Problémy so štítnou žľazou. Má ich aj vaše dieťa?

janulap
14. apr 2009

Maminky,mate aj vy doma dietatko,ktore ma problemy so stitnou zlazou?Budem velmi rada,ak si tu navzajom pomozeme,poradime 🙂

hunkovaandrea
3. jún 2015

Ahojte, pripajam sa do tohto okruhu -medzi mamicky s chorymi detickami na stitnu zlazu. Dnes sme boli so synom na koznom kvoli pigmentovym skvrnam. Lekarka mi jednoznacne odporucila vysetrenie na endokri... s podozrenim poruchy stitnej zlazy. Kedze sa rychlo unavy a ma aj ine priznaky. Dokonca chodime so synom aj k pedopsychiatrovi kvoli porucham pozornosti hyperaktivite a teraz najnovsie aj poruchy detskej emotivity. Kozna mi povedala ze toto vsetko moze suvisiet so stit. Zlaz. A rozhodne by mal byt sledovany u endokr. Moja otazka znie. NEVIETE MI PORADIT DOBREHO ENDOKRINOLOGA PRE DETI V BA? (kozna mi povedala, ze len nech nejdem na Antolsku. Ze tam to nie je moc dobre.)

inull5
10. jún 2015

@hunkovaandrea ahoj.na kramaroch je MUDr.Ticha a este jeden doktor no nespomeniem su na meno.

bibistec
10. jún 2015

aj moja dcérka má problém so štítnou žľazou, má veľmi zníženú funkciu, zistili to pred necelým cca rokom to mala 4 roky. Na endokrinológiu nás poslala gastrologička lebo je veľmi maličká a má tráviace problémy. Berie Euthyrox a má diétu, a momentálne je to omnoho lepšie. Stále chodíme na kontroly.

inull5
10. jún 2015

@bibistec ako vyzerali tie traviace problemy?vdaka.

bibistec
10. jún 2015

@inull5 dcerku nafukovalo, mala veľké bolesti brucha, robili jej rôzne vyšetrenia asi všetko čo sa dalo. Má zistenú alergiu na bielkovinu kravského mlieka ale to sme vedeli už dávno napriek tomu bola aj malátna, nevládala boleli ju kosti, hlava...my sme tušili čo to môže byť ale vyšetrenia nič nepotvrdili, aj hadičku jej robili aj krvné vyš. aj na parazity dokonca aj naslepo jej dali lieky a nič. My sme nakoniec dali robiť testy na potravinovú intoleranciu a tam sa potvrdilo čo som tušila veľa potravín vrátane lepku jej vadí. Teraz ideme podľa toho a po 3 mesiacoch som mala vymenené dieťa. Je úplne zdravá, nie je tak často chorá, čo bola večne. Má plno energie, bruško nebolí, vládze nič ju už nebolí. Napriek tomu že nám nič u lekárky nepotvrdili toto funguje a to mala dcérka málo železa, vápnika a horčíka, teraz na diéte je všetko v normále. Samozrejme tie hormóny (euthyrox) užíva a akonáhne zje niečo čo nemá je zle bolesti sú späť. A ešte mala príšernú zápchu ako ozaj desné, po pohotovostiach sme chodili. Teraz ok.

inull5
10. jún 2015

@bibistec aha.lebo mojmu malemu vysli minuly rok strasne vysledky na stitnu,rastove hormony,no opakovany osber bol ok.on ale ma vyvojovu vadu zadocka a preto vtedy nekakal.nenafukuje ho,nic,davam sice zdravu stravu ale poznas deti,uchmatne hocico a stolica je normalna..ani nie je drobec 18 mesiacov a 87 cm necelych 12 kg no zatvarali mu vyvod a schudol cosi.

bibistec
11. jún 2015

@inull5 tak to len asi musite chodit na kontrolu keby nieco tak to zistia, drzim palce

inull5
11. jún 2015

@bibistec dakujem pekne.

magimi
14. júl 2015

@cyla ahoj, pravdepodobne ti so stitnou zlazou vybrali aj pristitne telieska, stava sa to dost casto, pretoze su malicke a takmer prilepene k stitnej zlaze....oni sa staraju o metabolizmus vapnika....pravdepodobne to bude uz tvoj dozivotny problem, lebo pristitne telieska uz nove nedorastu ☹

lucinkaboz
14. júl 2015

neberte to tragicky, to su hormony, ak vynechas den, zabudnes nič sa nedeje,každy pripad je iny, je hypotyreoza, a hypertyreoza, so strumou, bez strumy, je tam mnoho podkategorii...neporovnavajte svoje pribehy..kazdy je individuálny,skatulkovat sa pri stitnej zlaze nedá...ja mam dlt hypotyreozu, a ci si dam alebo nedám tabletku nepocitim, dokonca som tabletky pol roka nebrala....a vysledky som mala,akoby som nemala ani ochorenie stitnej zlazy...dopnate iba hormony, neliečite stitnu zlazu...to je autoimunita

adulkka
16. júl 2015

Je tu nejaka mamina ktorej po narodeni dieťatka zistili novorodencovi zniženu funkciu štitnej? ☹

fay26
2. sep 2015

@adulkka ahojky, my máme od narodenia zníženú funkciu štítnej žľazy...

janine6623
8. nov 2015

Ahojte, boli ste niekto v detskej fakultnej nemocnici na endokrinologii ležať na vyšetrení?

adulkka
9. nov 2015

@janine6623 my sme ležali v Košiciach tyždeň kym mi nastavili maleho na tabletočku + okolo toho vyšetrenia ktore robili

lucinka10011
11. dec 2015

@tyli presne to iste mam aj ja stitnu zlayu mam ok ale je tam cysta

lucinka10011
11. dec 2015

ahojte bola som s malou na endokrinologii na ysetreni brali na odber a vysledky su ze ma svyseny hormon ztitnej zlazy co to znamena ?? mame opät sa prist ukazat v januari zatial nam ziadne lieky nedali.

cheerlady
25. mar 2016

Ahojte,ja sa chystam so synom preventivne na kontrolu sz,nakolko ja som s nou mala problemy. Na Kramare som sa 2mesiace nevedela dovolat,tak som ho nakoniec objednala na Antolsku,chodite tam niekto?

nela82
20. okt 2016

@janulap Ahoj,nečítala som celú diskusiu...no vidím,že už pár rokov do zadu si písala,že tvoje dieťa má zníženú funkciu štítnej žľazy...ako ste na tom teraz??Aké malo príznaky..?Dakujem.

katkamiki
2. júl 2017

@bets Dobry den, prosim vas, nasla som si vas popis ohladom.vasho syna a stitnej zlazy. chcela by som sa popytat nieco. Dcera ked mala 2 tyzdne, bola operovana na srdiecko. mala nejake pooperacne komplikacie, nevedeli prist na pricinu a tak raz jej zobrali krv a zistili poruchu stitnej zlazy. Presne ked mala 2 mesiace zacali s liecbou. Novorodenecky screening dopadol dobre, predpokladaju ze mozno z liekov po operacii, ale mala velmi nizke hodnoty, tak nevedia. Strasia ma poskodenim mozgu 😕 som zufala, ale ako som si precitala vas clanok, ma to nabudilo trocha. Ako sa ma vas syn teraz? Dakujem pekne za odpoved.

bets
2. júl 2017

@katkamiki syn uz ma 14 rokov, stále berie euthyrox 25, uz doktorka myslela, ze by pomaly skončiť s liekmi, ale výsledky su v norme len s liečbou, takze skôr počítam, ze ho bude brat doživotne.
Inak všetko v pohode, nemá žiadne iné problémy, je mimoriadne inteligentný a šikovný. Myslím si, ze nedostatok hormónu mal istý cas (par mesiacov) pred liečbou a nezanechalo to žiadnu stopu. Berie euthyrox od 10 mesiacov.

katkamiki
2. júl 2017

@bets tak to mate super. Ja len dufam, ze tych 6 tyzdnov nebratia hormonov sa u nas nejako neprejavi 😕 dakujem za odpoved a prajem pekny den

suzzy7
29. sep 2017

Dobry deň moje dieťatko je dnes na svete 11 den a sme v nemocnici so stinou zlazou uz to maju pod kontrolu a berieme lieky...

adulkka
29. sep 2017

@suzzy7 bude dobre 🤗 len to vydrzte tam

harvanovasimona
18. feb 2021

@erinka1 ahoj moja mala ma takmer to isté ma cez tsh 100 tiež zo zápalom vieš mi povedať ako to je u vás z odstupom času mala brala 25 zo začiatku kým sme nabehli že treba brať lieky tak posledné 3 týždne chce brat ale výsledoky tsh sú rovnaké nič ne kleslo... Teraz jej dávku dvihla... Ako to u vás prebieha teraz..

nadielka
2. máj 2021

@erinka1 ahoj 🙂. Trošku tu snorim a narazila som na teba. Mame podobny problém. Tiez moja 7r mala zvyseny tsh.. Prosim kedte toto sinpisala r. 2012 upravilo sa vam to? My sa liečime rok a stalecto ma okolo 14.aku davku beriete vy? Ďakujem ak si to tu vôbec nájdeš