Zväčšená štítna žľaza u 8 ročného chlapca

sherynkamalinka
14. jan 2014

Dnes som so synom 8 r, bola u dr lebo ma anginu, ked mu prezerala uzliny spozornela pri stitnej zlaze, vraj sa jej zda zvacsena, spytala sa ma ci u neho neprebehlo v poslednej zmenene spravanie, ze je unavenejsi a pod. Pravda je ze syn je pravy opak, je velmi zivy, avsak malo je a nevazi vela, tj. vyska 128 a 25 kg. Ja som nizka, 160 cm. Inak syn nema ziadne problemy, atb bral naposledy pred rokom...nebyva casto chory ale ak je chory tak poriadne. Sme objednane na endo a ja mam strach co sa tam dozviem. Niekde som citala ze detom nedavaju pri problemoch so stitnou lieky...je to pravda?

zutera
14. jan 2014

To je pravda vetsinou leky nedavaji. To může být jen hormonální změna. Vezmou mu krev a budou ho sledovat.

maznacik007
14. jan 2014

@sherynkamalinka moja mala ma problemy so stitkou ma aj strumu teda zvacsenu stitnu zlazu, lekarka vas objedna na sono a na krvne testy a podla toho sa postupuje ... moja mala zle vysledky aj zo sona aj z krvi musi brat dlhodobo lieky kazdy den na stitku ... a musi byt pod kontolou .. ale moja mala aj ine priznaky skriabanie v hrdle zle sa jej prehltalo, unavena, nevladala, poruchy rytmu srdca a kolisanie tlaku, odpadavala, hypoglykemie...

ma autoimunitnu tyreotidu, hypo funkciu stitky a struma difussa.

maznacik007
14. jan 2014

u mojej to ale bolo viditelne zvacsenie odbornik videl odo dveri neodbornik ak zaklonila hlavu takze to by si videla ... ale skontrolovat to treba

sherynkamalinka
autor
14. jan 2014

@maznacik007 tak moj nema ziadne take priznaky, ale ma serioznu paniku z odberov...tak asi ho nepotesim 😒

jamabe
14. jan 2014

Ja som ako dieťa mala zväčšenú štítnu žľazu, brala som lieky až do dospelosti, potom som z toho nejako vyrástla 🙂 Ešte aj teraz ma sem-tam pošle nejaký aktívny lekár na endokrinológiu (vraj skontrolovať pre istotu), zakaždým mi vezmú krv, urobia sono, ale už je všetko v poriadku. Za mojich čias chodilo strašne veľa detí na endokrinológiu, ale nepoznám nikoho, komu by tie problémy ostali do dospelosti 🙂

maria1989
15. jan 2014

@sherynkamalinka presne ako vraví @jamabe, ja som tiež chodila od malička, brala tabletky, v 18-tke mi ich vysadili, že už je to v poriadku. neboj nič. a dnešná veda odvtedy určite značne pokročila