Šúpanie kože na prstoch u dieťaťa. Ako liečiť?

evina313
4. sep 2009

Mam 15 mes. syna a asi pred 3 týždnami sme zistili, že sa mu šupe koža na bruškach prstov. hlavne na rukach a vsimla som si že to mal aj trošička na prstoch na nohach, ale tam menej. kožu nema suchu, ani popraskanu, len sa proste šupe. jedna kočka tu pisala o podobnom probleme, ale jej dietatku sa to robí po pobyte vo vode, mojmu ked nie je vo vode.
malo to aj niektore vase dieta? zistilo sa z coho? a ako sa to liečilo?

lenadka
4. sep 2009

mne sa takto volakedy zacala supat koza na nohach, isla som ku koznej a napisala mi mast kerasal-natrela som si to par krat a preslo to 😉 zaujimave je ze ta mast nerobi nic ine len premastuje a zmakcuje. Ved ak to ma velmi chod k dr. ta bude najlepsie vediet co s tym. Ked sa mojej malej supala koza na tele-take suche pidi supinky-bolo to po prekonani choroby, napisala mi dr. specialny kupel balmol-ci tak nejako sa to volalo a to som davala tyzden do kupania a preslo to.

danielitas
4. jún 2011

Milá evina313,
hladam opdoved na presne tu istu otazku, kt. si polozila, ako tak pozeram na datum bolo to davno, to je 1. problem( pre mna) a 2. ze k odpovedi si sa nedostala ani ty, ani teraz ja....Co bolo pricinou? Nevies? My sme to spozorovali cca -3 dni do zadu a presne tak ako to pises.
nEPRESTAVA TO!!!Nebudes tak dobra a nedas mi odpoved,chystam sa na bud. tyzden hned ku koznej lekarke..
Dakujem Daniela

stella231
24. aug 2011

@danielitas
@lenadka ja som to mojmu synovi zistila pred včerom ale na nožičkách a tiez neviem čo na to .... pôani
@lenadka
@evina313 pisala ze ten krem kerasal skusim sa spytat doktorky..ale zlakla som sa aby to nemal niečo plesnove kedze je často teraz v lete na kupalisku .....

marcaradko
24. sep 2012

ahojte,opat po roku otvaram tuto temu,moj syn ma dva roky a tri mesiace,a po chorobe sa mu zacala supat kozicka na rukach a cca po tyzdni aj na nozickach.neak to neustupuje.zienky z predoslych prispevkov,co vam na to povedala a dala doktorka? 😕

lencika
31. máj 2013

ahoj skus najprv kremikovat podla vyborny je Bepanthen a hlavne by som nechavala nozicky bez ponoziek topanociek vies ci to nema od toho a ked nemizne hned k lekarovi kazde dieta to moze mat z niecoho ineho

evina313
autor
13. apr 2014

píšem sem s odstupom niekolkých rokov, teda do tejto diskusie 😉 a to preto, že sa chcem podeliť o novú skusenosť s liečbou šúpania kože.
Starší syn mal prednedavnom cele dlane a prsty také, že ich mal popraskane a šúpali sa mu.
mala som doma kupene koloidne striebro, ktore ja pijem, ale viem, že u nas sa používa hl. na kožne problemy. tak som to dala synovi potierat tým striebrom a malo to teda úžasný efekt a hlavne rýchly, o par dní po šupinach nebolo ani stopy. Takže mame to z vlastnej skusenosti a určite odporúčam 😉

rainee
24. nov 2016

ahojte, dcera mala davnejsie streptokoka a odvtedy sa jej priebezne lupe koza na nohach a rukach. vyskusali sme rozne kremiky, vodicky ale zatial nic natrvalo nezabralo ☹

tajomna21
2. dec 2016

@rainee skusali ste produkty z aloe vera? pripadne kremy s obsahom striebra? ak mate zaujem blizsie, napiste IP

maykaaa1122
10. apr 2017

ja ked mam popukanu kozu , natriem si na noc care masticku od bepanthenu a rano ju mam omnoho lepsiu na dotyk. odpurucam, vsestranna masticka.

veronikadamianko
6. okt 2018

@evina313 dobry den mozem sa spytat z coho to malo vase dietatko? A co vam nato dali? Dakujeem