Vyrážky na tváričke, krku a hrudi u novorodenca

radka2014
9. feb 2014

Ahojte mamicky.Moja mala ma mesiac a od porodu nebola velmi cista,teda myslim bola taka cervensia a mala take akoby flaky a vyrazky.Myslela som si,ze sa casom vycisti,ale nejak sa to nezlepsuje,skor naopak.Ked je v klude,ze spi,je to ovela lepsie,ale trosku ked sa ponapina al.len tak je hore,je to horsie.Tie vyrazky su cervene,aj take flaky ma,najviac na tvari,krku a hrudi.Raz zmiznu,potom sa zase objavia,ze je to take menlive.Neviete mi s tym poradit,co to moze byt?Ci sa este ozaj len cisti a casom to prejde al.to moze byt nieco vaznejsie?
Dakujem za kazdu radu!
Beata

miku1
9. feb 2014

@radka2014 Zájdi s ňou normálne na kožné, môže to byť aj atopický ekzém, ten je u detí dosť častý. Aj moje dve dcéry ho majú.

ivet1371
9. feb 2014

nemože mat potničky ?

gambika
9. feb 2014

@radka2014 ine tazkosti nema?? isla by som na kozne..

radka2014
autor
9. feb 2014

no myslela som najprv,ci to nie su potnicky,ale nebola spotena nikdy,takze asi nie.asi predsa skocime na to kozne...dufam,ze to nic vazne nebude...dakujem sa komenty

verronica
9. feb 2014

ahoj aj my sme mali hnisave vyrazky po celej tvaricke mesiac po porode, bola som s malou na koznom a doktorka nam predpisala borovu vodu, po tyzdni mala tvaricku ako detska ritka 🙂 nam doktorka povedala, ze sa babatko este cisti a moze to byt novorodenecke akne

radka2014
autor
10. feb 2014

verronica juuj,dakujem,trosku si ma upokojila,lebo po vcerajsku,co som vsetko nasla na nete,az mi zle bolo...aj ked moze to byt cokolvek.ona to nema ze hnisave,tazko mi to je opisat,su to take fliacky,male vyrazky,take nieco..tiez som si to vysvetlovala tym,ze sa cisti...tak urcite pojdeme na kozne a budem sa modlit,aby to nic vyzne nebolo...

radka2014
autor
10. feb 2014

miku1 este mam otazocku,boli dievcata z neho take podrazdene,nemohli spat,skriabali sa?lebo Radka je uplne kludne babo,vela spi,tak asi ju to nedrazdi...

radka2014
autor
10. feb 2014

@miku1 miku1 este mam otazocku,boli dievcata z neho take podrazdene,nemohli spat,skriabali sa?lebo Radka je uplne kludne babo,vela spi,tak asi ju to nedrazdi...

radka2014
autor
10. feb 2014

@verronica verronica juuj,dakujem,trosku si ma upokojila,lebo po vcerajsku,co som vsetko nasla na nete,az mi zle bolo...aj ked moze to byt cokolvek.ona to nema ze hnisave,tazko mi to je opisat,su to take fliacky,male vyrazky,take nieco..tiez som si to vysvetlovala tym,ze sa cisti...tak urcite pojdeme na kozne a budem sa modlit,aby to nic vyzne nebolo...

miku1
10. feb 2014

@radka2014 Nie, vôbec sa neškrabali, boli úplne v pohode. Začalo to tým, že sa ako mesačné obe vyhádzali na tváričke, a potom tá staršia sa tak raz za pár mesiacov vyhádže sem tam na nožkách. Mladšia mala zatiaľ len raz tváričku vyhodenú, inak nič.

radka2014
autor
10. feb 2014

@miku1 ze nemaju z toho nejake stopy po tvaricke al.take nieco?

tatis
10. feb 2014

Aj my sme to mali asi tak v 4-5 tyzdni, myslela som, ze ja som nieco zjedla a maly sa potom z mliecka tak hrozne vysypal. Ale neboli sme ani na koznom, doktorka rovno povedala, ze je to novorodenecke akne a precistilo sa to same.

tatis
10. feb 2014

asi takto sme vyzerali...

miku1
11. feb 2014

@radka2014 Nie, nemajú žiadne stopy, po mastičke, ktorú nám kožná predpísala sa im tvárička krásne vyčistila.

radka2014
autor
11. feb 2014

@tatis aj ja som najprv myslela,ze som nieco zjedla,dala som si trosku cokolady,tak som myslela,ze to z toho.ale potom som si davala pozor a neustupovalo to,tak uz som vedela,ze to nie je z jedla... a mali ste to aj po hrud?lebo mala ma aj na hrudi,nie az tak vela,ako na tvaricke,ale ma.a tvaricku ma taku drsnu od vyrazok...joj,neviem.vo stvrtok ideme k lekarke,tak som zvedava.

radka2014
autor
11. feb 2014

@miku1 a aku masticku predpisala?

tatis
11. feb 2014

@radka2014 nie my sme to mali len na tvaricke, vyzeralo to hrozne na pohlad, az take napuchnute, ale ako som pisala, nedavali sme nic, ani nevysusovali ani nemazali a ustupilo to, plet sa sama precistila a ostala hladucka bez stopy vyrazok

miku1
11. feb 2014

@radka2014 Na tváričku fucidin H, na telo afloderm.

radka2014
autor
12. feb 2014

no vcera sme boli na koznom a vraj je to tiez to novorodenecke akne,ziaden exem 🙂 tak som kludnejsia.dali nam nejaku masticku a vraj do 3 dni,by to malo byt okey 🙂 dakujem za vsetky rady 🙂

brckava36
2. máj 2016

@radka2014 prosim ta,aku masticku ti na to dali?

radka2014
autor
4. máj 2016

juj,uz ani nepamatam,nejaku hormonalnu,dost silnu..akoze fakt zabrala,ale po par dnoch,co som jej prestala davaj sa jej zo vratilo.nas vyliecila masticku z JUSTU s vytazkami z mrtvého mora SAN ACTIVE.odporucam

uhnakova
4. máj 2016

Moze to byt aj alergia na plienky, praci prasok alebo vlhcene obrusky. Skusila by som to postupne zamenit za ine a sledovat, ci za dva-tri dni nenastane zlepsenie. Moja dcerka sa vyhadzala drobnymi flakmi dva dni po porode a bolo to zrejme z pampersiek. Zabrala zmena plienok a dva kupele v hypermangane.

brckava36
5. máj 2016

@uhnakova ale moja to mala po tvari,hrudniku,rukach a chrbte.

adelusha
5. máj 2016

Mne sa prvý syn škaredo vyhadzal po pár dňoch doma z pôrodnice. Tak sme mu potom prevárali vodu na kúpanie a zmizlo to postupne-poradila mi to moja krstná, ze aj jej vnúčatám prevarali. Kúpali sme ho v prevarenej až kým mal vyše mesiaca. Chlór dráždi pokožku a varením asi sčasti vyprchá z vody

uhnakova
6. máj 2016

@brckava36 moja po celom telicku, ale najviac na trupe a tvari

dadika41
1. júl 2016

Ahojte,aj nas to ma..skusam davat borovu vodu,tak dufam ze pomoze..Ma to aj na hrudi.Ak nie v pondelok s nim letim k dr.😢

lienka9488
11. dec 2016

@dadika41 Ahoj, moja mala vyzera presne tak isto ☹ bola si u dr.? Zmizlo to? Mam strach z toho ☹

dadika41
11. dec 2016

@lienka9488 ahoj..zmizlo to same.Bolo to novorodenecke akne😁

dadika41
12. dec 2016

@lienka9488 teraz som si spomenula..borovu vodu sme na to davali🙂

lilu74
15. máj 2017

Novorodenecke akne sme prekonali aj my a trvalo to dlho kym sa precistil a odislo aj sme boli s tym u koznej kt nam dala masticku miesanu ale nic nepomohlo tak som to prestala riesit a casom to ustupilo.ked mal suche licka tak som mu ich natrela tenkou vrstvou bepanthen care mastou ktoru som pouzivala na zadocek a ta mu tvar premastila pekne.