Uprednostňujete sirup alebo čípky pri horúčke?

megi1989
18. okt 2011

Našťastie to síce momentálne nepotrebujeme, ale je dobré sa informovať vopred. Maličká má 4 mesiace - čo by ste odporučili pri horúčke, ak by sme nedajbože mali - sirupček ( panadol, nurofen, a pod. ) alebo klasické čípky ?

zuzka38
18. okt 2011

u nas zaberaju cipky 🙂 jednoduchsia spolupraca zo strany dietata 😉

nejra
18. okt 2011

lieky podavane per.os-cize ustne posobia neskor ako lieky podavane cez konecnik to je prvy rozdiel...mozno nevyhoda s cipkom je, ze ti ho babätko moze vykakat rychlo....ale urcite mu bude prijemnejsi cipok 🙂

emita
18. okt 2011

ak ju nepreháňa tak čípok. keď som dala mojim deťom v takom veku nurofen alebo panadol sirup aj 3 dni im nechutilo jesť taký im bol ťažký na žalúdok.

darinkazv
18. okt 2011

pokiaľ je taká maličká, riešila by som to čípkami. aj nurofen a panadol majú čípky. a sirupček by som riešila už skôr vo vyššom veku, keď už dieťatko aj papá lyžičkou. aj keď tie sirupčeky majú také striekačky pribalené, ale predsa takému drobčekovi môže dačo vytiecť alebo to vytlačí jazýčkom 🙂 my sme dávali sirup cca po roku. keď pri vkladaní čípku veľmi protestovala a plakala na ratu. ale aj nedávno sme museli horúčku riešiť čípkom, lebo zvracala a tak by sirup nemal žiaden efekt. ale čo sa týka rýchlosti zaberania, rýchlejšie zaberajú čípky 😉 aspoň u nás 🙂

traktor
18. okt 2011

vzdy som mala doma aj cipky panadol aj sirup Panadol baby..cipky su super / ak vsak dietatko vela kaka, tak urcite radsej sirup/, ale aj sirup vies krasne podat, je k tomu striekacka..

karmelka77
18. okt 2011

To vzdy zalezi aj od momentalnehostavu dietata, niekedy je lepsie dat cipok, ak nevykaka, ale ak ma napr. hnacky je lepsi sirup, ale moze aj vrackat takze vtedy v sebe sirup neudrzi a je lepsi cipok...🙂) sama uvidis, maj doma vsetky varianty, kedze mozno budes potrebovat po 3-4 hodinach zas nieco pouzit a vtedy to musi byt ine, napr. das nurofen, a ked nebude zaberat tak najskor po 3-4 hod. mozes dat zas ale panadol a nie nurofen...🙂)

veve39
18. okt 2011

priprav si urcite aj-aj
ja som bola najskor naklonena sirupu, avsak tie prichute su podla mna otrasne, umele
mas male babo, este predpokladam nepozna ziadnu inu chut okrem mlieka...mne sa malinka ked som jej dala prvykrat sirup v asi 6mes. z neho pozvracala, takze bol nevyhnutny cipok....a sirup je pre nas doteraz nemozne podat, takze davame cipky

ani3012
18. okt 2011

@karmelka77 si mi odpoveď "zobrala" z úst 😉

janka_pn
18. okt 2011

urcite cipky, jednoduche zavadzanie, nenacinas cely sirup, ktory potom asi treba skorsie spotrebovat nez cipky... sirup ti moze vyvracat. ale v dnesnej dobe su lekarne na kazdom kroku, v pripade potreby si sirup zaobstaras 🙂 ale dakde som citala, ze sa nema kombinovat sirup aj cipok, ale neviem co je na tom pravda. spytaj sa lekarky.

cmulinko
18. okt 2011

....ak ma babo hnacku s teplotou...co je pri zubkoch bezne,tak skor sirup ako cipok..pri hnacke sa neda urcit kolko sa toho lieku stihlo vstrebat a kolko nie....a mozno za par minut bude cely cipok pri hnacke vaj tak vonku....takze volila by som sirup panadol.nurofen by som davala iba ako kombinaciu s panadolom pri vysokej horucke....inak by som nurofen samostatne nepouzivala.....radsej panadol sirup.ak dieta nema hnacku,tak jednoznacne cipky.

latvia
18. okt 2011

mame doma :nurofen sirup, cipky, Panadol sirup,cipky. castejsie pouzivam Nurofen sirup - okrem znizenia teploty posobi aj protizapalovo, Panadol nie, ten je len na znizenie teploty, bolesti.Takze ak mam podozrenie na zapal, volim nurofen, ci cipok alebo sirup, podla toho, co pisali holky vyssie, ak hnackuje tak sirup, ak nie tak cipok alebo aj sirup, moj sirupy lubi, takze nevypluva

exupery
18. okt 2011

NAjlepsie mat doma aj -aj.Najlepsie jedno s paracetamolovym zakladom a druhe napr.s ibuprobenovym a hlavne pri vysokych teplotach striedat,lepsie tak zaberaju.No a zalezi aj od babatka,co bude lepsie akceptovat,napr.ja som do mojej asi do roku a pol ziadny sirup nedostala,iba cipky...

pingu1
18. okt 2011

nastup ucinku cez cipok je rychlejsi /povedala doktorka/, je dobre mat oboje, lebo keby bola moc vysoka teplota, tak po 4 hodinach mozes striedat cipok vs. sirup, ale jedno by malo byt brufenoveho typu a druhe paracetamoloveho

gabuci
18. okt 2011

Samozrejme maj doma aj sirup aj čípok,a treba striedať ibuprofénové a paracetamolové ako to tu píšu mamičky.Ja som mávala doma vždy Panadol čípky kým boli malé a okrem Panadol sirupu aj Ibalgin sirup.

luba142
18. okt 2011

aj ja som mala vzdy doma aj sirupy aj cipky. Nakolko mi moja mladsia dcerka ako malinka odmietala sirup davala som cipky, a strioedala paracetamolove a ibuprofenove ak bolo treba. Asi od roka sme na sirupkoch ked mame horucku

zuzkalenka
18. okt 2011

ja mám doma vždy po ruke aj čípky aj sirup. Keď bola Lenka menšia mávala aj 40 tak vždy mi viac pomohli čípky. Teraz keď je už staršia čípok si už nechce dať tak sme dávali sirup.
Ale ja som mala lepšiu skúsenosť s čípkami.

nice202
18. okt 2011

cipok, sirup je pri malej uplne vsade...

angua27
18. okt 2011

u nás vždy "fičali" lepšie sirupy. ak som dala čípok, tak ho malý do minútky vytlačil, aj keď nemal hnačky. sirup od mala pekne zhltol. 😉

berus222
18. okt 2011

cipok, zo sirupu sa vzdy pogrcal

nikush
18. okt 2011

cipok, netuzim im este zatazovat zaludok sladkymi sirupami

cecil36
19. okt 2011

Dobre je mat doma aj sirup aj cipky. Ak su hnacky cipky moc nepomozu, naopak ak je horucka spojena aj s vrackanim, viac ziskas ak das cipok. V pripade, ze ma dietatko len teplotu treba zvazit. Moja dcera napriklad odmietala akekolvek sladke sirupy a tak sme davali bud cipok alebo rozdrvenu tabletku s cajikom (to nemala problem zjest, sirup okamzite vyplula 😀 )

simi251
19. okt 2011

kocky vyssie ti uz napisali takmer vsetko tak len pridam ze ked budes znizovat horucky, zacni najprv paracetamolom az potom ak nebude stacit tak daj ibuprofein. podla mna je paracetamol predsa len setrnejsi k organizmu ako ibuprofein. A okrem toho ibuprofein sa nesmie pri kiahnach.

radkax
19. okt 2011

mám doma aj sirup aj čípky 🙂 , má sa to striedať, ale pri velmi vysokých horúčkach zaberajú len čípky, máme to čerstvo odskúšané. Mali sme 42-horúčku 3dni a Ibalginový sirup vôbec nezaberal.... ☹

vejinka
19. okt 2011

ak dieta vracia dava sa cipok ak hnackuje podava sa sirup. My prevazne sirup ale aj cipok. Ak ma vysoku teplotu treba konat rychlo a vtedy dam cipok. Ovela skor zacne ucinkovat. Sirup ide dlhu cestu kym zabere.tak nejak my to vysvetlovala dokina.

luciana157
19. okt 2011

ja malinkej davam len nurofen vzdy,panadol mi nechce,lebo sa ho dava viac nez nurofenu a nurofen aj lepsie chuti.cipky nedavam,skusili sme raz a hned kakala z toho.a pri vysokych teplotach nurofen plus studene sprchy ☹

klementina
19. okt 2011

ja som davala zatial len sirup-panadol, malej velmi chuti, a vzdy zabral.

zuzanockamt
19. okt 2011

ja som davala cipky, kedze bola jednoduchsia aplikacia ... ale ak by bola pridruzena hnacka popri tej horucke, tak skor sirup

lenka268
21. okt 2011

ja davam sirup Panadol, cipky som skusala raz a malemu to velmi vadilo vrieskal a metal sa takze sirup.

ivett1
21. okt 2011

@megi1989 ahoj, my máme doma sirup (Panadol baby, Nurofen), čipky (Panadol) a tabletky pre deti (Paralen 125 pre deti)...a boli situácie, keď som bola veľmi rada, že mám "až" tieto tri prostriedky na tlmenie horúčky...mám dve deti...dcérke zaberá sirup Panadol, synčekovi Nurofen (panadol vyvráti...), pri silnej chrípke s vysokou horúčkou som mohla dať len "čapíky" - čipky (všetko ostatné išlo von) a pri hnačke s horúčkou (mali diétu a sirup síce zabral, ale u mojich detí pôsobil aj trošku ako preháňadlo...) som dávala tabletky rozpustené v pohári s vodou... takže... 😉 🙂 😅...

irriss
21. okt 2011

ja preferuju cipky (deti ne😉 ), s cipkama mam jistotu, ze jsou "uvnitr" a pracuji jak maji..se sirupem si nejsem nikdy jista, spis zmatena, v pripade, kdyz zacne dite zvracet.....kdyz zvraci nevim, zda dat opet novou davku..nebo pockat... ☹