Riedka stolica u malého. Z čoho nastáva?

davidko7
18. apr 2009

Baby,maly ma už druhy deň asi tak raz za deň riedku stolicu.Ma aj normalnu,aj riedku.Iba raz denne-hnačka to nebude,keď je to iba raz-však?Možu to byť zubky?ďalšie nevidim,ale možu sa už prerezavať...Neviem,nechcem robiť paniku...

junovka
19. apr 2009

mozu byt kludne aj zubky.My sme kazdy zub mali s hnackami. 😉 A raz denne , ze ma hnacku, to sa neberie, ze ma hnacku.

jahodka11
19. apr 2009

asi ano, zubky, u nas to tak je 😉 a riedka stolica nie je hnacka, takze mozes byt kludna 😉

garfieldmail1
19. apr 2009

syn má dva roky a má řídkou stolici až na výjimky skoro pořád, někdy kadí i po každém jídle, někdy jednou denně, průjem to ale určitě není. Ptala jsem se na to doktorky a ta mi řekla, že u dětí do 3 let to bývá normální, že se to mezi 2.-3.rokem samo upraví a že je to lepší, než když má dítě problémy s vyprazdňováním, jde třeba jednou za 3 dny... Je fakt, že syn je velký jedlík a miluje ve velkém i ovoce a vařenou zeleninu, takže se ani moc nedivím... Takže to neřeším, ovšem to přebalování, to je teda něco.... 😅 😝 😀

janocka
3. jún 2009

denousek • 1d • Dnes ve 14:11
ahoj...
mam s malym problem asi pred 2 tydny u nás byla nějaká střevní viroza všichni jsme zvraceli,meli jsme prujem...
u každyho to trvalo 1-2 dny....ale malej od te doby ma porad určitou dietu....bral smectu,dale chvili kapky hylak forte.....ale nic nazabíra...chvíli to bylo lepší ale ted zase začíná kadit vodu.mlíko mu nedávám ...jen nemléčnou kaši s glukopurem...

když mel tu prvotní virozu za sebou tak jsme byli na výtěru....včery byli vysledky malej měl znásobenou citrobakterii-dr mi rekla ze to nic neni ze tady ta bakterie normalne ve střevech je ale kdyz se přemnoží tak to vyvolává průjmy....

my kadíme jednou denne ale prostě vodově....nevíte co s tím_?už si nevim rady....

díky....

jamik • 3d • Dnes ve 14:27
nam pomohla Bio gaja
treba dlhodobo

denousek
3. jún 2009

copak to je bio gaja neco z lekarny?podle nazvu nevim co to je..

sipcek
3. jún 2009

denousek,my sme mali citrobacter freudni ci tak nejak a brali sme len probiotika.my sme mali Nutrolin B sirup.brali sme ho tiez dlho

sipcek
3. jún 2009

a bio gaja je tiez probiotikum 😉

knobloska
3. jún 2009

Naše malá má ráno velmi tuhou stolici a do hodiny nato takovou řídkou kašičku. Má to tak dlouho, připadá mi to už normální.

lenulin
3. jún 2009

janocka určitě zkus probiotika my jsme meli zase virozu rotaviru a stolice už je upravená jen nás často trápí prdy ale dr říkala že po tomhle viru může mít problém i půl roku a ty probitika máme dávat pořád

sipcek
3. jún 2009

knobloska my mame kasickovu skoro stale,ze uz mi to pride tiez normalne 😉

knobloska
3. jún 2009

Já to beru tak, že to majaí jako každý normální člověk. Ráno vykadí včerejší oběd, to je tuhé a potom asi následují noční mlíka, takže je to řídké. No a pak jí asi někdy něco nesedne, tak jich má za den víc řídkých, ale zase se to za den dva upraví. Prostě normální trávení. Něco lépe, něco hůř. 😉

sipcek
3. jún 2009

ved ano,pokial to nepachne niecim nezdravim tak to ani neriesim,lebo sme si uz presli tymi hnackami az az. 😉

zuzikmeduzik
16. máj 2010

maminky maly ma tyzden riedke stolice, zaroven sa mu prerezavaju zubky. on mal vzdy aspon raz za den jednu riedku stolicu, nikdy som to neriesila, len teraz sa mi to uz nezda, ma ich 4-5 za den. mam mu nasadit nejaku dietu? bananik nepomaha. alebo nejaky liek? dakujem vam.

momin
16. máj 2010

zuzi koukni tady.... 🙂 Taky sme to nedavno resili a holky mi moc pomohly... 🙂 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/prujem-b...

dadkaa
17. máj 2010

Ahojte, moja dcerka(2roky) ma 3 den riedku stolicu (dost casto pocas dna) a nechce moc papat, sama jej ponukam len ryzu, mrkvicku, tycinky, chlebik... Najhorsie je ze jej neviem odopriet mlieko (umele), myslite zeby som mala radikalne jej ho zakazat. Pije rano a vecer. No uvazujem o tom ked nam to neprechadza, horucky sme nemali. Dnes sme zacali uzivat aj probioticke kvapky..... poradi mi niekto ☹

zuza.m
18. máj 2010

dadka u nas bola taka viroza hnačkova...nechut do jedla a kaknie.aj maly mal aj ked on mal aj horučku ale kakal malo.my sme boli na otm horšie tak tiež nechut ale behačka poriadna...ak jej nevieš odopriet mliečko tak jej ho skus dat v nemliečnej kaši ryžovej..to nam dovolila dr.tie probiotika su fajn.vyskušaj jej podat smectu(aj ked moj z nej vracal)je dobra na hnačky.dalej banany a nezabudni na horku čokoladu.ja osm dala jednu kocku rano na obed a večer a po hnačke ani stopa..dr ti viac neda nieje čo.a nezabudni aby vela pila je to doležite lebo aby sa neodvodnila to je potom na infuzie...

nenetta
11. júl 2012

@janocka

BISEPTOL je super, zaberie do 2-3 dní

tinulka1712
21. nov 2012

ahojte baby aj moja 2,5mesacna dcerka riedko kaka.asi 10 tyzdnov po porode kakala zltu prazenicu,potom asi 4dni nic,a odvtedy ma riedku stolicu..oranzovu alebo zltu,niekedy raz za den,niekedy tri krat za den.pred tyzdnom som to povedala doktorke,povedala ze pokial je plne kojena,nebudeme to riesit.je to normalne,ze ma riedku stolicu uz asi tri tyzdne?