Účinná rada na upchatý noštek

lucia006
26. sep 2014

Ahojte,chcem sa opytat ,ci niektora mate takyto problem ako my, drobec ked ma nadchu nevie vobec spat zo zapchatym nosom co je vpodstate pochopitelne,ale jemu nepomahaju ziadne spreje do nosa, co mne uvolni behom minuty olinth detsky jemu absolutne,uz neviem co mam robit aby som mu pred spanim uvolnila nostek,potom je nervozny nespi,place nevie dudat cumlik a pod.poradte ak mate niektora z vas dobru ucinnu radu,dakujem

enya00
26. sep 2014

skus naparovat pod horucou vodou do ktorej treba dat bobkove listy aspon 10ks.ked sa neda naparovat tak dat aspon do izby pri postel ...puch riadny no mojmu malemu to pomahalo

mimikas
26. sep 2014

@lucia006 ja som tiez maleho naparovala, do vriacej vody som dala morsku sol a par kvapiek eukaliptoveho oleja, ked zaspal dala som mu to k posteli, menila pocas noci aj 5x, tiez preplachuj nos Phyziomerom (ci ako sa to pise) a zvysit postel, pod madrac dat vankus aby bola hlava vyssie. Plus daj skontrolovat ci nema alergiu

zaira301
26. sep 2014

@lucia006 ...ahoj...ja tiež mám taký problém...trocha mu pomáha detský balzam Baby...je to od 1 roka, s ním mu ponatieram trošička chrbátik a prsa a uvoľní mu to dýchanie a lepšie spí...dávam mu to iba na noc....

pedroma
26. sep 2014

@lucia006 ste aj alergici?

Všeobecne - pri silnom zahlienení 3x denne antihistaminika na lyžičku podľa návodu (na odpuch slizníc). XYdenne Vncentku (skús radšej kvapkať ako striekať, ak malý zvládne, tak aj prieplach cez nosné dierky, kľudne aj v stoji/posediačky napr. vo vaničke pri kúpaní).

katarinamarkova
26. sep 2014

@lucia006 ak si precitas pribalovy letak na viacerych aj tych detskych sprejikoch, kedze zlozenie maju to iste ako dospelacke, len koncentraciu inu...su uvedene vedlajsie ucinky ako podrazdenie, ci opuch sliznice.
mozno mu vobec nesedi zlozka sprejika, porad sa s doktorkou....ak ste vylucili vaznejsiu infekciu, sopliky nema zelene, nostek mu nedrazdi, zregeneruj sprejikom cisto s morskou vodou.
na uvolnenie hlienov ci z nosteka ci z dych. ciest, je super mucoplant, bez obmedzenia veku a vedlajsich ucinkov, akurat pre cukrovkarov nie je 🙂 neviem ci ti maly kasle, je to sirup na kasel, ale mojim vzdy krasne uvolnil aj vsetky sopoliky.

alenie3
26. sep 2014

Nam pomaha Aliamare http://www.informacieprepacientov.eu/edukacne-b... a mozes to pouzivat dlhodobo, alebo len podla potreby. Je to obrovska flaska, stoji cca 10e 100ml, ale ked si to preratas, tak je ovela lacnejsi ako akekolvek kvapky do nosa co 4ml stoja aj 5e a su navykove aj ked prib. letak napise ze nie.

nankab
26. sep 2014

na upchatý noštek odporúčam toto:

KALIUM MURIATICUM (KALI MUR) - KOLAGÉN, FIBRÍN, ELASTÍN

Dôležitý minerál pre sliznice, najmä sliznice priedušiek, pomáha pri bežnej angíne, zápale priedušiek, stredného ucha. Kali mur je biochemickým prostriedkom pre druhé štádium zápalu - opuch a biely fibrínový hlien. Posilňuje sliznice po opakovaných infekciách. Rospúšťa hustý hlien, uľahčuje vykašliavanie, je vhodný pre fajčiarov alebo pri zahlienení v dôsledku nadmernej konzumácie mliečnych výrobkov. Reguluje hustotu krvi, pomáha pri poruchách zrážanlivosti a znižuje riziko trombózy, aj po traumách a operáciách, pri boľavých kŕčových žilách. Prevencia nežiadúcich účinkov očkovania. Pomáha vylúčiť chemické jedy z tela. Reguluje vylučovanie žliaz a podporuje vylučovanie materského mlieka. Reguluje tvorbu elastínu, kolagénu a fibrínu, pomáha pri fibrotických zmenách (cystická fibróza, fibrocystické ochorenie prsníkov, fibrózne myómy..) pri kožných výrastkoch, zrastoch a predchádza stuhnutým a nepekným jazvám (napr.rozsiahle popáleniny).

m.i.r.i
26. sep 2014

mame to iste..nas ma uz 4.5r a odkedy chodi do skolky ( uz treti rok) tak nase nadchy su presne take iste...neskutocne upchaty nos minimalne 3-4 dni a je velmi tazke to odpchat..zvykol nespat celu noc, stale sa budil a plakal, teraz uz tak neplace ale tiez sa budi a krici, ze ma upchaty nos a nevie dychat...ustami dychat stale nechce.
Ja davam vyssie madrac, inhalujeme ( Vincentku alebo aj Ambrobene kvapky), preplachujeme morskou solou, pripadne ho dam do vane kde nasypem morsku sol ( to mu inak na chvilu vzdy uvolni)...natierame eukalyptovym olejom hrudnik, hlavne na spanok...dam na noc Fenistil ( kvoli sliznici) a potom vytieram nos stavou z cibule ( vytlacena na puciaku na cesnak) a tiez mu dam v noci k posteli nakrajanu cibulu..smrad velky, ale ucinne! Ked je to tazsie a blizi sa kasel ( co skoro vzdy kedze to nejde vyfukat) tak davame Solmucol...

lucia006
autor
27. sep 2014

@enya00 no naoarovat sa neda to mate pravdu,tak skusim aspon takto,lebo som este nepocula o bobkovom liste len o slanej vode,dakujem

lucia006
autor
27. sep 2014

@mimikas no physiomer som davala casto nepomahal ,aspon sa mi nezdalo,teraz uz mu aj tazko preplachnut ,dobre ze ma neprevrati ked uz len vidi ten sprej, 😒

lucia006
autor
27. sep 2014

@pedroma alergik nieje,a vincentka ani ziaden solny roztok mu nostek neuvolnuje,trosku pomaha olinth ,ale nie celkom,nechapem ked mne uvolni cez silnu nadchu a jemu nie,

lucia006
autor
27. sep 2014

@katarinamarkova nekasle dala nam dr len sinupret kvapky a niejaky sprej donosa, za dva roky sme vyskusali tie smorskou vodou ako physiomer,vincentka,nasivi a absolutne nepomahaju nevie ani len zaspat taky ma plny nostek ,minule mu na nadchu pomohol super olinth ,teraz ani to poriadne,najhorsie je ze on mi vobec nespi ,len place cez nadchu tym si este zhorsuje sople 😖

lucia006
autor
27. sep 2014

@m.i.r.i to s dibulou vyskusam dakujem 😉 no naparovat ho nedostanem ,je este hlupucky,nechape ,ze mu to pomoze,je snim boj ked mu chcem dat sprej do nosa,mam pocit,zeby mu aj pomohol,len jemu stale vytecie von lebo sa postavi a zacne utekat, 😒 tak ja uz neviem ,od jari nemal nadchu,no to hrozne pocko,sposobilo,ze zase ndcha bude tu kazdu chvilku,najhorsie je ,ze som sa uz 2 roky nevyspala,lebo vnoci sa casto budi,nikdy neprespal noc,a este dotoho ked ma nadchu sme obaja k.o. 😒

1177
27. sep 2014

My davame do vriacej vody mucoplant, ma to pri posteli a krasne sa mu uvolni nostek..

monique82
27. sep 2014

odporúčam Fenistil kvapky, aby odpuchla sliznica a potom už len niečo s morskou soľou, ja dávam Vincentku
Fenistil zaberie po 2 dňoch

nutrimas
27. sep 2014

Ako pisu mamicky vyssie, velmi ucinne je naparovanie nad horucou vodou napr. s himalajskou solou, prip. do vody pridat par kvapiek eukalyptovej silice.Tuto mozete pridat aj do aromalampy, cim dezinfikujete ovzdusie.
Velmi ucinny je aj detsky eukalyptovy balzam na hrudnicek, ktr. pomaha pri odhlieneni a ulahcuje dychanie.
Na zmiernenie podrazdenia pokozky v okoli nosteka, co sa casto stava pri nadche, je velmi dobry jemny nosovy olejcek, spec. vyvinuty pre deti.
Oba najdete v nasej ponuke na stranke.
@lucia006

pedroma
27. sep 2014

@lucia006 ak máva často nadchy, rýchlo a vo veľkej miere mu spuchnu sliznice, skús sa porozprávať s jeho lekárkou o možných alergenoch...A počas nadchy vylúčiť mlieko, aj umele.

Inak aj môj syn máva nadchy - zadné, zápaly prin.dutín atď. Keď je moc zle, dávam na noc vibrocil, veľmi rychlo sa mu uľavi. Len teda je to "čistá chémia",ale pomôže 😝 , a aspoň v noci sa vyspí.

lucia006
autor
28. sep 2014

@monique82 fenistil zvykneme davat ,len potrebujeme nieco ckuvolni hned vtedy ako mazapchaty a nevie vobec dychat nie co zaberie po 2 dnoch ,chapete akomydospeli ked si striekneme do nosa sprejadominutyho mam uvolneni,

danula.ch
28. sep 2014

@lucia006 aj my davame k posteli nakrajanu cibulu, to pomaha aj mne. mame este eukalyptovy balzam s babmuckym maslom od saloos, s tym natieram nostek. eukalyptus uvolnuje a lieci hlieny, bambucke maslo lieci podrazdeny nostek zvonka. ma sa to aj vtierat do hrudnika a chrbatika. alebo eukalyptova silica v aromalampe, len to nemozu deti neobmedzene, tak o tom si radsej nieco zisti. vysadte mlieko a mliecne vyrobky, ak teda este nekojis, lebo to silne zahlienuje
nam aj tak najviac pomohlo colostrum. deti boli fakt casto a silno chore, odkedy mame colostrum tak nepozname budenie v noci na upchaty nos a odsavacku. bez odsavacky sme kedysi nesli ani na jedinu noc prec a teraz od decembra zapada prachom. choroby su, ale intenzita poriadne klesla 😉

m.i.r.i
28. sep 2014

@danula.ch no ano, to mlieko veru..to aj my vysadime vzdy mlieko a mliecne vyrobky celkovo...a tiez mame tu aromalampu aj zvlhcovac vzduchu este v zime vzdy ide..niekedy aj s eukalyptom veru..

danula.ch
28. sep 2014

@lucia006 ked mal take fakt blbe stavy, ze nic nepomahalo uvolnit nos, tak nastupila odsavacka na vysavac, aj 2x cez noc. samozrejme bol vresk, ale pomohlo to a pospal dalsich par hodin, kym bol zase problem. keby sme neodsavali, nespali by sme nikto

mamima11
28. sep 2014

No my to robime takto..Najprv morska sol...ale strieknut,nakvapkat po sediecky a potom lahnut...aspon 2minutky.jJa davam vincentku.Ten lah je doležity.Potom vyfukat alebo odsat.Až potom davame olynth...ale postup ten isty,striekat a potom lahnut.Hned od začiatku podavame fenistil a sinupred...to je na sopliky a učinkuje to.No a u nas je doležite aj homeopatikum.Na nadchu davam CORYZALIA a možu to teda aj male deti a tu podavam počas dna často.Piše sa že, každu hodinu sa može podavat.Plus nejake tie čajiky na prechladnutie alebo sirupček na imunitu.Momentalne vyborny vyrobeny doma z cesnaku,citrona,zazvoru a medu. Naša krčna nam poradila aby som deti naučila fukat noštek klasicky /tlačit/, takže ta moja 2,5ročna už fuka noštek sama a ide jej to bravurne.Aj v noci.

andrejta
28. sep 2014

@danula.ch a aké colostrum dávaš detičkám? poradíš značku? ďakujem

danula.ch
28. sep 2014

@andrejta na zaciatku som davala z LR tekute, na nastartovanie imunity. super pomohlo, len tie sumy su nehorazne, pre 2 deti to na mesiach vychadzalo aj 150 eur. takze som dala prve 3 mesiace a potom uz iba ked zacali priznaky choroby. teraz uz davam kapsulove, kapsulu rozpustim v troche vody a vychadza to na mesiac pre 2 deti 20 eur. tieto su z essens. berieme ich mesiac a zaberaju velmi dobre

superholka77
1. nov 2021

@1177 dobrý večer môžem sa opýtať na foto aký lebo som našla len kvapky normálne vnutorne užívať. Ďakujem