Zápcha u dvojmesačného syna

tica
25. máj 2009

ahojte mám problém s mojim synček má zápchu a neviem si s ním rady pučí sa chce sa vykakať ale nejde mu to a nechcem mu stále pomáhať s rektalnou trubičkou nevie mi niekto pomôcť? našla som len rady pre staršie deti no ale náš malý ma 2 mesiace 😢

lenka_da
25. máj 2009

no, ja ked som uz bola zufala, tak sme skusali nasledovne:
masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek mastou Dr. Hoj
zdvihat nozicky co najviac k brusku (pokrcene kolienka, nohy mierne od seba)
probioticke kvapky Bio Gaia
Infacol alebo Espumisan
teply kupel vo velkej vani spojeny s plavanim (od 2 mesiacov domaci kurz plavania)
mamicka - vela tekutin, bylinkove cajiky rasca-aniz-fenikel, harmancek...

neviem, ci si z toho nieco vyberies, je toho dost, my sme riesili celkove zazivacie problemy, nie len zapchu

roka96
26. máj 2009

ahoj my sme mali tiež problém od narodenia.. je kojený?? My sme boli a povedali nám, že raz za 7 dní ked sa vykaká je to ok..boli sme u gastro tá nám predpísala dolphius probiotiká ale on nikdy nekakal častejšie ako 7 dní. ked som videla, že sa trápy dala som rúrku.. on aj teraz kaká raz za 3 dni. nám nepomohli ani espumisan, ani sab simplex ani infacol neviem ale tiež som skúšala všetko...

renatam
26. máj 2009

Tica, ako písala Roka, ak je dojčený, a stolica nie je tvrdá, može kakať aj raz za týždeń. Ten plač, priťahovanie nožičiek, nepokoj možu byť dojčenské koliky. Je na to kopu "fint" ale podľa mna žiadna nie je 100%, každémi pomoze čosi iné /trocha ulaví/, ale čo je potešujúce, detičky z nich vyrastú- trvajú tak do 3 mes.
Ak je však na umelej výžíve, je to iné, mal by mať stolicu pravidelne.

tica
autor
26. máj 2009

ďakujem za rady

momentálne je aj kojený ale aj dokrmovaný .... skúšali sme nutrilon no ten mu nesadol lebo po ňom grckal a potom sme prešli na bebu a od vtedy sú tie zápchy teraz manželovi poradila lekárnička bebu proti zvrackaniu a že pomáha aj lepšie tráviť no ale ani po tejto nám nekaká tak mu skúšam dávať rietšie miesto 5 naberačiek dávam 4 no zatial nevidno žiadny výsledok len ten že je skôr hladný, cvičíme aj s nožičkami aj masírujeme bruško, už sme skúšali aj fenyklový čajik máme aj tie kvapky sab simplex no nič nezaberá len tá rektána trubička no a keď mu pomôžem s tou rektalnou tak tú stolicu má dosť hustú takže už fakt som zúfalá

lenka_da
26. máj 2009

tica, no to, ze das 4 naberacky namiesto 5, asi nie je velmi dobre riesenie, to radsej zmen znacku...

mimuska773
26. máj 2009

Ahoj Tica,som ta tu našla,aj my sme mali tento problem tak mi amiri poradil vždy pred jedlom 10 ml prevarnej vlažnej vody a nam to funguje.Pozdravujeme Šimonka.Mirka

hajanka
12. júl 2011

no super.... napisala som dlhy prispevok adresovany @helka193 a zrazu je tema zamknuta a moj prispevok nenavratne fuc 😠 😠 😠 dik danu!

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
12. júl 2011

@helka193 ak vypije 100ml mliecka na jedno krmenie a papa cca kaze 3 hodiny, tak nemoze byt dehydrovana. Z toho to nie je.
Cajik sa neodpourca davat, moze mat opacny vplyv ako bolesti bruska a naduvanie (napr. ten fenikel), ma rozne ucinky na organizmus, obsahuje rozne zlozky ktore na seba viazu mineraly a tak o ne ochudobnuje dietatko (napr. bylinkove, harmancekovy..), rozne bylinky mozu v buducnosti mat za nasledok vznik alergii. Ak, tak podavat dojcensku vodu, napr. ruzova Lucka je uplne neperliva a neteba ju prevarat, sestra neterke neprevarala vobec, ale mozes ak chces pre istotu. Naviac Lucka obsahuje horcik a magnezium, mineralne latky ktore su potrebne pre spravny vyvoj kosti, chrupaviek a zubov.

hajanka
12. júl 2011

@helka193 🙂 ja si stale myslim, ze to nemoze byt dehydratacia 🙂 ak by bola dehydrovana, mala by ine priznaky ako tvrdu kaku, napr. prepadnutu fontanelu, ta je jasnym dokazom dehydratacie. Potom sa mozu pridruzit napr. krce, apatia, tmavy moc, menej nez 5 mokrych plienok na den...

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
12. júl 2011

@helka193 pozri, neterka pije od narodenia Nutrilo, najprv HA potom AR. AR by malo kaku este viac zriedovat (ako je napisane v popise) no ona mala stale taku tvrdu, ze hruza, nemohla sa vobec vykakat. Ako zacali davat pravidelne Biogaia, vzdy vecer pri poslednom krmeni, tak po tyzdni sa kazde rano budi s plnou plienkou, bez placu, bez bolesti...
Nutrilon nemusi zakonite byt ako prehanadlo, ale ani naopak. Kazdemu babetku sadne ine mliecko. Treba mu dat len cas. Ako som ti pisala, 3x menit mliecko za 2 tyzdne, to je uz moooooc. Takymto prudkym striedanim jej mozes este ublizit.
Davaj jej pit vodicku, staci par cuckov ak si myslis, ze ma malo vodicky a uvidis...

hajanka
12. júl 2011

@helka193 ja som ti moj nazor napisala aj ohladom striedania mliecka aj ohladom cajiku, rozhodni sa ako chces 🙂
... tri dni cakania na vysledok, to je ako nic... 🙂 uz len tie dva tyzdne jej zivota su malo nato, aby sa traviaci trakt babetka privykol 😉

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
12. júl 2011

@helka193 samozrejme sa o tom zmien aj lekarke 🙂 vodicku vyskusaj, tou jej nijako neublizis, ved jej z nej robis mliecko 😉 naopak cajik je uz iny "matros" 🙂

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
12. júl 2011

@helka193 a to je dobre 🙂

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aha1
13. júl 2011

väčšinou všetky detičky na UM majú problé s tvrdou stolicou a preto sa dávajú probijotiká ja používam BIOPRON osvedčil sa mi pri zápche v žiadnom prípade feniklový alebo rascový čajík nakoľko nadúva odporúča sa čistý harmančekový nakoľko obnovuje črevnú flóru, podporuje trávenie mám ho osvedčený moji obydvaja chlapci mali koliky a zápchy teraz pri Števkovi som objavila gél flatulin a to sa môžu sab simplex, espumizan a ostatné skryť. Mojim to pomohlo.

hajanka
13. júl 2011

@aha1 harmancek je silny alergen, napriek jeho priaznivym a liecivym ucinkom by sa mal podavat s opatrnostou, hlavne u malych deti, citlivych ludi, alebo deti s predispoziciou. Moze vyvolat alergie, alebo byt spustacom alergie, alebo mat ine nepriaznive ucinky.
Cistou vodou nic nepokazis.

aha1
14. júl 2011

Práve preto som som písala, že to pomohlo mojim deťom a som s tým čajíkom spokojná moji chlapci obaja mali boli na UM nakoľko mám operovaný prsník a mala som málo mlieka a obaja mali do troch mesiacov veľmi silné koliky po každom jedení až som sa bála ich krmiť a na gasto mi pani dr poradila harmančekový čaj lebo aj keď je alergén upokojuje bruško a stolica nieje taká tvrdá ak by sa po harmančeku dostavila alergická reakcia tak potom je vraj najlepšia prevarená čistá voda.

draki7
22. jan 2013

Ahojte, nas syncek, 1.5 mesiac, pred dvomi dnami kakal len raz, takisto aj predvcerom, preplnenu plienku s velmi riedkou stolicou. Vcera len s pomocou rurky, styrikrat, hustu stolicu, mensieho mnozstva nez byva jeho denna stolica, s hlienom, a hrudkami. Pri kazdom tlaceni place, dnes rano s pomocou rurky velmi tmava, tmavozelena stolica s hrudkami a hlienom, normanej konzistencie, ale velmi maleho mnozstva.
Denne spapa 700ml Hami, plus 100 ml mojho mliecka, vcera sme mliecko robili namiesto z vody z fenikloveho caju.
Plus v 33, 34 a 35. tyzdni mal na sone nalez- rozsirene crievka a zhustenu medzicrevnu tekutinu, co potom ustupilo.
Doteraz ziadne problemy neboli, viete mi povedat, ci rurku uz nepouzit a nechat ho aj den tak, kym sa sam nevykaka? Je to pri UM ok kakat len raz?

fajndievca
24. jan 2013

Možno hlúpa otázka, ale ako sa používa rektálna rúrka, aby som neublížila bábätku?

althejka
24. jan 2013

@draki7 my tiez davame Hami a maly ma pravidelne raz denne stolicu. 🙂

evkakytkova
24. jan 2013

@fajndievca no treba ju pred použití koniec potrieť olejčekom a ľahunko pichnúť do prdelky nie veľa,možno tak 2-3 centi....je to blbé,ale my sme teraz na tom tak isto....ale určite sa po tomto uľaví každému dieťatku...🙂

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaneviemaka
17. okt 2013

@fajndievca Ahoj ako namoč ju do olejšeka s kraja a nikdy ju nedavaj babetku viac ako po druhu dierku tej trubičky.. druha dierka musi byt vystrčena.logicky tadial unik,aju plyny...🙂

nikaneviemaka
17. okt 2013

Ahojte! Prosím vás nevie mi niekto poradiť,moj synček ma 6 týždňov a je na UM ,občas aj nakojím,ale máločo lebo nemám mliečko už toľko aby sa s toho napapal.. Dávam Bebu ale akosi sa mi zdá,že sa nemože vykakať.. Stále sa puči ,tlači,ale neplače pri tom len občas trošku zamrmči ,ale aj keď dlho tlači,tak sa nevykaká.. A ked už aj áno tak sa mi zdá byt stolica taká polohustá..Nechcem pomáhať rúrkou lebo je to návykove ,neviete mi dako poradiť čo s tým?.. 🙄 Dávam aj čajík ,ktorý trošku pomože ,ale nič moc. a prdí normálne...