Ako zistili u vášho dieťatka alergiu na kravské mlieko?

miriam_nutrilon
22. apr 2014

Ako ste prišli na to, že má vaše dieťa alergiu na kravské mlieko a ako sa alergia prejavovala? Čo nasledovalo po jej zistení?

geegee
25. apr 2014

Mladsi syn /teraz uz5,5 rocny/ odmietal sat mliecko z prsnika, zrejme ako nasledok prikrmovania v porodnici z flase ☹ Dlho som mlieko odsavala - do jeho 10 mesiacov, a ked sme presli na UM pekne vypil, ale po minutke z neho vyletelo mlieko prudom - nie ze vygrckal, ale nadherna fontana letiaca aj pol metra od neho. Presli sme na Nutrilon HA, ktory chvalabohu toleroval, a mali sme ho na predpis od pediatricky a na nom sme fungovali do 3 rokov. Jogurty jedol v pohode. Teraz sa to uz vraj riesi len na par mesiacov a deti nie su dlhodobo na HA mliekach. Po 3 rokoch sme presli opatrne na kravske mlieko.

antonia190323
25. apr 2014

Chcela by som sa spitat ako kakaju vase dedurence po nutrilone HA -nam mala tak do zelena je to normalne?

janette4
25. apr 2014

Nášmu zistili alergiu v 15mes.Keď mal 2tt,neustále bol na prsníku a v kuse plakal.Po týždni mal zelenú vodovú stolicu. Na najbližšej poradni dr.zistil, že napriek častému kojeniu nepribral ani gram.Predpísal nám HA Nutrilon,po ktorom mal ale malý koliky,takže sme prešli na obyčajný Nutrilon,Do 15mes.bol neustále zahlienený, "zachrchlaný" ,nedalo sa mu dobre dýchať.Potom sme zmenili pediatra.Nová dr.hneď spravila testy, vyšla nám poyitívna alergia na bielkovinu kravského mlieka. Zmenili sme mlieko na sójové,a celkovo stravovanie a odvtedy je to podstatne lepšie,

dajulik
25. apr 2014

Aj ja sa podelim so svojou skusenost, intoleranciu BKM zistili dcerke asi 3tyzdne po narodeni (narodila sa v 31.tyzdni a do 36.tyzdna bola v nemocnici), mavala hlieny a krv v stolici, lekari vyskusali vsetky druhy umelych mliek, az sme skoncili na tom, ktore malo tak stiepene bielkoviny, ze to konecne zabralo 🙂 a keby Neocate takmer cely nehradila poistovna, tak sa zblaznim, to je uplne ina cenova kategoria, Neocate Nelka pila do roka, potom bola do 18mes. na HA mliecku a teraz uz pije obycajny Nutrilon... Chodime ku alergologovi, ktory je nadmieru s Nelkou spokojny, ako prospieva a papa aj syry (tie uplne miluje), jogurty a vsetko je v poriadku, u nej sa alergia prejavila asi v dosledku toho, ze sa pytala na svet takto skoro...

bibistec
27. apr 2014

no u nas od narodenia dcerka pila nutrilon HA a nebol problem ale asi okolo roka vtedajsia gastrologicka povedala ze ked nema alergiu mame davat normalny nutrilon no to bolo...katastrofa hnacka taka strasna ze az a to z kazdeho mlieka. Dali sme znova HA ale nezdalo sa mi ze nema alergiu ked mlieko robilo problem, ako rastla pridali sme jogurty a pod. A to bolo strasne ekzem taky ze kozna povedala ze su to mokvajuce rany zapcha strasna...tak sme zmenili lekarku a ta zistila alergiu na BKM.

miriam_nutrilon
autor
28. apr 2014

@geegee
@janette4
@dajulik
@bibistec
Dobry den, dakujem Vam mile mamicky, ze ste nam napisali aj svoje skusenosti a sme radi, ze ci uz Nutrilon HA alebo Neocate vasim detom pomohol. Prajem vam este pekny den!
http://www.nutriklub.sk/products/view/nutrilon-...

24janette
28. apr 2014

Dobry den, chcem sa opytat, ci moj maly nema alergiu na mliecko, davam mu Nutrilon 1 a pred dvoma tyzdnami sa vyhadzal na tvaricke a aj na telicku ale iba trosku. Na tvaricku mu davam masticku ktoru nam predpisala nasa dr. zatial mu to prechadza ale na telicku to ma stale. Nic ine som nezistila, maly pekne spinka, prdka, kaka a aj papa 🙂 Dakujem 😉

inka070707
28. apr 2014

syn mal od 2heho mesiaca ekzemy po telicku, aj seboroicku dermatitidu na hlavicke, chodili sme ku koznej, ktora bola uz z nas zufala, lebo nic nezaberalo, co nam predpisovala.. az skonstatovala, ze to asi bude alergia, a aj bola, ako 5mesacnemu mu robila alergologicka testy z krvi a okamzite sa ukazala alergia na BKM, bohuzial sa casom pridali aj ine potravinove a uz aj inhalacne alergie.. kazdy rok chodime na testy, a je to tam ☹ ja som ho kojila do jeho 2 rokov, takze UM sme nepotrebovali 🙂 potom sme presli na rastlinne mliecka a tie su v poho, jogurty nepapa, syry miluje, tak obcas dostane miesto kolacika 🙂 samozrejme ich toleruje, inak ani obcas by nedostal..

nelinka158
29. apr 2014

@miriam_nutrilon dobry deň chcela by som poradiť moj maly od narodenia pil mliecko beba potom nam zmenili na beba Al 110 lactoze free maly sa stale vyhadzoval a preventivne na gastre nam dali nutrilon Allergy care ale on mi ho odmieta piť jeduje sa plače až priam riči neviem či mu nechuti kvoli tomu že nie je sladke ako bol zvyknuty pri bebe kedze ho odmietal zmenili nam zas mliecko na nutrilon anticolic no aj to n nechce pit uz sme zufali ako ho prinutit pit to mliecko allergy.

miriam_nutrilon
autor
29. apr 2014

@24janette Pekne rano 24janette, to, co opisujete, moze byt alergia na mlieko, ale aj nemusi. Moze to byt reakcia napriklad na kozmetiku, praci prasok, ci ine pripravky. Na potvrdenie alergie na BKM odporucam po porade s pediatrickou urobit tzv. eliminacny test. Uplne vylucit mlieko s intaktnou BKM a prejst na 2-4 tyzdne na mlieko s vysoko hydrolyzovanou bielkovinou Nutrilon allergy care. Pokial sa jedna o ABKM, dojde k ustupu prejavov alergie v optimalnom pripade do 3 dni, ale niekedy treba pockat aj par tyzdnov. prajem Vam pekny den!
http://www.nutriklub.sk/detske-problemy
http://www.nutriklub.sk/products/view/nutrilon-...

miriam_nutrilon
autor
29. apr 2014

@nelinka158 Dobry den nelinka158, Obe mlieka Nutrilon anti-colics aj Nutrilon allergy care su vdaka specialne upravenej hydrolyzovanej bielkovine mierne horkaste. To bude dovod, preco mlieko vasmu dietatku nechuti. Podla toho, co pisete, by som odporucala tzv. eliminacny test s Nutrilon allergy care, ktory som uz popisovala v predchadzajucich prispevkoch. Mlieko vyskusajte podat najprv po lyzickach, aby si na novy typ mlieka zvykal postupne. Ak by to nezaberalo, mozete prve davky zmiesavat Nutrilon allergy care s mliekom, ktore vase dietatko momentalne pije a chuti, postupne zvysovat pomer v prospech Nutrilon allergy care az uplne prejst cisto na toto mlieko. Avsak zaciatok eliminacneho testu pocitajte az od dna, ked budete vyhradne len na Nutrilon allergy care. Prajem Vam este pekny den!

miriam_nutrilon
autor
30. apr 2014

Mile mamicky, ako ste zistili u vasho dietatka alergiu na kravske mlieko? Mozete nam aj nadalej pisat.

buba08
30. apr 2014

@miriam_nutrilon dobry den, dnes som si chcela kupit hami nemliecnu ryzovu kasu, ktoru ste mi odporucali, ale v navode je napisane pouzit mlieko, neviem ake mam pouzit, ked na kravske aj kozie som alergicka, je mozne namiesto toho pouzit vriacu (horucu) vodu? Dakujem.

miriam_nutrilon
autor
2. máj 2014

@buba08 Dobry den mila buba08, Hami nemliecnu ryzovu kasu si mozete zarobit s mliekom, ktore tolerujete, napriklad s ryzovym, sojovym, mandlovym ci kokosovym. Mozete ju zarobit aj s vodou, ale nebude taka chutna a bude mat aj nizsiu energeticku hodnotu. Majte sa pekne🙂