Seborea-kora na hlavičke. Čo s tým?

revayova
22. jan 2008

mám malého 5 tyždnoveho synčeka začina mať neprijemné chrastičky na vlastej časti hlavičky. Neviem co s tým.U mi radili dubovú koru a aj vyčesávnie a nič nepomáha.ak mate skusenosti , prosím pradte mi ☹

prunti
22. jan 2008

no neviem ci myslime na to iste...tu v Madarsku sa to vola "kosmo"...su to take lubinate chrasticky na hlavicke..ak ano, tak v lekarni sa da kupit specialny sampon na to...ja som to vsak robila, tak, ze som mu olejom poriadne namastila hlavu...nechala posobit aspon20 minut a potom vycesavala baby-kefou, ktora je troska tvrdsia nez obvykle...najlepsie je to pred kupelom robit, resp. este v kupeli som mu posuchala dane miesto...do tyzdna to bolo prec! Drzim palce!

danae
22. jan 2008

Moje dcerka to měla také. Pomohlo nám to masírovat dětským olejíčkem (nějakým přírodním, jemným - ne něco jako Johnson&Johnson), potom potom umýt jemným šamponem pro miminka a lehce vyčesávat hřebínkem s jemnýma zoubkama - něco jako "všiváček" 😉 Ty stroupky se tím olejíčkem uvolní. Dceři to stačilo udělat dvakrát a pak už to měla jen trošinku. Pamatuju si, že už po první masáži se jí těch stroupků uvolnilo tolik, že jsem zírala, kolik jsem toho vyčesala. Držím palce, ať vám to taky tak dobře zabere!

lia
22. jan 2008

ak ma seboreu,bude to mat cely zivot,bohuzial.na chvilu to zmizne a znovu sa to objavi 😖

jajinak
22. jan 2008

Ahoj,neboj se,není to nic vážného.Pomáhá,když se kůže ve vlasech promaže dětským olejíčkem,nechá se delší dobu působit,pak se vyčeše dětským kartáčkem na vlasy a spláchne se při koupání.Nebo se to může udělat po koupání a nechat přes noc.Kůžička změkne a pak se to dobře vyčesává i se stroupky.Moje děti to měly taky,jeden do 10 měsíců a druhý asi jes měsíc.Takže je to různé. 🙂

revayova
autor
22. jan 2008

dakujem. A nahodou nazov toho samponu? Ja mam kefku od cannpol a neviem ci je dost tvrda a detskym hrebenom sa mi to zda drasticke.

lia
22. jan 2008

ja mam seboreu nielen na hlave,ale aj za usami,na cele,vyskytuje sa v oboci atd...

mkg
22. jan 2008

seborea by sa nemala mazať olejčekmi, sú to síce chrasty, ale mastného charakteru. Kožné aj detské lekárky predpisujú na to salycylovú masť a tá aj pomáha.

lia
22. jan 2008

presne,ja sa toho neviem zbavit a mam vela znamych,co to maju a nevieme si rady.u dospelych hlavne zien je horsie to,ze si vlasy farbime a nevieme sa toho zbavit.

rinuska
22. jan 2008

Nám doki predpísala masť s kyselinou salicylovou. Dobre rozpúšťa šupiny, ale malý mal dosť podráždenú pokožku a šupiny sa mu do roch dní vytvorili znovu. Tak som mu to žačala mastiť Excipicial U Lipolotio(neviem, či som to dobre napísala)Večer som na hrubo natrela, ráno šupiny odchádzali samé , alebo som ich vyčesala hrebeňom-kefka viac dráždila pokožku. Takto sme to robili asi tri týždňe, šupín bolo stále menej a menej a už zmizli.

mkg
22. jan 2008

pre väčších je super šampón NIZORAL

hanzuli
22. jan 2008

My jsme taky dostali od MUDry mastičku a stačilo jednou nanest, nechat působit a vyčesat. Od té doby má klid (ťuk, ťuk, ťuk) 😵 Jinak pokud chceš další příspěvky, tak tady:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

janver
22. jan 2008

revayova,
detičky to zvyknú mávať na hlavičke. Doktorka nech ti predpíše borax masť. Môj syn mal silnú seboreu a stačilo raz naniesť a na druhý deň začať vyčesávať. Dalo sa to vyčesať naraz všetko, bol to poriadny humus. Doktorka mi poradila, aby som mu to vyčesala hrebeňom "všivák" - to je taký ten čo nosia starí chlapi vzadu vo vačku. Nemusíš sa báť, že by si mu ublížila. Aj keď dieťa nemá žiadne vlasy, treba mu týmto všivákom škrabkať hlavičku kvôli prekrveniu, aby sa seborea netvorila.

zzz
22. jan 2008

my sme sa toho prave zbavili, lekar nam na to dal lipikar od la roche posay natierala som rano a pred kupanim a po kupani sme vycesavali, preslo to po 3 dnoch, lebo uz mal velmi velke a hrube

kombloudek
22. jan 2008

Ahojky,my jsme to měli taky a ještě k tomu suchou kůži po celém těle a od té doby co dávám do koupele Balmandolový olej,tak je do dobrý 😉

pierra
22. jan 2008

ahoj.. nam tiez pomohol salicyl olej, bol na predpis a namiesali ho v lekarni.. drobec mal na hlave az akoby medovu skrupinu tvrdu.. do tyzdna sme vsetky supinky vycesali 😉

danae
22. jan 2008

Ja mám hodně ráda značky Welleda a Sebamed. Obě jsou dražší, ale stejně se toho šamponku se nemá používat moc, takže vydrží dlouho.

mem
22. jan 2008

holky a objevovalo se to i na usich, mala ma totiz posledni tri dny jakoby suchy usi, kdyz to namazu slunecnicovym olejem nebo od Welady, tak se to odlupuje, ale udelal se ji i velky ostruvek nad celem ve vlaskach , tak nevim jestli je to ono, asi budu muset vyrazit k Mudr

kombloudek
22. jan 2008

mem já jsem měla d malou to same,měla to i v obočí.Nám salicyl¨ku nechtěla dát,že prý není pro děti vhodná.Napíšu ti co jsme zkoušeli a není to na předpis..slunečnicový olej z lékárny-katastrofa,Sebamed krem-vysledek žádný,Excipial-u lipolotion-vysledek dobry v kombinaci s koupelí v balmandolovém oleji a ještě je dobrá kjlas. indulona...ale pro klid si radši zajděte k dr..

anik23
22. jan 2008

No my s tým stále bojujeme. Dr. my vždy povedala, ze to staci mastit olivovym olejom z lekarne, vraj mi mast nebude predpisovat (asi salicylovu), lebo potom vypadavaju vlasky. Tak som mastila. Od druheho mesiaca... skusala som aj cesat - nepomohlo, alebo sa to este zhorsilo.. najhorsie je ze teraz ho ta hlavicka asi velmi svrbi a potom sa doskriabe, najma v noci. Snazim sa strihat nechtiky co najcastejsie a v nudzi pomozu aj rukavicky, ale nemam vacsej zlosti, ked je to uz takmer vyliecene - 2 dni pokoj a potom znovu supinky a zase sa poskriabe a tak dookola, tak zase mastim tym olejom. Neviem kedy to skonci.
Mame ist ku koznej so znamienkami, tak ak nevyhram, tak uz si asi nechame tiez nieco predpisat.

mem
22. jan 2008

kloumboudek: diky za radu, k doktorce pujdu, nechci to zanedbat a cekat zbytecne dlouho

zuz11
22. jan 2008

toto nie je nahodou tema o tom istom?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

revayova
autor
23. jan 2008

dakujem vam pekne za rady, mame uz zlte supinky na koreni nosa a v oboci.AQ aj na usnom lalociku sm e mali a postupne to zmizlo, ale na tom nose to aj zmizlo a dnes rano som to objavila zase.Ide ma porazit. Do toho sa objavi kolika a reflux a mam o zabavu postarane. ☹

mircka
23. jan 2008

Ahojky,

Maty to měl (má) taky. Stroupkama měl pokrytou prakticky celou hlavičku: čelíčko (to bylo slité celé), měl to ve vláskách, na tvářičkách i na ouškách ☹ ☹
Na tělíčku má červené flíčky.
Doktorka nám nejdříve předepsala libpobasi, ale ta moc nepomohla. Tak předepsala pevaryl a doporučila koupání buď v černém čaji nebo ještě lépe ve vývaru z ovesných vloček a čajem vymývat stroupky. Takže jsem koupala ve vývaru z ovesných vloček, a 2x denně promazávala: střídavě lipobase a pevarylem. To zabralo.
Teď nám ještě předepsala Excipial U Lipolotio - na střídání s lipobasi.
Prý tím mohou miminka trpět a ujišťovala mě, že to ještě neznamená, že bude mít s tímto potíže napořád. Prý se z toho může dostat.
Někdo radí i mazat domácím sádlem.

mem
25. jan 2008

ahoja, tak jeste jeden tip: na radu moji kosmeticky, ktera jede v prirodnich vecech a homeopatikach a sama ma dve deti mi poradila koupit vitaminovou masticku, ze je tam hodne vitaminu E. Ne tu v tube, ale nechat si ji namichat. Mne u nas v lekarne vyslo 100g na 157 kc, namzala jsem vcera vsechno postizene a do rana se zlepsily hlavne ouska, krasne se vyloupaly, doufam, ze to neni nahoda 🙂 a zabere to. Jinak jsem zkousela olej slunecnicovy a od Weledy, ale uspech nic moc

zuzula28
25. jan 2008

vobec sa neobavaj, toto ma aspon raz skoro kazde babenko a vobec sa nejedna o trvalu zalezitost ako tu niekto pisal. kozna ti da salicylovu mast po ktorej tie supinky pekne zliezaju, zo zaciatku netreba nejak velmi huzevnato vycesavat len vecer vymyvat mast z vlaskov, lebo pri vycesavani je pokozka pod chrastickami cervenka. Este nie je dostatocne zrela...Ved chrastu si clovek tiez nestrhava dole, lebo po nej ostava flak. sice to trva dlhsie, kym sa toho zbavite, ale je to bezna vec 😀

trixi
25. jan 2008

Nam nepomahala ziadna masticka, doktorka neodporucila salicylovu mast, len umyt vodou, namastit olivovym olejom a jemne vycesavat. Asi do tyzdna sme sa toho zbavili. Potom sa nam objavili vo vlaskoch jemne biele supinky a na to nam pomohlo mliecko Excipial u Lotion. Do dvoch dni sa nam to stratilo.

denka1
24. feb 2008

Ahojte.My mame rovnaky problem.Mala ma taku strasnu hlavu.Ma take hrube suche supinky.Uz treti den jej to natierem olivovym olejom z lekarne ,vycesavala som jej to detskou kefkou,ale stale to ma, az ku cielku.Tie supinky co jej zliezli dole,tak po nich nam ostala cervena kozicka,tak ma tu hlavicku hroznu.Cervena a tie supinky 😢 ja uz neviem co jej mam na to dat.Vecer som jej to oplachovala aj repikom.Uvidime zajtra ,dufam, ze sa to polepsi.Ked sa to bude zhorsovat,tak pojdeme na kozne.Ale ak mi moze niekto poradit co mam robit,budem strasne vdacna. 😉

jabber
24. feb 2008

ahoj denka1, zkus Imazol, nám pomohl 😉 je volně prodejný

bzuco
24. feb 2008

my sme to tiež mali
natrela som malému hlavičku detským olejčekom s prídavkom mandľového oleja od babylove z DM-ka, nechala asi 15 minút pôsobiť a potom kefkou vyčesala...išlo to pekne dole

alami
24. feb 2008

môj malý to mal také hrozné, že som myslela, že mu snáď nepomôže nič na svete. Ale pomohlo. Asi 5 dní som mu to popri kúpaní vyčesávala hrebeňom na vši - som mu to tak škrabkala dole. Niekedy som natrela salicylovým olejom, alebo som mu to len namočila vodou. Všetko zišlo. Treba trošku pritlačiť. Na fontanelke som nechcela tlačiť, tak som mu to len škrabala nechtom.