Vypuklina v oblasti vaječníka. Môže ísť o pruh?

xenicka13
25. máj 2013

ahojte, 6-rocna dcera ma v oblasti vajecnika taku asi 2,5 cm siroku vypuklinu, pri dotyku to trocha stipe, ma s tym niekto skusenost, moze byt pruh na tomto mieste? dik

polacka
25. máj 2013

Neviem ci sa toto vyskytuje u 6 rocnej ale moj maly to mal. Vedla pipika, trocha vyssie. Na dotyk ho to nebolelo, neplakal. Ale ked som mu to chytila, chvilu podrzala citila som v prstoch ako mu tam pracovalo to crievko. Skus jej to chytit ci to tam budes cit aj ty. Aj som mu to zatlacala naspet, zo zaciatku to islo v pohode no neskor ked uz to bolo poriadne zdurene a cim dalej tvrdsie mi to neslo. Ak sa samozrejme nebojis. Obvodna nas poslal na chirurgiu. On mu to len pozrel, pochytal a ovedal verdikt. Jednalo by sa o slabinovy pruh, ktory sam nikdy nezmizne ako napr, pupocny. Je nutna operacia v celkovej narkoze. Tato operacia nieje nic tazke aby si sa nebala. No operuju to vtedy ked uz je ten pruh velmi tvrdy, bolestivy a neda sa zatlacit. My sme boli v nemocke 3 dni.
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

janicka11
25. máj 2013

ahoj,teda nikdy som nic take nepocula ale ako pise mamina predomnou mize ist asi veru oneaky pruh.Skocte k doktorke a uvidite🙂
drzim palce

kveta
25. máj 2013

K lekarovi. V tom pruhu moze byt napriklad pricviknute crevo.. A to by bol prusvih. Takze na pohotovost do nemocnice!

marissenka
25. máj 2013

moj maly mal minuly rok nad pupkom taku hrcu cervenu,vypuklu.bola som presvedcena,ze je to pruh.vyzeralo to fakt strasne.boli sme na pohotovosti..pozerali ho 4 lekari,nevdeli co je to.az, sono potvrdilo,ze sa nejedna o pruh...nakoniec to uzavreli,ze je to zmlazdenie brusnej dutiny..vtedy sa prave ucil na bicykliku,tak som si myslela,ze sa asi narazil na korman...nakoniec to na druhy den zacalo odpuchat a v strede sa objavil vpich.takze ho scipla neaka potvora. 😒 skore uzdravenie 😉

brulinka
25. máj 2013

nespekulovala by som, chodte k lekarovi, rovno do nemocnice na chirurgicku pohotovost, z detskej by vas tam aj tak poslali , kludne to moze byt pruh tak nech sa na to pozru oni , drzte sa !

ematko29
25. máj 2013

Ja som mala pruh ako 5ročná.Bol v tej oblasti pod vaječníkom,bližšie pri pišulke.Ked som to stlačila tak sa ten kopček premiestnil vedľa,treba to zoperovať.Mamke vtedy povvedali,že ak by sa to neoperovalo tak by som mohla mať v buducnosti problemy s plodnosťou.

janinah
25. máj 2013

môže a nemusí,to ti povie len chirurg a tiež ťa poučí kedy je z toho náhla príhoda brušná s nutnosťou okamžitej operácie