Toxoalergický exantém. Kto sa s tým stretol?

monaart
1. feb 2011

prosim maminky kto sa s tym stretol.pravdepodobne reakcia na virus+lieky..uz sme to mali ale zaver stale nejasny.ako pomoct dietatku?investujem aj do homeopatik ale stale sa motame v chorobach, a ktomu este toto.ako postupovali vase lekarky? vdaka 😨

denduska
2. feb 2011

@monaart my sme to mali po jedle - pravdepodobne, lebo nic ine neprichadzalo do uvahy. Mala (teda starsia dcera)sa cela osypala, najprv to boli len skvrnky potom uz take pupaciky...to sa tahalo asi 2 tyzdne, nemizlo jej to, ale potom raz rano sa zobudila, mala opuchnute rucky, cervene horuce, kricala ze ju bolia a cela koza na nich sa jej zosupala...tak sme sli na kozne a ze je to toto. Mali sme tri dni dietu, co sme skoro vobec nedodrziavali 😅 pretoze u nej sa to jednoducho nedalo, dalej nam dala uhlie, Xyzal a na tie rucky kortikoid 😠 natrela som jej len raz, lebo som sa bala, ked jej to odpuchlo tak uz nie. potom jej to nejak samo odislo, ale ona ma aj atopicky ekzem, tu kozu nema nikdy uplne cistu a ja som z toho uz strasne nestastna ☹

monaart
autor
2. feb 2011

dakujem za odpoved,zajtra ideme na alergologiu a kozne..som zvedava co zistia.asi to budu tie lieky...si myslim.maly e hrozne zurivy po ditiadene.najprv spi ako vo vode apotom je to horor. natieram mu to tym mlieckom na exemy kym nam nieco nedaju.....sa bojim mu uz aj dat tie ukludnujuce lieky lebo vidim ze mu to nerobi dobre....ktovie z coho by to mohol inak mat..ved dieta si zo vsetkeho zobne...a doteraz z potravin nemal..snad hnacku z hrozna ked ocutnal..ale inak si davam pozor odmalicka koli exemu a alergii v rodine na toto.... 😒

evelynka85
9. jan 2015

Pozdravujem Vas, nasa dcerka ma skoro dva roky a bola tieto Vianoce hospitalizovana zevraj kvoli toxoalerg. exantemu...ale mne sa zda, ze bola zle stanovena diagnoza...lebo ako tak studujem, podoba sa to skor na roseolu. Mala niekolko dni vysoke horucky pred vysypom. V nemocnici dostala rotavirusy, tak sme sa vratili hned na druhy den ako nas pustili a stravili sm etam dalsi tyzden. Roseola je nazyvana aj siesta choroba. Tiez sme objednani na alergologiu, ale neviem, ci tam pojdeme, lebo z nemocnice ma hroznu traumu, vsetkeho sa boji, najma ked ju chcem len prezliet, tak krici, ze nie bo, nie pich, pich..takze tolko mam ja s tym skusenost.

emka163819
19. aug 2015

Ahojte , mojej dcére, ktorá má 14 rokov , sa to vyhodilo po nohách. Najprv sme prisli z dovolenky a vyhodilo sa jej to v záhybe predlaktia, potom o 3 dni jej to zmizlo a zasa sa jej spravil velky fľak na stehne. A o 2 dni sa jej spravil dalsi na druhom stehne... velmi ju to svrbelo a cervenalo to a mala to velmi horuce. Vecer ked isla spat sa jej vyhodili po celom stehne vyrazky a cele stehno jej zcervenalo. Na druhy den sme isli ku koznej ktorá nam urcila diagnózu Toxoalergický axantém . Dala nám aj lieky Omarit, ktoré maju zmensit svrbenie, dalej sme dostali miesanu mast, telove mlieko (takisto miesane) a sprchovy gel Linola Fett Olbad. Poctivo si to natierala aj uzívala tabletky, ale po dvoch tyzdnoch jej to stale neprechadza. Stretli ste sa uz s niecim takymto ? Prosím ako mame pokracovat ? Dakujem za akekolvek rady. (Ani sama kozná nevie presne z coho to je.)