Sú autosedačky Ferrari Cosmo kvalitné?

jerryjanka
9. aug 2011

kúpili sme si autosedačku Ferrari cosmo 0-18 kg, a viackrát som tu našla k nej aká je nebezpečná a ako prepadla v testoch, autosedačiek ferrari bolo viac druhov, tak pre tých ktorý by mali o túto autosedačku záujem upresnujem informáciu o crash testoch a testoch kvality.
dané autosedačky Ferrari nielenže spĺňaju Europske normy bezpečnosti ale v nezávislých testoch agentúry ADAC získali 5 hviezdičiek z piatich.
Detaillierte Bewertung Handhabung/Komfort: gut dobrý - 4 hviezdičky
Design: ausgezeichnet výborný - 5 hviedičiek
Qualität/Verarbeitung: ausgezeichnet výborný - 5 hviezdičiek

koluje tu naozaj vela neprávd o tejto autosedačke tak som to len chcela uviesť na pravú mieru.

k ostatným autosedačkám ferrari Nania - všetky vekové kategórie testami prešli ani jedna neprepadla.
tu sú dané linky že si to necucám z prsta.
http://www.yopi.de/rev/398901
v roku 2009 robil ADAC test, kde boli testované 4 autosedačky NANIA vo všetkých váhových kategoriách a všetky testami prešli, výsledky tu: http://www.adac.de/infotes​trat/tests/kindersic..., Cosmo SP, ktoré bolo testované bolo s Isofixom

ak sa vám nebude zdať že je to Ferrari - tak je to o tom že konštrukcia je francúzska - Nania Cosmo - len poťah je šitý s licenciou Ferrari - a jediný rozdiel je že je inak farebný a o niečo viac polstrovaný. 😉

mianc
22. okt 2011

xixi.. diky akurát som o nej niečo hľadala, lebo sme si ju tiež kúpili a dosť ma tým vyľakali.. 🙂

mianc
30. dec 2011

@jerryjanka ozaj už ju máte osadenú v aute? my ju máme ale ešte sme ju tam nedávali, nakoľko malú vozíme ešte vo vajku, v pohode sa vám osadila? lebo podľa toho návodu som tomu moc nerozumela.. hm?

jerryjanka
autor
31. dec 2011

jasne v pohode len je lepšie dať ju rovno v smere jazdy lebo protismeru je to taky divný sklon, už ju používame asi 4 mesiace 😵

nahoda
2. jan 2012

kocky neviete mi niektora poradit ci je isofix aj na autosedacku Ferarri od 9 do 36kg nasla som ho iba pri sedackach od 0 do 18kg a my mame tu od 9 do 36 kg a na dlhsie cesty sa mi zda nepohodlna nakolko drobec ma iba 15 mesiacov a na dlhsiu trasu si v nej menoze ani poriadne pospinkat, kedze v nej sedi rovno. nemam skusenost z isofixom u autosedaciek mozte mi niektora napisat jeho vyhody leno uvazujem, ze si kupim tu mensiu od ferari do 18 kg aj z isofixom, dakujem

jerryjanka
autor
7. jan 2012

isofix nepotrebuješ podla mna, na tu chvilu čo budeš používať to využiješ aj bez neho podla mna
@nahoda

erina11
11. jan 2012

@jerryjanka ahoj, chcem ta poprosit o radu. Kupila som autosedacku ferrari cosmo do 18kg ale z bazaru. Je super zachovala no nemali k nej uz manual. V sedacke nieni podlozka po celej dlzke iba zahlavnik...taky cerveny...Moj problem neviemho dat dole 😒 ..... Ako na to? Dakujem

jerryjanka
autor
11. jan 2012

fuha normalne neviem čo mysliš môžeš to odfotiť?
@erina11

bamb27
11. jan 2012

@erina11 musis dat do polohy lah, a pokusit sa vytiahnut von pasy, da sa to, len sa tam treba povrtat,, presne ti nepoviem co a ako, lebo je v aute,,, takisto aj ked chces pasy dat do vyssej nizzsej strbinky, skus proste nahmatat kam ten pas vedie vzadu, strcit prsty do diery kde to je a vytiahnes to von,,, vytiahnes pasy, a stym aj zahlavnik,,, 😉

bamb27
11. jan 2012

@jerryjanka a ja som so sedackou spokojna,,, za tu cenu fajn,,, bezpecna je podla mna ako vsetky ostatne Nania sedacky,, potah, aj polstrovanie sa mi paci,, nepacili sa mu navleky na pasoch, boli pogumovane a tvrde, mala som pocit ze maleho skrtia, tak som vymenila za ine ,,,,co nezmenim je fakt ze maly mi tam dlho nevydrzi,, neobsedi,a myslim ze sa citi obmedzovany,, to bude asi v kazdej, asi musime vydrzat

jerryjanka
autor
11. jan 2012

hej tie pasy su take zvlaštne tam asi stratili ten bod za komfort
@bamb27

erina11
11. jan 2012

@jerryjanka
@bamb27 veeeeelmo dakujem za ochotu poradit......uz som na to dosla 🙂 Zatial mame jednu kratsiu trasu za sebou a zatial sa herecke paci...tak uvidime co dalej 🙂

vbc22
12. dec 2012

@jerryjanka
@erina11
maminy ako nste spokojne s ferrari cosmo? ja nad nou prave uvzujem, od kolkych mesiacov/kg ste ju pouzivali ?nie su tam deticky take stiesnene? zda sa mi taka dost mala ta autosedacka, ale to je asi u vsetkych v tejto kategorii, ci su aj vacsie?neviem,nejak som to neskumala. dik za odpoved.

erina11
12. dec 2012

@vbc22 Ahoj, ja som spkojna...mala bude mat uz 2r. a je stale v pohode a ma stale dost miesta ci v zime ci v lete. Je polohovatelna aj to je vyhoda...zahlavnik som uz vybrala jedine ten bol uz na tesno.

vbc22
12. dec 2012

@erina11 myslis ta vlozka novorodenecka? ked to tam nema,nelieta jej hlavka ked zabuva?

erina11
12. dec 2012

@vbc22 uz bude mat 2r......to vobec nie

wieruss
16. dec 2012

@vbc22 my mame od 5 mesiacov a super - stale ma dokonca aj tu vlozku a bezproblemov sedi spokojny a to neni ziadny drobcek (12kg, 80cm)

vbc22
17. dec 2012

@wieruss dakujem,idem ju objednat

jajka68
28. jan 2013

Ahojte, ste spokojne s autosedackou ferari cosmo? prave nad nou rozmyslame, a nevieme ci ju kupit, alebo nie :( nechcem moc drahu sedacku, bo potrebujeme 2 ks, a tato sa nam zda bezproblemova. mala ma sice len 3 mesiace, ale ked potrebujeme 2, do kazdeho auta jednu, tak chcem uz jednu kupit. dakujem za radu

bonaquaba
29. jan 2013

@vbc22
@jajka68
@erina11
@bamb27

ahojte baby,chcem Vas poprosit o radu,robim si vodicak a chcem si kupit dobre,kvalitne a hlavne bezpecne autosedacky pre deti, co je to isofix,prvykrat som to pocula, mam 5 rocnu dcerku a jej by som chcela kupit do 36 kg ako dlho asi vydrzi myslim do kolkych rokov to asi tak je a typ znacky s ktorou ste spokojne a tiez kde ste kupovali a chlapec ma 7rokov nechat mu iba podsedak,alebo tiez kupit autosedacku,on ma uz okolo 30 kg,takze neviem,len mi ide hlavne o bezpecnost deti,tak co by bolo dobre pre neho,velmi pekne dakujem za rady
@wieruss
@wieruss
@jerryjanka

jajka68
29. jan 2013

@bonaquaba isofix mas pripevnenie autosedacky ku konstrukcii vozidla, nie kazde vozidlo to ma. pri podsedaku musis davat pozor, aby malemu nesiel pas cez krk, hlavicku, musi mu ist tak ako dospelemu, preto ak nie je moc vysoky, je lepsie celu autosedacku aj z chrbatom, kde su aj vodiace otvory na pasy a vtedy mu isto nepojde cez hlavicku pas.

slnecnica139
17. júl 2013

my túto sedačku používame už rok a sme spokojný, od 6mesiacov sme ju začali používat v p rotismere a neskůr v smere, máme 1.5roka a v pohode sa malá do nej zmestí a to má tam ešte stále novorodeneckú vložku, chodievame na dlhšie vzdialenosti okolo 250km a malej sa v nej páči a ked zaspí tak len jednoducho sklopíme
a čo sa mi najviac na nej páči je ten upozornovací senzor, ked by si dávala dole pásy, alebo by sa odopla- pár krát šiel muž s malou sám a len čo si začala dávat dole pásy, hned ho upozornila a zastal a pásy napravil
takže ja kúpu tejto sedačky nelutujem 🙂

luciavivienkina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wieruss
17. aug 2013

@luciavivienkina ano da sa .. Je od 0kil a teda od narodenia 😉

morandia
14. sep 2013

@luciavivienkina o aku sedacku ide? ci sa da pouzit pre malinke babo? tu ferarri alebo tu na sposob isofix.

luciavivienkina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cattthhy
17. nov 2013

baby a ozaj sa dá polohovať do 5 polôh? Už som videla v rôznych obchodoch v popise že len 3 polohy.

katka979
27. jan 2014

ahojte baby 🙂 dnes manžel doniesol pre drobca naniu cosmo sp Ferrari od kolegu...veľmi sa nám všetkým páči 🙂 máme ale problémik...nemáme k nej návod a neviem nastaviť pásy na chrbte ☹ sú v najvyššej polohe a drobc má len 6mesiacov...prosím o pomoc 🙂 ďakujeeeem

ketinka23
17. mar 2014

Ahojte dievčence.Chcem aj ja malej kúpiť tútu autosedačku ale nikde nevydím napísané,či je polohovateľná :( Da sa polohovať? http://www.perinbaba.sk/ferrari-cosmo-sp.html?u...

autosedacky_net
25. mar 2014

@ketinka23 - áno, je to polohovateľné autosedačka, pre menšie deti sa používa proti smeru jazdy (tak do 10 kg váhy), potom v smere jazdy, vydrží tak cca do 4 rokov veku dieťatka.
Myslím, že by som mala mať niekde v pc fotku našej prostrednej dcéry v Cosme, ak nájdem, pošlem 🙂

My osobne sme ju používali, keď bola naša dcérka malá (nie vo Ferrari verzii, vtedy ešte nebola, resp. my sme ju nemali) a boli sme spokojní - ona ako predčasniatko sa v nej vozila dosť dlho...
Okrem toho ja ako mama, ktorej deti len čo sadnú do auta, povedia "čo máme na papkanie?" 🙂 som ocenila hlavne to, že poťah sa dá fantasticky vyčistiť s obyč. mydlovou vodou - čo je vôbec super na všetkých Nania autosedačkách.

margitka08
10. máj 2014

Ahojte ja si ju idem objednat lebo sa mi paci ze dufam ze snou budem spokojna po precitani vasich sprav som sa rozhodla ju kupit nasemu drobcovi dufam ze neolutujem 🙂