Zápal pľúc. Mali ho vaše detičky? Akú mali terapiu?

bertica.h
28. jan 2009

Viktroka má zápal pľuc ☹
Síce len počiatočný,ale berie ATB ..

Dr.nám kázala kašel stopnuť Tussinom,čo mi príde veľmi nelogické..hlavne ,ked jej telo si žiada vykašliavať a má vlhký kašel..
Nemali by sa hlieny dostávať von?
Mali vaše detičky zápal pľúc?akú mali terapiu?
Ďakuejm 😔

lenca13
28. jan 2009

ahoj Bertica tak moja starsia dcera mala tiez zapal pluc mala asi tri a pol roka dostavali sme sa z toho mesiac mala pritom aj teploty ktore trvali tyzden a som rada ze sme vtedy neskoncili v nemocnici 🙂 vies ze brali ANT a sirup myslim ze to bol hedelix a ten jej dost mohol pretoze je na prirodnej baze

bertica.h
autor
28. jan 2009

lenča..hrozné☹
naša je naštastie uplne ok,akurát pokašliava..taký vlhký kašel 😒
ktovie ako s ak tomu zápalu dostala.nikdy nebola chorá a teraz hned toto 😠 😒

alon111
28. jan 2009

moj maly zo zapalom prave skoncil v pondelok v nemocnici vdaka doktorke lebo prenu mal dychanie vzdy ciste .dcera ked mala tak popri ant.brala aj ventolin

bertica.h
autor
28. jan 2009

Baby..ešte by som Vás chcela poprosiiť..prišli sme od dr.domov o 14tej,hned sme dali malej atb..lenže kedže sa to dávkuje po 12hod.vychádzalo by nám to dávať jej aj v noci o 2ej lieky..
tak som to dnes zmenila a dala jej polovičnu davku o 10ej a večer jej dám zas o 10tej polov.dávku a potom normálne..lebo čo v noci robila.. 😢 😢
nechcela to a bolo mi jej moc luto..takto to zlupne cez den a bude ok..
neviem ale či som jej moc neulížila..ja som snád nikdy atb nemaal,ona tiež nikdy..manžel je doktor a stresoval ma že sa to musí podaťhned ..tak sme prišli domov a hned dali..☹
Bojím sa či som jej nemohla nejako uškodiť 😠 😠
som koza 😠 😢
konečne spí,lebo pár nocí sa budila asi 20x a my teraz sme si to tak naplánovali,že v dobe najtvrdšieho spánku by sme ju mali budiť
hrozne si to vyčítam.
neviem či je vašie zlo budievat ju v ncoi,alebo to,že som jej to posunula 😒

vaše deti asi mali silný ten zápal.. ☹
Naša by behala kade tade musím ju krotiť,takže snád to až také zlé nieje..a ktovie či tie atb vobec potrebovala..bez rtg určit zápal pluc..manžel nič nepočuje ..tak ale ked jej ich predpísala,radšej jej ich samozrejme dáva´t.uff..som sa rozpísala..ale fakt si to vyčítam,že som jej to zmenila.. 😔

cairka
28. jan 2009

bertica, to by nemalo vadiť 😉 nám doktorka dokonca pri silnejších zápaloch káže dať hned ako prídeme domov a potom od poobedia/večera si už nastaviť podľa nás a podľa časového rozmedzia, ako majú ísť - že ten prvý deň sa nič nestane, ak dostane silnejšíu dávku. (Ale je pravda, že naša dr ordinuje len ráno)
skôr ma prekvapilo, ak som dobre pochopila, že ste neboli na RTG? ako malá dýcha? normálne?

bertica.h
autor
28. jan 2009

fakt by to nevadilo?ja som uplne z toho na nervy,fakt sa mi koli takej kravine aj plakať chcelo 😒

dýcha uplne normálne,na rtg sme fakt neboli.
manžel sám nechápal..že ved ked prídeme na kontrolu aby si vedela snímky porovnať..či zápal postupuje..lokalizovat..☹
neviem..ako píšem,malá je fakt uplne ok,musím ju krotiť,lebo by sa tu prehánala najradšej na kolobežke a čo ja viem čo 😀
ked som čítala,aké zápaly pluc vedia by´t..som rada,že naša to má len takto..ak ho vobec má

možno iná dr.by jej ATB nedala.

V sobotu sme boli na pohotovosti koli tomu kašlu,dr.tam pvoedala,že to je vírové ochorenie,ked kašel nezačne prestávať,v utorok sme mali ísť za našou dr.tak sme išli..
vraj aj z chrípky sa vie zápal pluc ako sekundárna choroba urobiť..ked je organizmus oslabený.. 😖

lenca13
28. jan 2009

Bertica tak to teda ozaj neviem ako ta doktorka zistila zapal pluc ked ta neposlala na rtg. co ma ona rongenove oci 😠

Ja vzdy davam ANT okolo siedmej vecer a rano 🙂 ked ich ma kazdych dvanast hodin

bertica.h
autor
28. jan 2009

ja som cchela o 21hod.večer a 9ráno,ale manžel jak sme prišli,že hned..že kaýžá hodina dobrá..no.. 😖

počula to fonendoskopom 😒
boli sme prekvapení.ale čo urobíme?keby fakt mala zápal..a ATB by sme endávali,to by bol iný průser

cairka
28. jan 2009

bertica, tak to je jasné, že ak má zápal, tak treba ATB 😉 ale ja by som skôr tipla, či nemá "len" priedušky chytené, lebo to čo opisuješ mi na zápal pľúc nevypadá 😒 ale nie som doktor 😅 len už sme nejaké tie zápaly mali...
teplota je to najmenej, tiež sme mali aj bez teploty akútne zápaly priedušiek, pri pľúcach teplotu mala, ale vždy dýchala strašne rýchlo a kašľala- drhla, nie že pokašliavala.

bertica.h
autor
28. jan 2009

ona hovorila.že počínajuci..ktovie..
tiež sme nad tým premýšľali 😒 či vobec..

kasis
28. jan 2009

Ahoj Bertica,MAtko mal zapal pluc cez Vianoce,4x sme boli na pohotovosti, az nas nakoniec poslali na snimok, a tam jednostranny zapal pluc, nastastie tiez len zacinajuci, tak ziadna nemocnia, dostali sme ATB Klacid a sirup od kasla Ventolin, ale len 2 dni ho uzival, lebo mal strasne zachvaty kasla aj 2-3 hodinove s vracanim hlienov. Teploty ustupili na 3ti den po nasadeni ATB, jedlo som donho nedostala ba tekutiny aj to nasilu,ale po tyzdni,po dobrati ATB boluz celkom fit,nakontrole bolo vsetko OK a este tyzden smedoma regenerovali a potom uz normalny rezim.

radka.m.
28. jan 2009

lenca-při každé bronchopneumonii se nemusí dělat rtg,lékař moc dobře fonendoskopem pozná,jestli je dýchání čisté,nebo se jedná o bronchopneumonii,na rtg posílá většinou doktor pacienta,pokud si není jistý na 100%,

bertica.h
autor
28. jan 2009

kasis..to si Váš drobec tiež užil,chudatko malinké ☹

Ja si myslím,že RTG by sa malo robiť..aj koli lokalizácii,aj koli porovnaniu snímkov..Pretože aj tak som stále v tom,že možno jej tie ATB dala skor preventívne.. 😒 ktovie.Už to je jedno.
Naša malá má tiež klacid,dnes som jej kupila probiotiká.Snád bude ok.

basak
29. apr 2009

ahoj naše malá už přes 3 týdny kašle,no měla i teploty a tak každý týden chodíme k mudr.aby jí alespon poslechla a ta říka že to má čisté a malá má takový vlhký kašel nic jí nezabírá a je pořád taková bez nálady a že jí bolí ruce a nohy tak myslíte že by to mohl taky být zápal?díky

ukana
29. apr 2009

basak, tak sa pytaj na RTG pluc.......... 😉 skus aj nejaky domaci sirup na kasel napr.citron, cibula nakrajat, zaliat medom alebo posypat cukrom , 2-3 hodinky nechat postat, vznikne sirup na vyasliavanie moc dobry 🙂

fifinna
30. apr 2009

basak, aj my sme mali asi mesiac kasel, dr mi maleho tiez casto pocuvala, po dvoch kontrolach sa jej nieco nezdalo, tak zobrala malemu krv, ci nema zapal pluc a nemal nastasie. Keby mala tvoja mala zapal, Dr by to pri pocuvani zistila. Nakoniec sme od nej odchadzali s tym, ze vysledky ma dobre, ale este kasle. Uz sme mali vybrane dva sirupi od kaslu, tak som mu uz dalsi nechcela davat, ale tak sa rozkaslal, ze som mu nakoniec kupila homeopaticky sirup Stodal a ten nam konecne zabral. Vlhky kasel je lepsi ako suchy. Skuste ten sirup a dajte vediet 😉

rejocka
30. apr 2009

bertica.h-moj malý mal dva krát zápal plúc-no my sme skončili v nemocnici,ale na tlmenie kašľa?máš pravdu,že to treba určite vykašliavať-my sme mali Fenorin,ale aj homeopatikum Stodal máme odskúšaný a pomáha,prajeme Viktorke skoré uzdravenie a ja som potom malého dala zaočkovať proti pneumokokom.

zz134
24. feb 2014

Ahojte kocky, moj maly ma 21mesiacov a mame zapal pluc...nasadene su ATB +ventolin + muosolvan...mna by len zaujimalo ci s nim mizem chodit von na prechadzky ....doktorky som sa zabudla spytat:( dakujem

gromkaver
24. feb 2014

@bertica.h no my sme minuly skolsky rok ukoncili v nemicnici. Maly mal 3,5 roka a bola nedela-teply junovy den a zacal sa zrazu dusit, kasel neprestaval, tak isiel s muzom na Kramare a mal zacinajuci zapal pluc, nasadili atb a dali solmucol. cely tyzden pred zapalom pluc mal zvysenu teplotu do 38°, v pondelok nasa dr. usudila, ze mame ist na plucne do Biskupic a hned si ho tam nechali, stuplo crp a krvne vysledky neboli dobre a stale ta zvysena teplota. Tam ostal s manzelom cely tyzden, potom zistili, ze mu nasadila na kramaroch atb., ktore neboli vhodne, tak mu davali biseptol+inhalovanie a to mu super pomohlo. v. podstate on sa tcaril, ze mu nic nie je🙂, len malinky mal vtedy pol roka a o toho som sa viac bala. neboj, bude to oki, jej imunita to zvladne. ten tussin sme brali prve dva dni aj my, kym bol ten kasel drazdivy, ale ked uz bol produktivny, tak sme mali solmucol (ten sme brali mesiac, moze sa dlhodobo)... Viktorke rychle uzdravenie a neboj, bude to v pohode 🙂

janka2501
25. feb 2014

nasa mala zapal pluc tyzden pred vianocami, utekali sme na pohotovost rovno s jaliciek. dostala tam atb Zinnat, stoptussin....na kontrole u nasej dr, jej miesto stoptussinu dala Stodal a fenistil kv., a dalsi Zinnat,trvalo jej to do 6.1 kym sa dostala s toho, hlavne ten kasel bol hrozny.
chvalabohu je ok, no desim sa chripky, alebo ked niekto v jasliach donesie chore dieta...

kaila1
26. mar 2014

Ahojte,kocky,tie co ste boli s detickami v nemocnici,ako dlho ste tam boli?manzel s dcerou su hospitalizovani od vcera,dnes jej potvrdili zapal pluc a dostava atb do zily...

kaila1
26. mar 2014

@gromkaver ako dlho ste prosim ta boli v nemocke?dikes

gromkaver
26. mar 2014

@kaila1 malemu zistili zapal pluc a od utorka do pondelka a v podstate by ich pustili aj v piatok, len nemal nejaky vysledok ok a cez vikend sa neprepusta,. tak rataj ze cca tyzden. davali mu atb, ktore aj tak nezaberali, ale cytologiu mali hotovi az na stvrty den, tak preto tak ostal este cez vikend, zmenili atb a uz to bolo oki a hlavne zabralo inhalovanie. chodila som s druhym malym kazdy den, mi bolo smutno. ale neboj, rychlo to ubehne. ked uz tam boli, tak ich poslali na vysetrenia aj na kramare (on bol v podunajskych na pneumologii) ... drzim palce nech ste rychlo fit 😉

kaila1
26. mar 2014

@gromkaver bodaj by si mala pravdu,malej som vcera na prijme namerala teplotku 40,5. By si sa mi krvi nedorezala...

gromkaver
26. mar 2014

@kaila1 no, moj mal asi tyzden iba vysoke teploty, 2dni vysoka, potom 2 dni okolo 37, potom opat 2 dni vysoka a ine priznaky nic, az sa jeden vecer rozkaslal suchym kaslom a nie a nie prestat, oni ked som mu dala tussin a dokonca som mu supla rectodelt. po 4 hod. neustaleho kaslania isiel muz s malym na kramare a tam povedali, ze je to zapal pluc,. ale dali iba atb., kedze opat vybehla teplota. na dalsi den sme isli k nasrj dr. a ta nas poslala do biskupic, teplotu mas stale okolo 38. viem co prezivas, ja som ani spat nemohla a najhorsie, ze mi zacal potom kaslat drobec, to mal vtedy 6mes., ale nastastie to mal iba zo zubkov 🙂 ... ale ja som rada, lebo ked tam bol, tak zistili, ze ma velke nosne mandle, takze aj to sme uz vyriesili. ved mi byval stale chory ☹, ja este na konci 39.tt som s nim bola na pohotovosti, lebo mal tiez vtedy teploty, ale to mal chripku, a jasne, ze on vzdy ostal chory na vikend 🙂 ... a ozaj uvidis, podla mna bude aj inhalovat a to velmi pomaha!! drzte sa

katkaajurko
8. feb 2016

ahojte,kolko sa vase deticky nakoniec liecili zo zapalu? a zistovali im pricinu?(plucne chlamydie,mykoplazmy) ja som mala zapal pluc v auguste a maly teraz v skolke ochorel,vyzeralo to na sopliky s dutinami az sa strasne rozkaslal ddusivym kaslom-hlavne v lahu -stale ho drhlo-to som spozornela,lebo to som presne tak mala ja pri mojom zapale pluc,ale nic ine,isli sme v piatok k doktorke,nic nepocula.... dostali sme len antibioticke kvapky do nosa,lebo mal aj do zelena sople. a v noci zacali horucky,najprv okolo 38,5,max 39,zrazali sme aj liekmi ale v nedelu uz poriadne nesla ta teplota zrazit a vyskakovala aj do 39,8 , manzel kupil rychlo crp test v lekarni,urobili sme ho-bol pozitivny,tak sme sli na kramare, a jasne,rtg,posluch aj crp-vsetko pozitivne-zapal pluc....
Ako to,ze to v piatok doktorka nepocula? ale zatial zvladame doma,lieky na horucku zabrali klop klop klop...len mam podozrenie,ze v skolke maju nosicku bud mykoplazmy alebo chlamidyii , lebo kaslala vyse pol roka -strasne a vraj jej mama vravela,ze ma "chronicky kasel" a teraz tesne occhorela a zostala doma tiez ....

januska279
18. apr 2017

Ahojte dievcata tak mi mame 9 m a zapal pluc liecime sa atb a sirupmi doma...velmi sa bojim o svoju dcerku ako prebiehalo liecenie zapalu pluc u vas?