SOUTĚŽ: Správné stolování 🙂

lidka_hipp
15. okt 2014

Jak to vypadá, když s vám jedí mrňata u stolu? Daří se vám aspoň trochu udržovat pořádek? 😀 Malé děti jsou tak trochu jako opičky a učí se tím, co vidí. Proto je skvělé, když jedí s rodiči u jednoho stolu, pozorují, jak jedí velcí a zkouší je napodobit. A právě to mě zajímá.. Pošlete fotku nebo napište, jak vypadá společné stolování u vás. Pět vylosovaných odpovědí dostane náš jídelní set HiPP misky a tří lžiček.

tichanska1
15. okt 2014

My so synom jedávame pri stole. Pričom on sedí vo svojej stoličke. Raňajkujeme a obedujeme spolu. A večeriame aj s tatinom. Fotka je z dnešných raňajok 🙂

bibyke
15. okt 2014

U nas bordel jak v tanku,hlavne ked si maly pochutnava na rožku alebo keksiku.. Ale vsak co narobime?ved su to deti,tak nech si posantia pri jedle 😉

bibyke
15. okt 2014

Keď papá rozok 🙂

katarinaz123
15. okt 2014

My jeme tiez spolu je pri našom stole vo svojej stoličke a najprv papa ona a popri jej sustach mama stihne nieco naložiť aj sebe do úst predsa len s dvoma zubami to trva trosku dlhsie.

tichanska1
15. okt 2014

A takto to vyzerá po 5 minútach jedenia 🙂

erika630
15. okt 2014

my pápame tiež spolu - aspoň ja s malým - lebo tatino chodí skoro do práce ale cez víkendy papáme všetci spolu - my máme teraz obdobie že v stoličke sedieť nebudeme ani pánovi - buď u tata alebo u mamy na rukách - a samozrejme že papáme to čo má mama alebo tato - to čo má on papať nebude - máme vzdorov é obdobie. Alebo potom sedí na zemi a papá ako psík zo zeme 🙂 a ja sa na tom len smejem - veď snáď ho to raz prejde 🙂

martinkaxp
15. okt 2014

Cez vikend, ked sme vsetci doma a ideme obedovat, tak to je hotova katastrofa. Ja sa snazim dostat nieco do Martinky, jedlo je vsade, lebo aj ona musi mat lyzicku a krmit sa. Pomedzi to syn vymysla, nechce jest. Jak doobeduje, v kuchyni je vybuch, ktory samozrejme musim upratovat ja. Cez tyzden, ked sme same s Martinkou doma, tak jej velakrat pustim spievankovo, lebo nemam nervi na to jej nejedenie a vymyslanie a samozrejme bordel.

ekinka82
15. okt 2014

my sa snazíme tiez papat všetci spolu - niekedy to samozrejme nejde ale ked papame spolu tak malá vymýšla - tancuje - spieva - robí všetko možné len nie a nie papať. Ale zaberá teraz televízor. Zapneme nejaku rozprávku a potom spapá aj maminu s tatinom - a o bordeli v obyvacko kuchyni ani nevravím 🙂

anny1984
15. okt 2014

Keďže trávime víkendy ako rodina, tak aj spolu raňajkujeme a obedujeme. Počas týždňa jeme s drobčekom len my dvaja. Večeria každý sám, keďže sa to snažím zosúladiť s dcérkynim režimom. Sám zatiaľ papá veľmi málo, keďže lyžičku stále používa skôr na hranie, ale jedlo, ktoré môže chytiť do ruky ho nechám zjesť aj samého. Na raňajky závin či chlebík, to už pekne zje sám. Verím, že sa to čoskoro zlepší a bude schopní zjesť polievku bez toho, aby som ju utierala z podlahy. 😀

mandelina
15. okt 2014

Príchodom ďalšieho člena rodiny sme museli doma riešiť aj stolovanie. Snažíme sa vždy, keď sa to dá, aby jedla celá rodina pri stole. Preto sme kúpili aj nový väčší stôl, tak aby sme sa tam všetci piati pohodlne zmestili. Naša najmenšia Elinka začala s prvými príkrmami a tiež má svoje miesto pri stole. Keďže jej chutí, tak na moje prekvapenie, nie je ani taký neporiadok na aký som bola zvyknutá pri starších deťoch, keď sme začali papať mrkvičku 🙂 Uvidím a som zvedavá ako to bude pokračovať ďalej 😉

lucy125
15. okt 2014

Náš Matko sa už vie aj pekne sám napapat,ale zase musí mat naladu,ked je rozbláznený,alebo nervozny,behame po nom s každou lyžičkou.A to potom tak aj vyzerá,na nom jedlo,na dlažke jedlo,na mne jedlo.papávame za stolom v kuchyni ale aj pri televizori v obyvačke a potom si to sem,tam odnesie aj sedačka 😀 ale nevadí,hlavne že že mu chuti a snaži sa papat,aj sam,do buducna verím,že to vycibríme na jednotku s hviezdičkou 🙂 Fotky su jedna z pred roka a druha tento rok v januári 🙂

juliet221
15. okt 2014

my s jedenim pri stole nemame najmensi problem. mladsi papa vo svojej stolicke a starsi uz za velkym stolom . mladsi je absolutne bezproblemovy jedak. papa vsetko a krasne dokonca sa zacina sam krmit. no starsi je mizerny jedak. nema problem sedet za stolo. no ma problem celkovo jest. tak jedavame s krikom. aspon vecsinou. no ked ma nahodou chut jest a strasne hladny tak papa ukazkovo.

bubloska135
15. okt 2014

My s mm dbame na tok aby sme spolu papali, aj predtym ked sme nemali maleho syna. Teraz ked uz krpcek papa skoro vsetko tak cez tyzden ranajkujeme a vecerame spolu a cez vikend aj obedujeme. Je to prijemny cas kedy je rodina spolu a vychutnavame si to. Verim ze to tak bude aj ked syn vyrastie.

barunka
15. okt 2014

U nás je spoločné jedenie väčšinou skúška nervov pre tatinka, (maminkine sú už vytrénované) a skvelá zábava pre decká. 😀 😀 Ale nie, také hrozné to nie je. Jedávame všetci štyria spolu, aj menší už na klasickej stoličke. Dve detičky sedia oproti sebe, samozrejme robia na seba opičky 😀 Keďže menší je poriadny jedák, nenechá si ujsť žiadnu príležitosť, aby si počas jedla presadol na miesto niekoho druhého a vyjedal z taniera jemu 😀 😀
Ale inak sú to kultúrne deti, dá sa s nimi ísť aj do reštaurácie 😀 😀 😉

heeedka
15. okt 2014

My cez víkend jedávame celá rodina spolu. Nie je to ani cielené, skôr sa to tak prirodzene vyvinie. Mladšia dcérka sedí vo svojej "bábätkovskej" stoličke a nechá sa pekne kŕmiť, akurát keď papá sama rožtek alebo chlebík je z toho kopec omrviniek, ale veď máme metlu a vysávač, takže pohoda 🙂. Mne osobne sa nepáči, keď sa pri jedení a najmä spoločnom stolovaní pozerá TV alebo sa inak odpútava pozornosť od jedla a spoločného stola. Takže u nás keď sa je, tak sa je, rozprávka sa môže pozerať neskôr.

topier
15. okt 2014

U nas doma nikdy nebolo zauzivane spolocne stolovanie-jedine na Vianoce. Priznam sa, ze mne to chybalo a ked sme zacali byvat v spolocnej domacnosti s priatelom, trvala som na spolocnom jedeni v kuchyni za stolom. U priatelovej rodiny je zauzivane jest v obyvacke pred telkou, co ja neznasam a nie len kvoli tomu bordelu co sa pri tom narobi.. Najskor to priatelovi velmi nevonalo, aj ked sem tam privolil, ale ked sa narodil maly a on ho nechal jest v obyvacke, musel si to potom aj upratat🙂 a tak po par jedeniach privolil a jedli sme stale pri stole-ako rodina:D Tomaskovi sme zobrali pultik, aby sme ho mohli prisunut k stolu a jedol ako dospelak.. a to sa mu vzdy pacilo. Musim povedat, ze nepatril k detickam, ktore jedlo rozhadzuju, alebo ich musis prosit aby papali, takze o to jednoduchsie sme to mali.Takze jest len pri stole a bez telky.. Aj ked teda-pri par vynimkach povolim aj jest pri telke..🙂 co uz s tymi chlapmi niekedy clovek narobi,ze?

katka708
15. okt 2014

Ranajkujeme vzdy vsetci spolu. Adamko sedi za stolom medzi nami a na striedacku ho krmime lyzickou. O samostatne jedenie nema vrlky zaujem,maximalne mrvi chlebik medzi prstami a maze ho po stolicke 🙂 Obed mu davam uz pred 12 takze prvy sa napapa on a po nom ja ak mi to dovoli a zasadne papa pri pustenych pesnickach na MTV inak je bordel a jedlo vsade. S manzelom veceriame az ked drobec zaspi takze aj vecernu kasu papa sam ale asi to casom zmenime na spolocne vecere.....

katharynkaa
15. okt 2014

Naša malá zatiaľ na raňajky vyžaduje mliečko, takže to je bez problémov, ale akonáhle, príde obed, alebo večera, už začína vystrkovať rožky a všetko chce papať sama 😀
Čo si vedia určite maminky predstaviť ako to u nás vyzerá.
Ale je šikuľka, zbytočne neprple, a snaží sa pekne triafať do pusinky.
S polievkou je to už horšie, to sa ju snažím nakŕmiť, ja nakoľko by bola u nás zrejme povodeň🙂
A polievočka všade možne, ale nie v brušku 🙄

glumdolf
15. okt 2014

Tak u nás bojujeme s poriadkom a jedlom na stole. Moje 1,5 ročná slečna sa rozhodla, že je samostatná a tak sa učí jesť sama. Samozrejme nie vždy všetko skončí v puse a tak som si už zvykla, že na zemi máme ryžu, zemiaky a iné veci. A dokonca sa malej podarí, že jedlo skončí na tričku jej 5-ročného brata 🙂

simonne1
15. okt 2014

Šimonko má 9 mesiacov a jedáva vo svojej stoličke pri stole, kde stolujeme aj my. Poriadok na stole zatial je, kedze ho krmim zatial ja 🙂 Niekedy zaspinkam skor ako dojem.

xkittix
15. okt 2014

🙂

foolie
15. okt 2014

Naše stolovanie ;) hlavne keď chcem papať sám a nejde to ...

foolie
15. okt 2014

Naše stolovanie ;) keď papam sám a nejde mi to ...

janettan
15. okt 2014

naše stolovanie je veľmi zaujímavé, ešte nemôžeme jesť pohromade, lebo synček nám chce všetko " kradnúť" z tanierov alebo sa ľútostivo na nás pozerá... najskôr sa napapká on a potom môže jesť zbytok rodiny a najlepšie, keď spinká 🙂 sa môžeme pokojne najesť ... keď sa snaží najesť sám, tak sú všade omrvinky, ktoré musíme rýchlo povysávať, lebo sa nám lepia na ponožky ...

bandurka1979
15. okt 2014

Už od začiatku ako boli deti schopne sedieť v stoličke detskej mali svoje miesto pri stole... nech akokolvek robili neporiadok alebo vylomeninky vždy sme sa snazili aby spolu s nami stolovali... 😉

fazulka17
15. okt 2014

tak my papáme len a len v kuchyni za stolom, malá sedí v stoličke a my pri nej a jeme naraz spolu. Iba mliečko si vypije večer v posteli 😀

skerinko
15. okt 2014

Veľmi zaujímavá otázka. Keď bola dcérka menšia začali sme spolu jedávať pri jednom stole a malá v stoličke. Bolo to vždy pre nás všetkých veľké utrpenie, nakoľko malá nechcela vôbec papať a keď už niečo spapala veľmi často to vyšlo hneď i von. Takže mi sme si s papaním užili až až. Ale postupne sme to všetko prekonali a teraz je naša malá už taká veľká pomocníčka, že sama zo zásuvky vyberie príbory, servítky spolu dáme na stôl taniere, proste sa už moc teší na naše spoločné papanie a stále chce s nami pretekať kto spapá ako prvý. Som veľmi zvedavá ako bude na tom s papaní naše druhé bábo, dúfam, že to už nebude taká trauma ako s malou 😀

aniko85
15. okt 2014

Mojmu synčekovi chutí najviac ked môže jesť spolu s niekým z rodiny. O to je to zabavnejšie keď okolo druhej poobede pride domov babka z roboty - papáme ked si aj ona sadne k stolu. Dedko prichadza domov o cca polhodinku neskor a zas papáme. V kuse to vyzerá ako by som mu cely den nič nedala jesť a hra sa na veľkého hladoša a to má len 14 mesiacov. Už sa mu len smejeme keď sa pred nami oblizuje a naširoko otvára ústočká. Ochutná všetko čo si dospelý v rodine naložia na tanier.O pol šiestej prichádza tatino a zas je hladný ako vlk...

anicka86
15. okt 2014

Pri stole máme aj stoličku na kŕmenie pre nášho synčeka. Ešte nemôže jesť to, čo jeme my a tak dostane niečo do ručičky a je spokojný. Už sa teším, keď bude papať to, čo my, lebo strávim v kuchyni menej času, ktorý môžem venovať jemu 🙂

avanka
16. okt 2014

od malicka jeme vsetci spolu pri jednom stole