Zúžená predkožka u 2,5 ročného chlapca

matisd
22. mar 2012

ahojte môj synček má zúženú predkožku, až tak že sa nedá ani pohnúť. v pôrodnici mi povedali že ak sa to neupraví, mám to začať riešiť, keď bude mať 2 roky.Teraz má 2,5 r. a na 3.5. sme objednaní na urologiu do B. Bystrice. V lete nás čaká operácia. Prešiel tým niekto? Zaujíma ma hlavne pooperačná starostlivosť a liečenie.Vďaka.

strapco13
22. mar 2012

@matisd ahoj a co s te s tym robili? pomaha zmolit a jemne nenasilne pretahovat predkozku, pripadne lokalne kortikoidne kremy..triamcinolon napr..a az ked to je velmi zle tak potom operacia
skus si este pozriet clanky vo fotoblogu @hajanka
po operacii vacsinou repikom umyvat..nemyslim ze je tam nejaka zvlastna opatera..ale zo zaciatku to velmi stipe pri cikani vraj, ale mimo toho to vraj neboli nejak velmi po operacii

matisd
autor
22. mar 2012

ahoj @strapco13 no tak nenásilne som to robila u staršieho a ten to mal v poriadku...ale u tohto mladšieho to nie je možné, už sme boli na urologii v Lučenci keď mal 2 roky a doktor sa na to pozrel a hovoril že to bez operácie nepôjde ....

michaelka5
27. mar 2012

my sme boli u urologa tento tyzden, a mam doma kopku nestastia...asi ho to pri cikani stipe, lebo on mu tu predkozku stahol nasilu, no predkozka uvolnena ale moje dieta nechce cikat...tak natieram framikoinom ako mi kazal pediater, ale dieta nechce cikat a ked ho prosim tak spusti taky narek, ze sa to neda pocuvat...drzim ti palce aby to u vas prebehlo hladko🙂

matisd
autor
27. mar 2012

@michaelka5 toto som prežila pri prvom, tiež mu pretiahli nasilu, no prvé 3 dni boli fakt hrozné, presne ako píšeš, ani cikať, dokonca mu ešte aj teplota vyskočila...ale potom sa to napravilo našťastie.

kala33
22. máj 2012

@matisd
@michaelka5 my sme to tiež absolvovali, ale na chirurgii ked mal starší syn asi 3 roky 5min zákrok, máčali sme v repíku aj pri každom čuraní, tak že nemal žiaden stres lebo ho nič neštípalo, prežili sme to úplne super.Tteraz práve riešim s mladším ten je na tom horšie, neminie nás určite operačný zákrok. Ideme sa práve objednať urologičke. U nás nehrozí ani žiadne násilné sťahovanie☹

matisd
autor
22. máj 2012

termín operácie máme na 27.6. aj sa dosť bojím dúfam že všetko dobre dopadne

kacena_1
20. sep 2012

no ja mam podobny problem ako vy, uz dvakrat mal zapalený pipik, dnes mu vyslo kopu hnisu, nedovolí mi ani sa ho dotknut, tak si neviem predstavit co bude, ma 2,5 roka ale uz fakt s tým idem k doktorke, niekto povie pretahovat predkozku iný zas nie, ze postupne sa to same zacne stahovat, fakt neviem, ale dobre to nie je ☹

mamoo
3. dec 2012

vela maminiek tu pise o tom, ze pretiahnutie nebolo az take strasne. ale mozno to zavisi aj od stadia v akom bol pipik .
teda ci uz bol aspon trochu uvolneny.
moj syn ma 3 roky a predkozka je uplne prilepena, teda nevidno ani naznak uvolnovania.
naopak mojemu teraz 4 mesacnemu syncekovi sa uz od narodenia sama uvolnuje po kusockoch (vidim ako sa robi taky otvor)
tak ma zaujima, v akom stadiu to mali vase deti, ked ste presli na zakrok. a ci je nejaka sanca ze sa to este samo uvolni.

zuzu205
19. dec 2012

my sme boli so synom o mesiac ma 3 roky a nasilu mu to strhol lebo on tam mal iba taku malu dierocku...pod tym kopec svinstva tak mu to vycistil dal antibioticku mast a teraz po ccas 2 tyzdnoch celkom ok od stvrtka mu zaciname pipik kazdy den pretahovat my doma tak uvidime......lekar povedal že ma zuzenu predkozku a operacia nas casom neminie ale nasla som jeden clanok a idem mu na vlstne riziko kupit krem DERMOVAT zevraj je super a dieta sa vyhne obriezke......lebo moj muz povedal že žida z neho neurobí 🙂 ...no chlapi....tak uvidime....

luciasveckova
19. dec 2012

@matisd tak je to bolestive nam lekarka povedala ze mam mu to macat s harmancekom a lebo harmancekovy kupel aby mu to nehnisalo,taktiez sme kupili mast traumel.

obcansr
20. dec 2012

Ahojte my máme ten istý problém už sme boli 2x pretahovat predkožku a zas nám to zrástlo. Už som z toho hotová.Asi pojdeme zas lebo sa mu tam ukladá maz. Cítala so v jednom článku že sa to aj samo uvolní v puberte. Neviem počuli ste niečo o tom. Segrinmu synovi roili obriezku a pochvaluje si. Nemá žádny problém.

matisd
autor
1. jan 2013

po dlhom čase som tu baby my sme boli v lete na operácii v B. Bystrici (nebudem tu písať o fantastickej pani doktorke a jej profesionálnom prístupe jednoducho povedané super) musela mu urobiť obriezku, pretože jemu kožtička narástla naopak, to znamená, že vo vnútri ju mal nazberkanú, takže keď to narezala otvorilo sa to ako dáždnik, prvé 2-3 dni boli strašné, hlavne pri cikaní, to bolo hrozné, 3x denne sme sa kúpali v harmančeku a natierali mastičkou, po 6 týždnoch sme boli na kontrole a všetko bolo fajn, aj štichy vypadli samé, a teraz je úplne v pohode v oktobri mal 3 roky pri kúpaní si kožtičku preťahuje sám, no vyzerá to tak trochu zvláštne, lebo pípík je maly ale doktorka hovorila že keď vyrastie tak to bude dobré. A ešte hovorila že netreba čakať do puberty, lebo by mohli byť problémy.

strawberry17
1. jan 2013

@matisd a ako to zvladal maly? myslim nemocnicu, operaciu a pooperacne bolesti..nas caka to iste plus nezostupene vajka, mali sme ist uz teraz v decembri, ale bol chory a pojde az v aprili...neviem si predstavit akio to vsetko zvladne (aj ja 😝 )...mohla si byt v nemocke s nim? (my ideme do ba kramare, nebudem tam moct byt s nim na izbe)

matisd
autor
2. jan 2013

@strawberry17 ahoj my sme boli v Banskej Bystrici, no ráno sme prišli o 7., nalačno, už sa presne nepamätám ale asi okolo 9. ho operovali v úplnej narkóze a majú tam zriadenú pooperačku tak že ak je všetko v poriadku keď sa dieťatko začne preberať tak ťa pustia k nemu, takže ho môžeš hladkať a keď sa úplne preberie si pri ňom. A keď ho prevezú na izbu si s ním automaticky.No poviem ti rovno že to nebolo také strašné, ale nebolo to ani super, celé to mal oblepené a zastriekané hojivou mastičkou ,dovtedy bolo fajn, ale to sa mu asi po 4 hod. odlepilo a potom to cikanie bolo hrozné, až tak že som mu musela vypýtať Nurofen od bolesti. My sme boli do 100 km, a keďže bolo všetko OK tak sme ešte v ten večer mohli ísť domov. Tu chcem podotknúť, že keď píšeš že máte aj vajíčka, no neviem či mu to urobia naraz, ak áno tak to som prežila so starším synom a tam budete v nemocke 3 dni ak bude všetko v poriadku. No a potom ďalej keď sme prišli domov pár dní bol len bez nálady ono ako samotné ho to nebolelo len cikanie, 3x denne sme sa kúpali v harmančeku a natierala som mu to hojivou mastičkou. Prvé dni sme sa pipíka nemohli ani dotknúť, ale potom to už bolo lepšie.....štichy vypadli samé, a po 6 týždňoch sme išli na kontrolu a všetko bolo úplne v poriadku, takže ja som veľmi spokojná aj s tým ako sme to zvládli, teda hlavne on lebo je hyperaktívny. Držím palce a ak ťa ešte niečo zaujíma kľudne sa ozvi.

zlatovlaska123
28. feb 2013

@zuzu205 môžeš dať link na ten článok, čo spomínaš? A skúsili ste ten krém? S akým výsledkom? Máme o dva mesiace termín operácie a najradšej by som sa tomu vyhla keby sa dalo...som z toho na nervy ☹

zuzu205
28. feb 2013

skusim ho pohladat...krem zabral perfektne, pockaj dam ti nazov je rovnaky ako ten o ktorom sa pise vclanku----predkozka ide krasne stiahnut, kremovali sme ho mesiac.......ten krem sa vola Advantan krém..............ale my sme ho zacali pouzivat az ked mu to strhli...neviem aky by bol vysledok keby sme zacali este predtym...teraz by som uz konala inak a nedala mu to strhnut...doteraz ma este z toho traumu........ myslim ze to bol tento clanok...... http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

zuzu205
28. feb 2013

@zlatovlaska123 zuzu205 skusim ho pohladat...krem zabral perfektne, pockaj dam ti nazov je rovnaky ako ten o ktorom sa pise vclanku----predkozka ide krasne stiahnut, kremovali sme ho mesiac.......ten krem sa vola Advantan krém..............ale my sme ho zacali pouzivat az ked mu to strhli...neviem aky by bol vysledok keby sme zacali este predtym...teraz by som uz konala inak a nedala mu to strhnut...doteraz ma este z toho traumu........ myslim ze to bol tento clanok...... http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

zlatovlaska123
1. mar 2013

@zuzu205 vďaka.Len v tom článku sa píše názov masti Dermovat a nie Advantan, alebo je to to isté? Kúpila si to normálne v lekárni ? Vyskúšala by som, aj keď mi na urológii doktorka povedala, že ak ma budú nahovárať na maste, tak že mi rovno povie, že mu vraj nepomôžu...neviem, či jej môžem veriť...on to má úplne úzke, keď mu sťahujem predkožku, neukáže sa mu ani kúsoček žaluďa...nič... ☹

zuzu205
1. mar 2013

@zlatovlaska123 advantan je to iste ako dermovat to mi povedala lekarka.....nam nebolo vidiet tiez nic dierku mal ako hlavicku na spendliku......teraz sa mu pekne pretiahne cely zalud aj ked tazsie ale ide to a neboli ho to.......pretahujem mu to vo vani tak kazdy druhy den....

katkabudik
22. mar 2013

ahojte,chcem sa spytat,ze ked urolog scasti pretiahol predkozku mojmu 9 a pol mes.syncekovi a vytvorili sa trhlinky,ktore predtym nemal,ked som mu to ja doma stahovala len tak ako islo,ze ci mam ist podla jeho rady a cistit rumancekom a repikom s tym ze to musim podla neho tiez scasti pretiahnut...lenze podla mna je to bolestive a pokial sa malemu nezahoja ragady,tak podla vlastnej intuicie by som mu len tie trhlinky osetrovala,aby sa zahojili a potom postupne pretahovala...

drobec008
4. apr 2013

ahojte, moj syn ma 2 roky a 2 mesiace a tento problem sme riesili skoro od narodenia. ked sme boli v porodnici tak nam povedali ze predkosku nemame riesit ze to sa samo vyvinie. to iste tvrdila nasa obvodna lekarka ze mu predkozku nemam stahovat u takeho maleho chlapca. ale ja som po kazdom kupani mu len na spicku davala framikoin. po roku sa predkozka vobec nestahovala a ked mal rok a pol bol otvor malicky ako spendlikova hlavicka. ked som to zasa vravela u obvodnej tak nas poslala na urologiu, kde lekar povedal ze nech este pockame a prideme az ked bude mat dva roky. maly mal necele dva roky a zacalo sa mu to upchavat takym mazom vzniwww.topky.sk/gl/175982/1206910/Z-exota-Roba... z mocu. urolog nam nakoniec urobil zakrok v kosiciach na skukromnej jednodnovej chirurgii, kde len prestrihol kratku uzdicku koli ktorej sa to nedalo stiahnut (nerobil ziadnu obriezku). pocas zakroku bol v celkovej anestezii ale cele to trvalo cca 5 minut a do hodiny po prebrati sme boli doma. 3 dni pri cikani ho to bolelo a ked sedel na nocniku drzal ma za ruky a stiskal mi ich od bolesti ale do tyzdna na to cele zabudol aj ked sme boli na kontrole po tyzni lekar povedal ze je to cele zahoje. ja som mu 3 krat do dna stiahla predkozku a zlievala harmancekovou tinkturov a hlavne som ho nedavala sedavat pri kupani do teplej vody aby mu rana nepuchla. a vsetko rychlo prebolelo.

zora256
5. máj 2013

@matisd Ahoj!Čítam tvoj príbeh,aj ja sa sužujem,kvôli tomu,že malý mi nechce nechať sťahovať predkožku,aj ho bolí,tak ho utorok beriem kdetskej,ža ako uváži,či by sme mali ísť na tú operáciu,keďže má asi zápaľ,a zúženú predkožku,chcem sa len iformovať že prečo ste boli v BB či to tu v okrese nerobia vo Vk?Aj ja som z tohot okresu,a sm hotová,keďže nemáme auto,že ako to vyriešiem ten odvoz,a kde robia obriezky tu naokolí?A koľko bol pobyt v nemocke dopredu ste sa objednávali,elbo henď po vyšetrení robili,Môžem poprosiť o bližšie info ako to celé u vášho synčeka od začiatku prebehlo?A či platí poisťovňa a či treba dať aj odsúhlasiť poiťovňou žiadosť od obdvodného,alebo urológa od koho ste vlastne dostali žiadosť o obriezku,´dakujem vopred za odpovede.

matisd
autor
6. máj 2013

@zora256 hlavne sa upokoj 🙂 , ono to nie je také zlé, ako to vypadá....takže po poriadku....
Vo VK to nerobia (aspoň pred rokom to nerobili a odvtedy...no neverím), v LC operujú detičky len od 3 rokov, lebo nemajú na to anesteziológa, inú nemocnicu neviem, to by si si musela zistiť, ja som volila BB preto lebo tam operovali aj staršieho synčeka (mal vysoko vajíčko)
Prvýkrát pôjdete na urológiu tam ho vyšetria a objednajú vás, možno že nebude potrebná obriezka, len narezať to, no nám to nestačilo. Obvodný lekár urobí predoperačné vyšetrenia ako u dospelého+ odber krvi no proste všetko....to zoberiete do nemocnice deň pred operáciou, samozrejme dieťa musí byť minimálne dva týždne predtým zdravé bez ATB , my sme neboli, preto sme museli 1x operáciu prekladať....
V deň operácie sme museli byť na príjme pred 7 ráno, nalačno, ani piť nesmel prijali ho, ja som samozrejme zostala s ním, už si to presne nepamätám o koľkej ho operovali po sálu som ho niesla na rukách, operácia trvala asi do hod. a hneď vedľa operačky majú miestnosť, kam pustia rodičov keď sa začne dieťa preberať z narkózy, takže to je uplne super, no potom ho previezli na izbu, samozrejme pipík mal celý oblepený a mal tam takú látku už si nespomeniem ako sa to volá, aby ho to nebolelo, no pár hodin bol mimo, ako po narkóze, a potom mu začalo byť fajn, chodili sme cikať no ale keď prestal učinkovať ten liek tak to bolo horor ako ho to bolelo....tak mu pichli nurofen, záleží na tom, či je všetko v poriadku a musí sa napapať my sme išli poobede okolo 17 hodiny domov, lebo sme sa zmestili do 100 km.
No potom doma 3-4 dni to bol absolútny horor pri cikaní, 3x denne sme sa močili-kúpali v repíku, doktorka kázala močiť, ale ja som mu dala vodu do veľkého lavóra a do toho repík, a v tom sedel zo 5, 10 minút, a aj sa tam potom vycikal a potom ho to už tak nebolelo. Po mesiaci sme boli na kontrole a všetko bolo v poriadku,
Neplatí sa za to nič, akurat v BB majú problemy s Dôverou tak sme museli na operáciu čakať trochu dlhšie...
ak ťa ešte niečo zaujíma kľudne napíš držím palce a neboj sa 😉

zora256
7. máj 2013

@matisd Ahoj!Ďakujem veľmi pekne za váš príbeh,moc dúfam,že nebude potrebná...Uvidíme o mesiac na preventívke,eštemi bude mať len 2roky v júli,tak vravíš,že od 3rokov?Dovtedy nechajú vyvíjať sa sám? Kedy ste zistili,že má úzky otvor?Môjmu sa dá po polovicu žalu´da stiahnúť predkožka,len ten maz mu asi robí bolesť ke´d ho má pod predkožkou,ale sa mu čistí sám,tak mu len umyjem dolu čo má už na žaludi a potom je ok,len mám strach aby mu násilím zas nesťahovali na preventívke obdovdná mu stiahla 3x násilne tak,že mal poproskanú zjazvenú predkožku po okrajoch a framykoínom som mu natierala aj to keby mi tu žienky neporadili,tak obvodná nič nato nedala :-/.

zora256
7. máj 2013

@matisd Môj nemá zo semeníkmi nič našťastie klop-klop,len ma trápi to,že ma vystrašila obvodná,že ak do 2rokov mu nepôjde pekne stiahnúť,tak nás pošle k urológovi,ale ten čo je tu som počula oňom samé horory,ako násilne strhne predkožku tak,až chlapcom krvácajú predkožky a majú hrozné bolesti,až také,že si ennechajú vôbec sťahovať predkožky ale ako som počula po zjazvení nie e už predkožka taká elastická tak nejde stiahnúť poriadne a potom príde narad obriezka 😢 ,čo by som nechcela...

obcansr
7. máj 2013

@zora256 ja som bola 3x u urologa a nie je to až taký drasták , práveže obvodná mu to nemala robit , skor by si mala zájst za urologom on je odborník

zora256
7. máj 2013

@obcansr Ahoj!
Nuž u nás je potrebné odporučenie od obvodného k urológovi a ten u nás čo chodí zo Šiah do Vinice je veru drasťák :-/.Tak u vás je to iste lepšie než tu na juhu Sk...Tu z pacientmi zaobchádzajú v Okrese Vk ako z handrami urológovia,čo som bola z mužom len na spermiograme mal lekár prístup ako ku zvieraťu,nie len fyzicky ale aj psychicky... 😖 A hen ten čo chodí do našej dediny tak otom som od mamičiek počula ako sa sťažovali ako z ich chalpcami zaobchádzal nemám chuť ísť k takému zveru a nieto zveriť mu syna na týranie.Radšej si počakám na preventívku u obvodnej.

matisd
autor
7. máj 2013

@zora256 zrejme si z Vinice ja som z Ďarmôt my sme boli vo VK u Vorobovieva so starším , ten sa narodil ako úplne v poriadku, ale keď mal 1 a pol roka mal veľmi vysoké horúčky a vtedy to vajíčko vystúpilo hore, no tak teda chodili sme do VK, a hoci od narodenia som mu kožtičku sťahovala a bolo to celkom fajn, on mu ju na prvej kontrole úplne stiahol, až tak že malý omodrel od plaču a to by nebolo všetko, jeden celý rok sme chodili na kontroly a stále čakal že sa to vajíčko upraví, a keď mal 2 a pol roka chcel mu začať pichať injekcie aby vajíčko zostúpilo, to som odmietla, tak sa urazil a do spravy červenou napísal že matka odmietla odporúčanú liečbu !!!! , potom som sa hneď objednala do BB a tam doktorka povedala že to má tak že by nepomohlo ani 100 injekcii takže Krtíš nikdy viac !!!!

A teraz k vám : mladši mal predkožku zúženú až tak, že sa nedala ani pohnúť, hneď v porodnici mi doktorka povedala že budú problémy....ako píšeš že sa mu dá stiahnuť tak to možno pôjde aj bez operácie alebo v tom horšom prípade bude stačiť nástrih a nie obriezka, ja na tvojom mieste sa objednám buď do LC alebo do BB (obidve miesta odporúčam, veľmi dobrý prístup lekárov !!!! aj k rodičom aj k detičkám ) a uvidíš čo si povedia, držím palce.

zora256
7. máj 2013

@matisd Ďakujem veľmi pekne veď to u Vorebjeva som bola z mužom a nakričal na nás,len kvôli tomu,že som sa vôbec opovážila opítať,že čo a ako...no preto by som kneu nešla z malým a ten čo je vo Vinici no koment čo tie mamičky mi vraveli,normálne horory,okolo tej predkožky,až mám nočné mory,preto tam tiež nemienim malého brať,tak ak by bolo naozaj nutné tak pôjdem najskôr do Lu a vedela by ste mi povedať kde je ten lekár v Lu? Môžete aj do Ip mi napísať kde tonájdem,a poznačím si ay som vedela koho hľadať ak by sme museli a aj na BB,ďakujem.Ste moc milá prajem vám veľa zdravia a aj vaším synom 😉

obcansr
7. máj 2013

@zora256 no tak tam by som nešla pohladajte niekde inde ak sa dá do nás chodí dr z martina pan dr Javorka Kamil velmi dobrý doktor a milý a povie všetko čo treba , hladajte iného ak niekto ma info nech poskytne