Aká je autosedačky Kiddy?

ellisabet
12. mar 2011

Ahojte! Chcela by som vás poprosiť o radu. Mylý má okolo 9 kg. Vajíčko nam je male a tak rozmýšlame nad touto sedačkou. Len neviem, či mu to nebude pod nožičkami malé a tiež chcem poprosiť, ak má niekto energy pro, či vydrží naozaj do tých 18 kg, lebo som počula, že niektroé sedačky s označením do 18kg, sú už pre 11 kg detí malé.

jaruska6
12. mar 2011

My sme pred 4 dňami kúpili Kiddy guardian 9 - 36 kg,pre malého.Má rok,sme s ňou maximálne spokojný.Mala by byť cca do nejakých 12 rokov.Uvidíme ako vydrží.Ale krásne sa dá natiahnuť do výšky,aj do šírky,tak sa necháme prekvapiť.

jeanettka
13. mar 2011

ahojte, my sme si kupili Kiddy guardian pro 9-36 kg, pozivame ju asi 2 tyzdne, tiez sa mi na prvy krat zdalo ze nosky sa mu tam nezmestia, a fakt ked mal obleceny overal ani sa nedal pripnut pasom, bez overalu len vo vetrovke je to super, zatial sme velmi velmi spokojny a myslim ze aj maly sa tvari velmi spokojne 🙂

desmodka
13. mar 2011

@ellisabet my sme tiez chceli kupit kiddy energy, ale velmo rychlo sme si to rozmysleli... maly ma 11 kg a bol v nej ako hurka (bez bundy sme skusali) sa pohnut nemohol... oirasna autosedacka, to je max pre take dieta ze kde ma nechas tam budem...

gabika11
13. mar 2011

ahojcek, my mame Kiddy comfort Pro od 9-36 kg s tym pultikom, a sme spokojni, lebo sa nemusi sedacka priputavat do auta, len prelozit a je to, ale pozor, treba si zmerat, aku dlzku pasov mate v aute, aby ste vedeli opasat dieta v sedacke spolu s tym pultikom!!!! Ja som mala doteraz Ford Fiestu a teraz mam Fiat Bravo, a tam sa neda opasat, ked je dieta s pultikom, bez pultika to uz ide jednoducho.... A planujem kupit aj tu sedacku Guardian Pro od 15-36 kg, len by som rada predala sedacku Pro Rider 9-25 kg, ktora sa da polohovat do pololahu, ked dieta zaspi 😉

kaja73
13. mar 2011

Mne sa tam maly v pohode vojde aj s vetrovku a to ma už 13 kg.Ja som mala skor problem naučit sa pripevnit pultik tak, aby ho nevedel odtlačit.Proste popruhy povolili a on bol uplne nezaisteny,pultik mal nad hlavou-až tam ho vytlačil.Už sme to takmer vzdali,potom ma napadlo dat sedačku takmer ležato,aby boli pasy takmer uplne vytiahnute a až tak nam to držalo.Tiež mam problem,kedže mame vysoke auto-stvorkolku-ho zapnut ,ked stojim vedla auta.Musim nastupit z druhej strany a zapinat ho tak,že sedim vedla neho.Zvonka nedočiahnem a to mam 170cm,celeho ho primačknem a on nervači.A ani nevidim,kde to zapinam.Na reklamnej uputavke maju tie pasy v autach naopak,zapinaju sa pri dverach,takže sa nemusia cez dieta natahovat.Teraz,ked sme zvladli uvodne problemy som s nou spokojna aj maly sa v nej dobre citi.Ale začiatky boli zle,maly sa často mykal, vytlačal pultik a my sme boli fakt zufali.

kaja73
13. mar 2011

@gabika11 Vidis,my sme mali zas opačny problem-velmi dlhe pasy a pultik nedržal.Maly ho odtlačal.

irsina83
13. mar 2011

@ellisabet aj my sme kupili kiddy comfort pro 9-36 kil 🙂

magdalenocka
28. apr 2011

Baby este nejake slusenosti s kiddy? Paci sa mi len neviem ci tam fakt maly vydrzi. Dnes sme pozerali tu do 36 kg, v predajni malemu pultik nevadil, no neviem si ho tam predstavit za par rokov -teraz ma 7 mesiacov/ a este aj s bundou

mychaella
30. apr 2011

@magdalenocka my mame komfotr pro do 36kg, maly tam je asi od 7mesiacov lebo rychlo z vajca vyrastol a v pohode sme spokojni, teraz uz pouzivame menej ten pultik a zapiname ho len na pasy a ked vieme ze bude spat tak mu dame aj pultik lebo niekedy si o neho opre hlavu. na fotke ma maly asi 8m

magdalenocka
30. apr 2011

@mychaella dakujem za odpoved uz sme vybrali inu. Z toho pultiku som mala obavy a nevedela som ze sa to da zapinat aj bez pultiku

erytrea
22. máj 2011

my sme mali z jednej predajne na vikend pozicanu kiddy energy ale aj som ju dnes pekne isla vratit a vymenit za Romer, malemu pultik nevadil ale ked nam v aute zaspal tak mal dost neprirodzenu polohu a padali mu rucicky z boku, co by nebolo az take strasne ako fakt ze v okoli hlavicky mal vela miesta a vobec ju nemal chranenu ako by to malo byt, a pri naraze z boku by ho nemalo co chranit, inak som bola pre nu rozhodnuta ale po tomto vikende ju urcite nechcem!!!!!

katren
11. sep 2011

@irsina83
Ahojte maminky, mohli by ste mi napisat, ako sa priputava ta sedacka??? je tam aj isofix???chcela by som comfort pro 9-36kg....

majamat
11. sep 2011

@katren to asi s isofixom nebude, lebo sa nepriputava napevno. vlastne dieta a zarovne aj autosedacku priputavas len bezpecnostnymi pasmi. a ked ich odopnes, mozes ju kedykolvek presunut do ineho auta a pod.

majamat
11. sep 2011

@katren my chceme kiddy guardian pro. su dost podobne a tu su nejake videa.

https://www.youtube.com/watch?v=vcx6N2qcOjE
tiguik
27. nov 2011

@katren je aj kiddy sedacka s isofixom (kiddy guardianfix pro), aj taka, co sa zapina len pasmi, tu je to pekne rozdelene: http://www.kiddy.de/kindersitze.html

margot
21. dec 2011

@mychaella práve dnes som čítala, že deti musia byť minimálne do 12 mesiacov a do cca 12kg umiestňované v proti smere jazdy v sedačkách 😉 niekde som to vygooglila v bezpečnosti detí pri jazde...

majamat
22. dec 2011

@margot malo by to tak byt, ale tie vajicka, ktore su do 13 kg akosi tolko vobec nevydrzia. moja mala bola buchticka a hoci mava este hmotnost trosku nad priemerom, uz teraz je stihla. je zima, musim ju dat do kombinezy a do vajicka sa nezmesti. a nemam na to aby som kupovala autosedacku od 0-18kg na 1-2r a potom zas dalsiu. kamaratkyna dcera mala 18 kg, ked mala 2,5r. vo vajickach maju problem aj deti, ktore su vyssie, takze fakt nechapem kde to nabrali, ze je do 13kg, lebpo vacsina deti sa do vajicka uz do 1r. nezmesti.

ziarcanka
1. jan 2012

@jaruska6
@jaruska6
@gabika11
@kaja73
@erytrea
Ahojte, v akých autách ste používali túto sedačku? Zaujímajú ma skúsenosti s pásmi. My máme Ford Mondeo a mám problém zapnúť tam aj vajíčko, tak sa bojím, aby naše pásy neboli krátke.
Vďaka

juliagregor
1. jan 2012

ja mam Kiddy Discovery pro 15-36 kilov, velmi dobra, mam 2 ks a tretiu Fisher price, ale Kiddy je lepšia...

gabika11
1. jan 2012

@ziarcanka predtym sme zapinali vo Ford Fiesta a krasne to slo zapnut, teraz mam Fiat Bravo a teda s tym pultikom to nejde zapnut ale uz ho nemusim pouzivat, take ja by som si nejak ten pas zmerala a zistila, ci mozem tu Kiddy kupovat 😉

ziarcanka
1. jan 2012

@gabika11 Bez vyskúšania to asi nezistím a u nás na predajni ju momentálne nemajú. Pás môžem zmerať, lenže záleží to aj od šírky sedadla v aute - teda zapínania. Neudáva náhodou výrobca kompatibilné modely áut? Ale to by som asi už chcela veľa. 🙂

majamat
3. jan 2012

@ziarcanka my mame taky stary rover a volvo, tusim V70. v oboch su zhruba rovnako dlhe pasy. v polohe na sedenie zapneme, ale v polosede su uz kratke pasy. veru najlepsie vyskusat. a pridam este jednu skusenost a to nielen moju, ale este jednej kocky, ktora ma autosedacku kiddy. ked ma dieta nervy a idete ho zapnut, je to problem nasadit pultik a rychlo zapnut pasy, lebo ten pultik okamzite vykopne. nastastie nejazdim s malou sama a sazim sa ju zabavat pri priputavani. priputavam aj tym sposobom, ze najskor nasadim pultik, len volne, pripevnim jednu cast pasu a potom pritlacim pultik, pritiahnem pas a pripevnim druhu cast pasu. zatial to zabera. pultik mi takto vykola asi 3x a skoro sa mizosuchla medzi sedacky. vtedy by som potrebovala este aspon jednu ruku.

ziarcanka
3. jan 2012

@gabika11
@majamat
Keby ste sa mali ešte raz rozhodnúť, kúpili by ste znova túto sedačku?
A ešte sa neviem rozhodnúť, či kúpiť do 18 kg alebo rovno do 36... v tej najmenšej polohe sú rozmerovo skoro rovnaké.

majamat
3. jan 2012

@ziarcanka veru neviem. ma svoje vyhody a aj nevyhody. ja s mm chodime na aute spolu, takze ked je problem s priputanim, tak mi pomoze. parkrat sme mali problem s priputanim aj vo vajicku. mala vie byt riadny nervak. velkou vyhodou je, ze sa da bez problemov presuvat s auta do auta a pod. velakrat sme to vyuzili. asi by sme ju kupili. mali sme este jeden typ - britax evolva, ale v predajni v ktorej sme u nas boli, ju nepredavaju. tam maju najlepsi vyber, tak sme to inde ani neskusali. co sa tyka hmotnosti, vybrali sme do 36kg, lebo mala bola riadna buchticka. uz nastastie pochudla, ale bala som sa, aby sme ju za 2r. nemuseli menit. kamaratkyna dcera mala 18 kg, ked mala 2,5r. a kupovat taku drahu sedacku na necele 2r sa mi zda poriadne drahe.

mandy552
3. jan 2012

my mame kiddy energy pro 9-18kg a sme velmi spokojni 🙂 maly v nej hned zaspi (v relaxacnej polohe) a nemame problem s pasmi (mame toyotu avensis)

jaruska6
6. jan 2012

@ziarcanka Ahojky, my sme sedačku používali v Nissan Primera combi a momentálne ju máme v Suzuki SX4, spokojnosť maximálna , aj malý si na ňu v pohodke zvykol. 😎 😀

henushka
6. jan 2012

@ziarcanka Ahoj, my mame tiez tu 9-18 kg (a tiez @mandy552 Avensis 😉 ) a sme s nou spokojni. Zapinanie na prvy pohlad vyzera komplikovano, ale chce to parkrat si to nacvicit a potom je to hracka. Problem som mala, len ked som ju vynimocne musela zapnut zrkadlovo z opacnej strany auta 😀 Ale nikdy sa nam pasy nevysmykli.

ziarcanka
6. jan 2012

Ďakujem žienky, ste zlaté. Ešte máme trošku času na rozmýšľanie - malý ešte nemá celkom 9 kg a ešte nevie sám sedieť - zatiaľ sa vozíme vo vajíčku - je síce do 13 kg, ale asi z tých menších a teraz v zime mám pocit, že tam pomaly ani dýchať nemôže. Tu na bazáre sú momentálne 2 kiddy do 18 kg, tak to asi poriešime takto, len obe sú od nás ďaleko a nemám odvahu ju kúpiť len tak na blink.
Budem vám vďačná aj za ďalšie postrehy. 🙂

barca127
9. jan 2012

ahoj baby neviete mi poradit aku dlzku pasu v aute potrebujem aby som zapla kiddy guardian fix?

erytrea
14. jan 2012

@ziarcanka my mame opel a v pohode sa nam tam dala zapnut ale ak mas moznost tak si ju radsej pred tym vyskusaj v nejakom obchode, my sme ju mali pozicanu na vikend a po skuske sme ju ani nezobrali lebo som s nou nebola spokojna, nedala sa dobre polohovat a vobec cely ten system sa mi vobec nepacil tak sme kupili ROMER king plus a to sa neda porovnat, maly tam ma vacsie pohodlie aj ked buva, chodime casto na dlhe trasy a nemame problem, KIDDY by som teda po skuske z vlastnej skusenosti neodporucala.