Upraví sa ešte vyležaná hlavička trojročnému chlapcovi?

ivana248
6. nov 2013

Ahojte... Moj 3 rocny chlapcek ma strasne vylezanu hlavicku. Ked bol babatko, tak som sa ho snazila polohovat.,mala som aj polohovaci vankus, ale ani ten nezabral. Vselico som mu davala pod hlavicku, ale nic nezabralo. On si dokazal hlavicku vzdy otocit na tu stranu, co chcel on. Niekedy sa mi zdalo, ze ma gumenu hlavicku, tak ju dokazal otocit 🙂 . Chcela by som vediet, ci sa to nejako upravi, alebo mu to uz tak zostane navzdy. Je mi to az luto, ked sa mu pozriem na hlavicku ☹ .

janabanana
6. nov 2013

nerada ťa strašim ale moja sa tiež davala viac na jednu stranu a lekarka ma na to upozorňovala že pak už to nevieme vrátiť. našťastie u nás to velmo nevidno a ako dievčiatku sa to asi aj pod vlaskami stratí

stanislavao
6. nov 2013

no uz ked ma dietatko 3 rocky, tak sa mu hlavicka asi nedorovna. ono sa to zvykne, ze ked prestane dietatko vela spinkat a uz sedi, tak sa to narovna, co je trosku zalezana hlavicka, ale tak moze sa to este trosku upravit. alebo potom vlaskami opticky schovat. skuste sa doktorky opytat, alebo mozno by som este nejaku masaz odporucila. niektore deticky maju problem so svalmi a preto sa davaju stale do jednej polohy. treba to rozcvicit.

zuzub
6. nov 2013

no neviem, či v tomto veku sa to bude dať riešiť ☹ škoda, že ste sa tým nezaoberali skôr...ani vaša lekárka na poradni.ja som mala tento problém s dcérkou ako malinké bábätko uprednostnovala jednu stranu a hlavička sa jej zležala, tiež som ju polohovala a pod, ale nepomohlo zistili jej potom torticolis bližšie info
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...
museli sme nakoniec cvičiť vojtovku,a tá nám veľmi pomohla.tiež sme boli upozornený, že pokiaľ sa stav nezlepší dáva sa detičkám taká špeciálna pribla na hlavu, prípadne sa to rieši operačne.

marekahenrieta
6. nov 2013

Ahoj, viem ze existuju take prilby na upravu prelezanej hlavicky, minule to davali v damskom magazine, skus nieco na nete o tom pohladat 😉

lili91
6. nov 2013

No ja ta tiez nepotesim mojou skusenostou... Moja dcerka bola ako tvoj maly. Polohovala som ju ako babatko a stale sa vytocila ako chcela ona. Ale ona to mala z toho, ze mala slabe svaly a hlavicku si nevladala udrzat rovno, tak jej ju tahalo na jednu stranu. Teraz bude mat uz 7 rokov a je to vidiet stale. Nastastie ma dlhe vlasky a tie to schovaju. U chlapceka sa to zial takto schovat neda. Velmi sa mu to uz asi neupravi, ale myslim, ze ako bude rast, este sa to trochu zmeni. Drzim palce 🙂

mamima3
6. nov 2013

Ahoj, moj maly ma 2 a pol roka a tiez ma vylezanu hlavicku. Narodil sa zo zlomenou klucnou kostou, tak nam detska lekarka v porodnici kazala polohovat ho len na jednu - zdravu stranu a nedavat ho vobec na brusko, aby si to dako neposkodil viac a dobre sa mu to zrastlo. Hlavicka sa mu riadne vylezala, mal to hrozne, ako taky sisanik 🙂 Ked sme prisli na ortopediu, tak sa doktorka zhrozila, ze preco ho takto polohujeme, ze to takym malym detickam sa kosti zrastu velmi rychlo, ze uz pri odchode z porodnice, mal tak zahojenu tu klucnu kost, ze to vobec nie je potrebne ho polohovat na jednu zdravu stranu, že takéto nieco ma detska doktorka poznat.Tak sme ho teda zacali polohovat na druhu stranu, aby sa mu to trosku napravilo, stale som mu otacala hlavicku, ked ju mal tak ako ju nemal mat, aj v noci som mu ju napravala veľakrát, a tak. Ale to len kým bol bábätko. Trosku sa mu to napravilo, ale stale ju ma trosku sisatucku. Teraz s tym uz asi nespravis nic a ani my nie, som rada, ze sa mu napravila aspon trošičku. Vlasky mu to trosku schovaju, keď ich má trosku dlhsie, ale ked sa ostrihame, tak to samozrejme vidno viacej.

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lili_mia
7. nov 2013

Nie som si istá, kde presne, či len v BA, alebo aj inde, robia prilby na mieru. Ale trojročný, no neviem, to už sú lebečné kosti pospájané.

imanuel
7. nov 2013

Ahoj, asi ťa veľmi nepovzbudzujeme. ☹
Moja prostredná dcéra si ako novorodenec za týždeň hrozne vyležala hlavičku, vynaložila som neskutočnú námahu, aby som ju polohovala, to dieťa malo akoby gumený krk, stále si ju otočilo tým svojim obľúbeným smerom. 😒 Do tých troch rokov, tým že lebka rastie sa jej dosť vďaka Bohu upravila, stále však, keď jej robím napr. vrkoč, tak musím dávať pozor, aby sa to nezvýraznilo. Možno sa to ešte tým rastom trošku upraví, veľmi by som sa potešila 😉 .
Možno je to aj trošku individuálne, lebo máme jednu známu a jej syn mal vééľmi zležkanú hlavu, do piatich rokov sa mu to skoro úplne upravilo, musím sa na to zamerať, aby som našla nejaký nedostatok a to nosí úplne krátke vlásky. Teraz má 7 rokov. 🙂
Ale poznám aj 8 ročné dievčatko, kt. sa to neupravilo. 😒
Ale skús sa určite informovať, ak sa dá nejak pomôcť, skús. Malý ti bude v dospelosti za to véééľmi vďačný. Držím Vám palce. 😵 😵

mladamamavik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz