Mam 15 mesacneho syna, ktoremu sme predkozku moc nestahovali, iba niekedy po kupani, ale to len pokial islo. Vsimla som si ale, ze pod predkozkou ma nahromadenu smegmu, uz dost vela, v takych zhlukoch na jednom mieste. Ked som to hovorila nasej doktorke, tak ta ma posielala k urologovi, ale tomu by som sa rada vyhla. Zaujima ma hlavne, ci je ta smegma nebezpena, ked je jej tam uz dost vela, ci nemoze z toho vzniknut nejaky zapal. A ako to mam riesit a ci vobec riesit? Neviem, ci mam zacat natierat nejakymi tymi kortikoidnymi mastickami na zvacsenie toho otvoru, aby sa smegma zacala vylocovat pri moceni? Mate s tym niekto skusenosti?

sashabb
28. sep 2012

@martinapb smegam nebezpečná nieje, pomáha pri odliepaní predkožky. Netreba isť urologovi, stačí iba pokračovať pri bežnej hygiene.

martinapb
28. sep 2012

Ani ked uz je nahromadena? Mna doktorka presviedcala ze z toho vznikaju zapaly. Ale tiez som o tom citala, ze smegma je prirodzena a sluzi na prirodzenu lubrikaciu a hydrataciu.

babatko88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samuelo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska1
11. okt 2012

Ahojte, mam 4 rocneho synka, predkozka sa mu postupne uvolnovala asi od 1,5roka, sam si to stahuje, umyva. Neide to stiahnut este celkom, asi do dvoch tretin.
Ale vcera po plavani sa stazoval v sprche, ze sa mu neda umyt pipik - neisla mu stiahnut predkozka. Neboli ho to, ma len predkozku na konci malicko zacervenalu . Pri cikani problemy nema.
Mate niektora podobne skusenosti?
Viete mi poradit?

veroncsi86
15. okt 2012

ahojte
prosim poradte lebo ani ja si neviem radu u mojho maleho chlapce co s predkozkou?" bojim sa ze by ztoho mohol byt neskor problem, lebo svokra radi treba stahovat lebo neskor to moze skoncit na chyrurgii, a detsky my ukazal co a ako ale ako plynie cas a mame uz skoro 2 roky este to stale nejde celkom stiahnut. mam kamaratku co ma o 1mesiac starsieho chlapceka a ona tvrdy ze malemu uz predkozku vedela celkom stiahnut, a preto mam obavy co neskor ked nam to este neide...

sashabb
15. okt 2012

@veroncsi86 netreba sa ponahlať, časom mu to povolí
@miska1 stači umyvať v repíku

moncsesz80
16. okt 2012

@veroncsi86 ahoj my sme tak ako vy nám tiež ešte celkom neide ale vraj ešte máme čas tak sa nestresujem 🙂

moncsesz80
16. okt 2012

@martinapb ahoj môžem sa spýtať ako si sa rozhodla či ste boli u urológa? a keď áno čo povedal alebo robil? ďakujem

keesa..
16. okt 2012

@veroncsi86 mne raz povedal detsky lekar pri staršom synovi vraj ma vzrastenú predkozku a treba to operativne odstranit Tak Som snim išla k jednemu urologovy bol to mladší lekár pozrel si to a vraj netreba, Potom Som išla k druhemu urologovy to uz bol starši lekar a sa ma spytal prečo chcem synovi. Ublizovat vraj ked Bude väčši a prídu hormony 😀 a sa to upravy a mal pravdu , vraj sa predkozka u malych nema stahovat

martinapb
16. okt 2012

@moncsesz80 no ja som sa rozhodla, ze k tomu urologovi zatial nepojdeme a hlavne po precitani tohto clanku https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan... Pise sa tam, ze smegma vobec nie je nebezpecna, ale ze napomaha prirodzenemu uvolnovaniu predkozky. Ja sa bojim ze by to tam malemu nasilne davali dole a to nechcem, moc neverim tymto starym lekarom, ktori podla mna nestuduju ziadne nove poznatky.

martinapb
16. okt 2012

@moncsesz80 este doplnim, ze maly nema zatial ziadne problemy, cika normalne, neboli ho to, nema to zacervenane...takze aj kvoli tomu to zatial riesit nebudem. Ja mu to obcas po kupeli trochu stahujem, ale to len pokial ide, ziadne nasilnosti.

martinapb
16. okt 2012

@samuelo to ty mas naozaj 11 rokov a chodis na taketo fora pisat svoje skusenosti?

j1977
16. okt 2012

ahoj. ja mám dvojičky chlapcov a nedávno sme to absolvovali u obidvoch ., nič hrozného to nebolo ., na urologii s rukou pretiahli a potom sme chodili cca 3 dni na krémik. žiadne stahovanie počas kúpela až po tých 3 dnoch ., repíkový čaj na pretahovanie počas dna /ja som to aplikovala so striekačkou a jemne stiahla pokial to pustilo/. takže nemusíš sa bát . to teraz asi každý druhý "chlap" absolvuje .

moncsesz80
17. okt 2012

@martinapb ďakujem za odpoveď ani my sme neboli 🙂

veroncsi86
17. okt 2012

@keesa.. diki moc, este aj ja stym pockam, ako 2,5 rocnym mam snim ist k detskemu na ockovanie a pripomeniem mu aky mam problem, diky za radu

veroncsi86
17. okt 2012

@moncsesz80 oki diki moc budem sa snazit aj ja netrapit sa nadtym

keesa..
17. okt 2012

@veroncsi86 ked budeš mat tú moznost Tak sa vypočuj mienku viacerych lekarov , ja Som tak urobila Lebo Som si nebola ista detsky lekar vraj hned treba obrezat atd... a prvy urolog ktoreho Som navštivila vravel vraj netreba a Tak Som išla k dalšiemu ,môj maly Bude mat 12 rokov a po zarastenej predkozke ani stopy 🙂 ale vśak nato špicializovany lekar ti urcite poradí