Razštepy. Je tu niekto s deťmi z rázštepmi?

basado
9. máj 2008

su tu niektore mamicky, ktore maju deti z raštepmi? 😉

skuli
9. máj 2008

Mám kamarádku jejíž dcera se narodila s rozštěpem patra a nosu.Bylo to hrozné,dlouho se s tím nemohli smířit.Dneska je holce 16,má za sebou několik operací a je to kočka.Jen hůře mluví,tak nějak huhňá,jinak by nikdo nepoznal,že měla nějakou vadu.Jen hodně zblízka jsou vidět jizvy.

basado
autor
9. máj 2008

ja mam syna tiež sa mi narodil s razštapom, ale on to mal len naznak hornej pery, tak som rada že aspon tak, ale ked sme boli na operacii, tak som tam videla tiež detičky ale horšie. obdivujem mamičky, ktore maju take detičky, z horším ako mi. my chodime každy rok na kontroly, aj teraz sme boli, budeme asi stale chodit každy rok no aj ked ma len 5 rokov 😉

princeznicka.
9. máj 2008

ved ked len pera,tak to sa da krasne zoperovat..drzim palce.

slunycko
10. máj 2008

Já mám rozštěp patra a pravostranný rozštěp rtu. Dnes se to dá velmi dobře operovat, že to znát není.

basado
autor
10. máj 2008

bol už operovany ked mal 4 mesiace, ma to velmi pekne , vobec mu to neni ani vidiet. som velmi rada 🙂

zuzkafuny
10. máj 2008

Basado... mne hrozilo, že malý bude mať rážtep chrbtice... hovorili to výsledky... hrôza...!!!
Odber plodovky to vyvrátil... ale rážtep pery až taký hrozný nie je... držím palčeky nech sú detičky krásne a hlavne zdravé... 🙂

basado
autor
10. máj 2008

zuzkafuny viem ake to je mat aj razštep chrbtice, videla som to v novinach, je to veru hroza. ale určite si rada že to tak dobre dopadlo. ja som rada že ma len peru, neni mu to ani vidiet 🙂 , aj ja prajem nech su vaše detičky zdrave, pretože to je prvorade 🙂

mivava
10. máj 2008

basado ahoj.Mam krsniatko s razšepom.Chcem sa ta spytat na maleho,ci nemal nejaky problem s rozpravanim.Adamko bude mat dva roky a ešte nerozprava,ma len taku svoju rec ktorej nikto nerozumie.

lukanka
12. máj 2008

Tulipka ozvi sa,môžme tu pokecať.

tulipka
12. máj 2008

ahoj lukanka, tak som to nasla, vidim ze tu takmer nikto nie je...moja dcerka bude mat zial podla ultrazvuku obojstranny razstep, tak sa na to snazim psychicky a informacne pripravit...napis mi ako si to zvladala ty. vdaka 😉

lukanka
12. máj 2008

Je to normalne?Písem tu zase polhodinu a ono mi to nevezme!Som ja blbá?Ved píšem v téme,tam kde to má byť..kurnik

mivava
12. máj 2008

tulipka neboj,zvladnes to.moja sestra podla ultrazvuku cakala zdrave dievcatko a narodil sa Adamko s razstepom,takze nebola na to pripravena vobec.

lukanka
12. máj 2008

Keby mi to aspon nejako dalo najavo ze sa zbytocne rozpisujem a na konci mi neprida odpoved.Moja dcera ma palatoschízu,musim konciť...

lukanka
12. máj 2008

Urcite sa ti ozvem,neboj bude z nej kraska

lukanka
13. máj 2008

Tak som tu,dufam že sa rozpišem a nakoniec mi to nevezme.Dcéra má rok a 2mesiace,narodila sa mrňavá,pootláčana s rázstepom mäkkého podnebia.Co sa týka zovňajšku vôbec ale vôbec jej to nevidno.Operovať ju mali ako 2-mesačnu,ale ja som sa toho veľmi bála,tak sme to odložili.V 5,mesiaci jej začali rásť zuby a ja mám pocit akoby sa to tam samé zrástlo.Papanie jej nerobilo problém.Zuby jej pekné dokonca má spravne zuboradie,má ich už všetky okrem očných.Akokeby si to príroda zariadila sama.Ked jej pozrieš do pusy tak to vidno že je tam niečo iné,to podnebie je také špicaté alebo vysoké?Doktorka nás upozornila že môže fufňať alebo zle vyslovovať-K.Zatiaľ to čo vie povedať,nevidno zlú výslovnosť.Uvidím čo bude dalej

lukanka
13. máj 2008

Pokračujem:Tak sa ty milá Tulipka ničoho neboj,nestresuj sa,možno si viacej vystrašena,lekar ťa musel upozorniť na to že sa tam niečo deje.Možno to bude vyžadovať maly zakrok a možno vôbec nie.Ja to zatiaľ čo sa týka operácie neriešim.Uvidíš bude z nej kráska,ja jej držim všetkých desať.Kedy sa má narodiť?Pozdrav ju od mojej dcéry,budú z nich kočky veliké a ked budú trochu fufňať tak čo?Fufňajúci sú aj s normálnym podnebím,nie?

tulipka
13. máj 2008

ahoj lukanka, az teraz som sa dostala k pc...vdaka za povzbudive slova a aj to ze si odpisala napriek tomu ze sa nedarilo 😉 pozdravujem tymto tvoju dcerku, urcite je to kocka 😎 makke podnebie je vnutri pusinky, preto to mate "lahsie", nie je to ani vidno...som rada, ze nemate problemy s papkanim apd, a urcite aj ta rec bude ok. zda sa ze vo vasom pripade si to priroda sama napravila 🙂 nase dievcatko bude mat razstep pery a tvrdeho podnebia, pravdebodobne obojstranne, kazdopadne na ultrazvuku to bolo vidiet dost jasne...dufam ze to s operaciami zvladneme a s papanim a recou tiez...ja ju lubim uz teraz, len sa bojim ci budem dost silna to zvladat a pozerat sa ak by trpela, a navyse sa bojim ze sa jej budu smiat...ale tak hadam ju vychovam spravne, a nebude si takych zlomyselnikov vsimat...ma sa narodit v polke augusta, tak som zvedava 🙂 drz sa aj s dcerenkou a ked budes mat zas niekedy chvilku, tak napis...budem sa tesit.
P.S. Mivava, aj tebe vdaka za povzbudenie, je pekne ze sa takto staras o krsniatko...Ak sa smiem spytat, aky razstep ma Adamko?

lukanka
13. máj 2008

Ked sme boli na plastike,tak tam bola mamina sdcerkou,ona uz mala pusu zoperovanú a ja som jej vtedy zavidela,ze jej to vôbec nebolo vidno.Moja to v tom obdobi mala to podnebie horsie

lukanka
13. máj 2008

Písem radsej na 2-krat,lebo ak mi to nevezme tak ma trafi...Ja neviem,ale ja som asi naivka,podla mna sa normalny človek na fufňani mojej dcery smiať nebude a ostatk mi môže byť ukradnutý.My to s nimi zvladneme,naučime ich iným hodnotam,no nie,Posielam jej pusku,nech pekne spinka

mivava
14. máj 2008

Ahoj tulipka.Adamko ma razstep jednostranny tvrdeho podnebia.zrovna dnes sa boli v Banskej B.objednat na dalsiu operaciu.Neboj,vsetko bude v poriadku.Malinka si to ani neuvedomi,ty sa budes samozrejme trapit,ved si mama,ale rodia sa aj inak postihnute deti.Toto je len mala chybicka krasy.

mivava
15. máj 2008

tulipka,tak omyl,ma aj mekkeho,aj tvrdeho podnebia.

tulipka
16. máj 2008

Ahoj Lukanka, fufnanie je to najmenej, presne ako hovoris...niekto nevie zo seba vysukat vetu co ma hlavu a patu a to je na zaplakanie 😲 , nie toto...veru tak, dcerky vychovame k tym spravnym hodnotam, a ostatni nam mozu vyliest na hrb 😎 drzim ti palceky...inak nespominala si odkial si a kde ste boli na operacii...ja zvazujem medzi blavou a banskou bystricou...nevies poradit?

a Mivava, drzim Adamkovi a jeho mamine palceky pri dalsej operacii, urcite to zvladnu...verim ze po nej bude pekne rozpravat a budete mat z neho vsetci radost. mimochodom, kedy bol na prvej operacii? a mal to aj cez peru, alebo viac menej vo vnutri pusinky? posielam mu boztek...

mivava
16. máj 2008

tulipka ahoj.mal to cez celu peru az po nostek.na operacii bol ked mal 3 tyzdne.v banskej to operuju hned a v Blava sa musi cakat.

tulipka
17. máj 2008

ahoj mivava, vdaka za info, asi je lepsie ked je to robene cim skor, aj ked na druhej strane, neviem si predstavit take male telicko na operacnom stole...pozriem teda info o tej banskej bystrici. adamko je zda sa silny chlapec, vsetko zvladne, drzim mu v napredovani palceky...stale nerozumiem z coho ten razstep mohol vzniknut, u nas to geneticke nebolo...mivava, viem ze uz asi otravujem, ale ja nepoznam nikoho s tymto problemom, tak sa ta chcem este spytat, ci mohla Adamkova mamina normalne kojit, alebo musel z tej habermanovej flasky...vdaka, krasny dnik

lukanka
17. máj 2008

Ani u nas to nikto nemal,nechapem to dodnes preco to vzniklo.asi pred 3mesiacmi davali v tv relaciu o razstepoch a ten lekar tiez povedal ze nevedia ani pri dnesnych vymozenostiach prist na to preco to vznika aby nejako tomu mohli predist.ani z genetickeho vysetrenia nam nezistili preco sa to stalo

mivava
18. máj 2008

Ahoj tulipka.Zrovna vcera tu bola sestra a čitala si to.Vôbec neotravuješ,ale ak chceš možem ti dat na nu mail a popišete.Kojit vôbec,neviem či si to vieš predstavit,ale to sa neda,namá si bábo ako ten prsník chytit.Odsávala mlieko,ale ukrutne dlhý čas trvalo kym málo mliečka vypil z flaše.tulipka pil z normálnej klasickej flaše.

mivava
18. máj 2008

tulipka v IP najdeš mail.

basado
autor
18. máj 2008

ahoj mivava, prepač že som ti tak dlho neodpisovala ale nemala som čas, pretože mi mal maly horučky, pytala si sa či maly ma problemy z rozpravanim poviem ti pravdu, že vobec nie, lebo on mal len naznak na hornej pere, neboj sa krsniatko začne rozpravat aj ked neskor ale uvidiš že začne 😉 ked sa mozem spytat on mal aky razštep? obojstranny? mal aj podnebie?

mivava
18. máj 2008

ahoj basado,mal jednostranny tvrdeho,aj mäkkeho podnebia.ja si to tiez myslim,len sestra stresuje,lebo on povie nejake dve slova,aj to za tyzden,inak ako rozprava,len takou svojou recou a opakuje stale tie iste hlasky dokola.za dva tyzdne bude mat dva roky,tak ju to dost trapi.

tulipka
18. máj 2008

Ahoj mivava, vdaka za info, len taka otazocka, neviem ako to tu chodi, a kde mam hladat ten tvoj IP, teda aspon predpokladam ze je to nejaky tvoj profil...vdaka za radu, ja to tu vacsinou len citam, tak neviem co a ako 😀