Veľmi žltý moč. Z čoho ho môže dieťa mať?

zuzkaxx4
31. okt 2010

Ahojte, maminky viete mi poradit, mala ma 16m. je stale dojcena a uz niekolko dni ma velmi zlty a kriklavy moc,myslela som si ze je to cajikom bylinkovym ale teraz pije ovocny a moc sa nezmenil, viete mi poradit cim to moze byt? Dakujem

rebecca2006
31. okt 2010

zuzka, nedávaš náhodou nejaký liek s obsahom vitamínuB? Nutrolin B, Pikovit sirup a pod... Tieto farbia moč do jasnožlta... E3te tmavší a výraznejší moč môže byť ri nedostatočnom príjme tekutín skús dať viac piť.

junovka
31. okt 2010

no, pokial ja viem, tak velmi zlty moc je z nedostatku tekutin-dehydratacia, aj ked sice pises, co vsetko ti dieta pije, ale zrejme je to nedostacujuco 😒 😕

mircalla
31. okt 2010

presne tak....tiez som pocula, ze nedostatok tekutin....neplati to len u deti,ale vseobecne

bibi1711
31. okt 2010

zuzka, aj podla mna ide o dehydrataciu...skus viac ponukat pit. ak ani potom moc nebude lepsie...tak k lekarke. nezapacha nejako zvlastne? ako amoniak(ako farby na vlasy), alebo ako aceton(odlakovac)?

marcelkatt
31. okt 2010

Buď s nedostatku tekutín, alebo ak dávaš nejaké vitamíny v tabletách, sirupe. Príp náznak ochorenia.

minnie55
31. okt 2010

Ako prvá ma napadla dehydratácia, resp. nedostatok tekutín.

ani3012
31. okt 2010

aj b-komplex

fide
1. nov 2010

Aj moja Eliška(11m) mala jedno obdobie velmi žltý moč...všetko moje mliečko strávila na stolicu a cikala malo a žlte ... myslim že obličky potrebuju tekutinu...
Ja mam tiež prosbu o pomoc: my zas mame problem vždy červenej cikušky...stale kremujeme skušame všeličo aj sudokrem aj kupele z repiku alebo harmančeku. Už sme mali aj antibiotikovu mastičku, ktora na čas pomohla...Mali ste s takým niečim skusenosť???Ďakujem za radu...

egyptanka
1. nov 2010

suhlasim s rebekou, nedostatok tekutin alebo B vitamin
@fide neuvazovala si nad pouzivanim latkovych plienok??

8808
1. nov 2010

aj z toho ze malo pije.. moja mala mava rano tmavy zlty, ale potom ked vypije 2-3 flase caju ma uz uuuuuplne biely (: a to mi aj na gynde sa pyta aky mam moc, ci vela pijem.. lebo mam problem s bielkovinou.. tak mi huci ze mam vela vody byt aby som mala bledy moc..

susik77
1. nov 2010

@fide: ten repik a sudokrem je ok, prip. tam mozu byt kvasinky-nam dr. v tychto prip. doporucuje imazol krempastu. teraz naposledy po antibiotikach ju mala fest zapalenu, napisala nam Imacort krem-obsahuje kortikoidy-priamo posobi na zapal+ druha zlozka zase na tie kvasinky.

ewana73
1. nov 2010

tiez suhlasim,ze nedostatok tekutin.my chodime na kontrolu s oblickami k urologovi a jeden cas mal maly tiez velmi zlty moc a aj trochu zapachajuci(aj napriek tomu,ze pouzivame len pampersky).doky hned povedal,ze zvysit prisun tekutin.

dara76
1. nov 2010

nedostatok tekutin, ale sposobuje to aj B-vitamin.