Zaručený recept na zníženie teploty u dieťaťa

junior
19. feb 2007

Ahojte.
Maly (6 meiacov) ma uz 2 dni horučku nad 38 a nepomaha ani panadol cipok do zadocku, antibiotika berie len od dnes. Robila som mu zabaly, ale za chvilu mal teplotu nazad. Jest mu chuti, nechce pit. Je taky apaticky, uboleny.A teraz zaspal. Neviete nejaky zaruceny recept. Doktorka povedala, ze cipky a zabaly by mali zabrat. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

karinecko
3. apr 2011

Chudatko malinke no este raz a ked ho obleces tak mu zmeraj teplotku....

briketa
4. apr 2011

davam detom obklady na dlane a chodidla - kasicku z tvarohu a citronu, zrazi aj styridsiatky bez liekov. pouzitelne aj u novorodencov.

karinecko
4. apr 2011

@zuzuz1 no ako co teplotky? ako ste zvladli noc?

koniarova
4. apr 2011

@briketa Je tam aj nejaký pomer toho tvarohu a citrónu?

catharinaa
30. apr 2011

@karinecko

ahojky akurat som tento zabal co si napisala robila malickemu..v noci mu to velmi pomohlo...som zvedava aka bude dnesna noc...malinky od stvrtku ma teploty, boli sme u doktorky v piatok dala nam stoptusin a veci na teplotu ako paralen cipky a nurofen....a stale sa mu vracia teplota...mam vydrzat este do pondelka alebo ist radsej zajtra uz na pohotovost???? viet emi poradit...kedze cez den moc teplotu nema ale na vecer samozrejme ma..

karinecko
30. apr 2011

No podla toho ake teploty ma cez den nemusis vobec davat lieky na zrazenie teploty?

tinki
30. apr 2011

@catharinaa
ahoj, ak má nad 38, tak davaj lieky na teplotu. Pod 38 nedávaj. A na pohotovosť nechoď, kým zaberú lieky antibiotiká, ubehne aj 48 hodín. A na pohotovosti ti nič nové nedajú. Bude to dobré. Ak sa nezlepší do pondelka, potom choď.

catharinaa
1. máj 2011

@tinki no musela som ist na pohotovost lebo stale teploty zapalene ocka kasel sopliky..dal ana m antibiotika hned aj musosolvan...takze dneska pestry den...antibiotika su KLACID.mate s tym nejake skusenosti?

a karinecko jasne aj cez den som musela zrazat teplotu ale v noci mu to neislo tak bol potrebny zabal...

tinki
1. máj 2011

@catharinaa také nepoznám...tak nech sa skoro uzdraví

kvojtanikova
1. máj 2011

@catharinaa ahoj, my sme mali Klacid uz ako 4tyzdnovi, a bolo dobre. Taky biely sirup co sa drzi v chlade, nie? Volali sme to "Klacík" 🙂 Nemala z neho ani hnacku ani nic. Drzim palce aby aj Vam pomohol.

catharinaa
1. máj 2011

@kvojtanikova no mne povedali ze nemusim to mat v chladnicke...tak snad..aa dakujem dufam ze nam hned pomoze ..lebo mali sme unasyn aa to bola katastrofa...

zuzuz1
6. máj 2011

tak dievcata a sme tu zas :(
@karinecko prepac ze som sa neozvala ale ano vtedy to zabralo boli sme rano u dokyny aj crp robila bo sme boli v kontakte s anginovym dietatom ale bolo ciste...

tento raz je to horsie... mame 8 mesiacov a 40,4 v konecniku teda 39,8 je realna teolota... zabal nepomohol :( horucky su odvcera ale takto vyskocila az dnes vecer :( bojim sa ... otazka o... keby sa potrepeme na pohotovost... poradia a pomozu tam? ja neviem nejake infuzky alebo nieco? alebo len pozru na nas ze co tu chcete mi kukame hokej?? :(

katrinka8
6. máj 2011

@zuzuz1 - ak teploty nejdu dole ani zabalom, zavolaj si na pohotovost (vozit tam 8-mesacne dieta s takou vysokou horuckou asi nie je dobry napad). Tam Ti poradia, co mas robit. Mozno Ti povedia, ze mate prist, alebo aj pridu oni k Vam domov. Urcite sa na Teba nebudu divne kukat. Najdi na nete cislo na detsku pohotovost a volaj - cim skor, tym lepsie - budes kludnejsia 😉

katrinka8
6. máj 2011

@zuzuz1 - cislo na detsku pohotovost do Pezinka by malo byt: 033 / 641 3536

zuzuz1
6. máj 2011

@katrinka8 dakuejm... merali sme teraz asi tak 15 minut dozadu a mal 38.5... po cipku... uvidime ako v noci na 00:30 mam nachystany nurofen suirup...pevne verim ze ho nebudem musiet dat ale viem ze mu ho aj tak dam... je to asi ako s hokejom...kazdy dufal ze vyhrame ale vnutry kazdy vedel ze s cechmi prehrame,..

maria30
6. máj 2011

@katrinka8
@zuzuz1 pohotovosť PK má 033/6412445 alebo 46

zuzuz1
7. máj 2011

dakujem... v noci to uz bolo fajn... teda... o 02:00 mal este tusim 40.0 v konecniku (bez odcitania) to som dala nurofenovy sirup a terza rano uz nemal nic... ale zas je nejaky horuci...normalne sa bojim ho zmerat :( jaj... no nic... orzhodla som sa ... pokial nam este vyskoci na tu 40-tku tak ideme na pohotovost alebo volam alebo nieco...

zuzuz1
9. máj 2011

kocky potvrdilo sa 🙂 mame 6-tu chorobu!!! ja som stastna ako blcha 🙂 juuuujjjj aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀
teploty vcera vecer ustupili, noc bola konecne v pohode a dnes sa objavili prve vyrazky... fuuu normalne som sa rozskakala po izbe ked osm ich zbadala 🙂

katrinka8
9. máj 2011

@zuzuz1 - no, hlavne, ze je uz vsetko v poriadku 😉 Som rada - s tymito detickami sa clovek pri chorobach vecne boji...

denisocka
24. máj 2011

baby radte / mame 9mes,prvy krat horučky,od noci 38,6 - 38,7 .panadol čipok zabral raz na cjvílku,mal 38.0 a zas vkuse nad 38.5

už ma na rukách aj nohách platky zemiaka,ale ide noc a začinam mať lepaky .dava sa diazepam ? či nie ? a na zrazanie čo lepšie,zabal na hrudník,či kupel?

kvojtanikova
24. máj 2011

@denisocka mozes striedat panadol a nurofen, maju odlisne ucinne latky, takze po 3 hodinach mozes dat davku. Kupel vo vlaznej vode, tenko obliect, zamiak alebo kysla uhorky na chodidla...

denisocka
24. máj 2011

@kvojtanikova a ked zabal,tak na hrudník,nie ? no,uhorky som ešte nepočula,a to som už počula dokonca umývať vajíčka mätovým cajom 😀

dai
24. máj 2011

denisocka,
u nas ked nezaberaju lieky tak najrychlejsie zaberu klasicke zabaly na telicko - rucicky a nozicky sa nebalia... ja malinku zabalim do uteraku namoceneho vo vlaznej vode, nato prehodim suchy uterak a tak si ju primojkam k sebe - sice asi 30 sekund place ale potom sa u mna ukludni a je dobre( aj ja som sice mokra ale to nevadi 🙂 ) - obycajne zaberu 2-3 zabaly po 10 minutach... a potom uz teplota nestupa...

denisocka
24. máj 2011

@dai presne takto zabera u nas najlepšie - 2-3x zabal po 10minut,len mladši ma teplotu prvy krat

dai
24. máj 2011

denisocka, my sme tiez mali prvykrat teplotu asi v takom veku... nasa mala nebyva chorucka ( mala zatial len raz antibiotika - tuk , tuk🙂 ) ale uz asi 4x mala tie tzv. 3-dnove horucky...vzdy jej vtedy vyleti teplota nad 39 a vlastne zaberu len tie zabaliky...

denisocka
24. máj 2011

už mal 39.1,dala som Nurofen,zjedol vyzivu ,nakojil a a zaspal. jest mu chuti,pije..uvidime v noci

alexandrita
13. apr 2013

Ahojte maminky.My našemu davame od narodenia nurofen sirupček a vzdy nam to pomohlo aj teraz mame teploty 38.6 a ustupilo nam to.Možem odporucit je fakt dobry..🙂

darina5
19. apr 2013

A jako sa davaju tie zabaly 10mesacnemu cele telo alebo jak dakujem a voda vlazna jaka ma byt kolko stupnov

darina5
19. apr 2013

@dai mozem sa spitat jako tie zabaly robit a kolko stupnova ma byt voda vlazna a z toho nemoze mat zapal pluc ja mam 10 mes a neviem ten postup
Dakujem ua radu