Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lu
29. mar 2011

@nanika ahoj chcem sa spytat na sedacku be safe izi combi X3 isofix, rozmyslame nad nou namiesto kategorie 9-18.

nanika
29. mar 2011

@lu http://www.malvik.sk/Autosedacky/autosedacky-0-...

podla popisu podla mna nie je o com 🙂 Mat isofix a tolko volnych financii, velmi tuho by som nad nou uvazovala. Testovany bol iny rok, ale myslim, ze je aj v ramci testovania uplne vynikajuca 🙂 Upinanie isofix je len v ramci protismeru, v smere jazdy uz len na pasy.

lu
29. mar 2011

@nanika financie nie su ale uz setrim 😉 dost cestujeme autom a tak chcem to najlepsie a navyse som sa pytala, nemusi sa otacat v smere jazdy ale moze sa tam vozit dieta cely cas v protismere. to ma najviac zaujalo 🙂 uz ju len najst v obchode a vyskusat ci nam vojde do auta 😀
a nasla som ju v inom shope http://www.autosvet.sk/products/besafe-izi-comb... len za 319!!! co uz nie je taky rozdiel od romerky ktoru som chcela povodne 🙂

nanika
29. mar 2011

@lu kedze chces vozit len v protismere a isofix je v protismere, nemas co skusat, ci dociahnu pasy. Ale ratala by som s tym, ze bude umiestnena za spolujazdcom a spolujazdec bude kolenami podopierat palubnu dosku 🙂

lu
29. mar 2011

@nanika ved to chcem zistit ked ju dam do auta, ci sa tam vobec niekto vojde 😀

tatiana1985
29. mar 2011

dakujem za rady baby 🙂

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
musko
15. apr 2011

@em_ka z vlastnej skúsenosti BeBeComfort Iseos 0-18 kg. Paráda :o)

nanika
15. apr 2011

@em_ka ano, 0-18, ja mam britax first class plus, skus ju pokukat, alebo jednu z tychto:

Bebe Confort Iseos Safe Side
Graco DuoLogic II (ISOFIX)
Concord Ultimax

sa mi zda ze tieto konkretne sa tu predavaju. Ja by som len ratala s tym, ze o dva roky budete musiet menit na 9-36, co by som odporucala kvoli vlastnym pasom, do tych troch rokoch by to bolo fajn, lebo deti si vtedy este nedaju vysvetlit, ze pasy sa nepodliezaju a pod.. Alebo potom 15-36. Len aby si ratala s tym, ze ta sedacka nebude na dlho. Isofix je na tebe, ale ja by som na 12 rocne auto nedavala 300 eurovu sedacku, ale je to len moj nazor. V pripade isofixovych sedaciek 0-18 je isofix len na jeden smer, takze bud teraz, alebo po otoceni bude aj tak sedacka upnuta na dospelackych pasoch.

Pekne papkate, spomali sa to az okolo roka, tak si este faldiky uzite, potom sa tie deti tahaju ako fazulky 🙂

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
musko
15. apr 2011

@em_ka - ak nie váhovo, tak ju prerastiete hlavou :o)

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
musko
15. apr 2011

@em_ka - orientačne - podľa priemerových tabuliek. Ale nap. náš Petrík bol v autosedačke 15-36 Kidfix Romer od 2 rokov.... Mali sme klasika vajíčko, potom Romer king a ten proste prerástol - no....

nanika
16. apr 2011

@em_ka kedysi byvali mensie deti a vyrobcovia uvadzaju presne ako pise @musko udaj podla starych merani. Tiez zalezi na dietati. Moj syn sa narodil cez 4 kg a vahovo sme preberali asi ako vy, z vajca sme isli ako pol rocny do kinga, ja viem, vtedy som nemala take info, ako teraz, a ako rok a pol rocneho som ho supla do Evolvy. Pritom Emka ma teraz rok a mohla by byt este stale vo vajci, ma nieco nad 8 kg, ale v ramci pohodlia sme zobrali tu 0-18 Britax. U nej normalne verim, ze do tych 4 rokov sa do nej natrepeme vzrastom, max. z dovodu prerastenia hlavou, ale tak skoro to podla mna nebude. Skor to vidim tak, ze uz v nej nebude chciet byt sama, ako take mimino 🙂

Takze aby som to zhrnula, fakt zalezi len na dietati, ale da sa to odhadnut podla rastu za prvy polrok. Takze aj z toho dovodu by som nebrala velmi financne narocnu sedacku, kedze si ju aj tak dlho neuzijete, tym ale nemam na mysli, ze treba kupit nejaky hypermarketovy srot, kvalitnu sedacku sa oplati nechat pre dalsie dieta v rodine, alebo sa da dobre predat. Ako sa uz zistilo, napriklad Evolva sa da velmi takzko kupit z druhej ruky a pritom ju ma vela deti, proste ju nikto nepusti 🙂

tlenka
17. apr 2011

@nanika 🙂 nevies mi prosim poradit, dost dlho uvazujem ci kupit autosedacku s pasmi-Britax Evolva, alebo s pultikom-Kiddy Infinity Pro. Mala Alex ma 1 r. a 8 mes., 11 kg a pohode este sedi v Espiro Neo 2009, ona je dost taka chuducka, ale ma tak 83 cm. Mne sa zda, ze tie pasy jej dost vadia a furt sa neviem usadit a na druhej strane neviem ako to je s tymi autosedackami s pultikom, ci to tie deti netlaci, ak je napr. zima a su v zimnych bundach, ze jak sa im tam sedi. v poprade nemame jeden normalny obchod so normalnymi autosedackami, co maju dobre vysledky testov autosed., takze nemam moznost vyskusat posadit ju a porovnat rozdiel.
co mi poradis? dik nanika

nanika
17. apr 2011

@tlenka toto ti neviem poradit, niektore deti pultik akceptuju, ine nie. Mne sa ten pultik nezda presne z toho dovodu, ze ja deti v zime na kratke vzdialenosti z bund nevyzliekam a ten pultik musi kopirovat dieta, takze ho troska pripuci, neviem, nepaci sa mi to. A zasa v lete, ked su horucavy, ak nemas klimu, mat na dietati este pultik, ked dieta ledva fuci, to mi ako dobry napad tak isto nepripada. Ale urcite je to nejako otestovane a vymyslene, na toto by ti vedela povedat @musko , ta taku ma. Len treba si uvedomit aj to, ze tak ako vnutorne pasy, tak aj ten pultik nebude na sedacke vecne, ked sa prehupnete do vyssej kategorie, obe tieto sedacky budu pasane spolu s dietatom dospelackymi pasmi. A este by som do oboch sedaciek rozhodne nesla bez otestovania upinania v tvojom aute, obe su narocnejsie na pas, niektore pasy ich neobciahnu, takze na blind kupovat znamena, bud si dopredu overit, ci vam ju obchod neskor vymeni, alebo si ich vyskusas v obchode, alebo u niekoho, kto ich v kruhu znamych ma.

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medi
18. apr 2011

ahoj,
prosim o radu.. uz mam zo vsetkych tych sedaciek hlavu ako dom 😲
mame 2R, 93 cm a 13 kg a neviem vobec aku vybrat. najradsej by som kategoriu do 36 kg, pretoze nechcem kupovat dalsiu od 18 kg, ked mi ten vyber zas bude trvat rok:-/
neviem vsak, ci 13kg dieta moze ist do sedacky od 15. chceli by sme sedacku s isofixom do 250-300e. dost zvazujem cybex solution x-fix, len mi je trochu podozrive ze ma nizsiu cenu. ale inak som na nu este nikde necitala nic zle. dalej concord transformer T, tiez dobre hodnotena v ADAC 2010 teste, ale nasla som nejaky test nemeckeho automob. magazinu kde udajne uplne prepadla, a cele operadlo sa odlomilo 😲
pozdava sa mi aj cybex pallas, vlastne by sme teraz mali este aj pultik a od 18 kg potom bez pultiku, cim vlastne budeme mat solution x- fix..
tu by som ale urcite chcela malej vyskusat, ci by jej pultik nevadil, a neviem ci niekde na okoli (MT,ZA) ju maju na predajni. a tiez neviem ako sa zmesti do pasov, mame peugeot 207 a citroen C4. ak mate nejake skusenosti, rady, budem vdacna. dakujem!

medi
18. apr 2011

aha, este som zabudla.. dalsi kandidati su romer kidfix a kiddy comfort pro.

nanika
18. apr 2011

@medi neviem, aku radu cakas, ved si si uz aky taky uzsi vyber urobila aj sama. Takze teraz uz len naklusat do obchodu a pozriet ich osobne 🙂

medi
18. apr 2011

mne sa to az tak malo nezdalo, chcela som poradit ak som este nejaku dobru zabudla..no ale v obchodoch nemaju nic a co maju, v tom mi dieta nechce sediet.. tak nakoniec asi kupime evolvu aj ked 3 z 5 bb za bezpecnost sa mi zda dost malo ☹

medi
18. apr 2011

@lu: ake mate prosim auto? ja som sa tiez dost namotala na tu besafe-izi-combi.. ale my mame asi male auta na nu 😢 a uz si ju v nejakom obchode nasla? dakuejm😉

lu
18. apr 2011

@medi ahoj my mame octaviu, aj sme ju uz skusali v aute, celkom sa da, mm vravel ze vpredu je menej miesta ale on sa dost roztahuje 😀 nasla som ju az v 2 obchodoch- ke- alltoys v optime, a trencín- sídlisko juh- obchod.centrum južanka. je tam velmi mila pani a maleho sme natiskali a pofotili v be safe0-18 v protismere, 9-18 v smere, romerke i tobim. no najviac sa mi pacil v besafe a romer priestorovo, ale myslim ze aj tak vyhra be safe lebo ho chcem mat v protismere co najdlhsie, 🙂 ale chcem ist skusat este raz tak za 2 mes ked bude vacsi, preistotu...

nanika
19. apr 2011

@medi nesmies tie testy brat tak vazne, menej bodov ma preto, lebo nie je podla mna vhodna pre male deti od tych 9 kg, ako je deklarovane, pre tvoj vek, vysku, vahu je uplne super 🙂 Len sa slabo sklapa, aby si nebola nemilo prekvapena, kedze ste boli asi doteraz v 9-18 a tie su teda sklopne dost. A tak isto treba skusit, ci dociahnu pasy, v sklopenej polohe s tym maju nejake auta problemy. Inak, ten transformer sa pacil muzovi, ale dat casom do auta take sedacky dve, z auta sa stane cisto auto pre 4 osoby, my sme piati :(

medi
19. apr 2011

@nanika: vidis, to ma nenapadlo, skusit ju priputat aj sklopenu. ale vyzeralo ze tam je este dost miesta, dakych 20 cm pasov tam bolo.. ale pre istotu skusime. sklapanie mi staci, myslim ze aj malej by mohlo. my sme boli doteraz vo vajicku do 13 kg, pravda ze mala uz ho prerastla, ale sedelo sa jej tam dobre, a dalej ako 10 km sme neboli nikde 😅

nanika
19. apr 2011

@medi mas poklad dieta, ked si odmyslim, ze tam uz nemala co hladat, sa fakt cudujem, ze v jej veku tam este vydrzala, to okolo pol roka sa vacsina deti odtial prace 🙂 Tych 20 cm by mohlo stacit, si myslim 🙂

medi
19. apr 2011

jo ja viem.. ona sa strasne rada vozi autom, asi aj na streche by ticho sedela len aby sa mohla viezt 😀 dlhsiu cestu by sme v tom uz samozrejme neskusali.
nani a ako je to s rozsirovanim do sirky? daju sa tie evolvy vsetky, nevies? lebo na nete som nasla ze "jednou rukou rozsirenie do sirky aj na dlzku" ale v obchode mi ukazala len na dlzku a nejako ma tam vobec nenapadlo sa opytat.
my sme inak vcera vzali domov kiddy comfort, ze skusime jednu jazdu a evolvu sme zarezervovali ze prideme vymenit ak v tej kiddy neobsedi. vcera nebolo mozne ju do toho ani zapnut 😒 a prave som myslela ze jej to nebude vadit ked sedela aj v tom vajicku.. (pssssst)

nanika
19. apr 2011

@medi tak to mas prima obchod, ked pozicaju 🙂 To je rozdiel asi 3 cm do sirky, to ani nezbadas :( ma to len pluskova verzia. Na dlzku je to standardne u oboch, ak su este zapasane vlastne pasy, tak to povoli len do urcitej vysky, po ich demontazi sa ta zahlavna opierka vysuva o hodny kus este hore 🙂 Som v pokuseni tam natrepat neter 10 rocnu 🙂 Nech to otestujeme 🙂

medi
19. apr 2011

@nanika: 😀 neter musi mat radost
no mne mala vcera robila take divadlo v tom obchode, ze ani neviem ci mame rezervovanu plusku alebo neplusku.. ale ked to nie je taky velky rozdiel.. uz to asi necham tak. oni nam tu kiddy pozicali s tym ze jednu z nich kupime. neviem ci by boli taki ochotni len tak:-/ a neviem co urobia ak si to este rozmyslim 😀
stale mi totiz nedaju spat aj tie protismerne.. ale besafe izi combi sa nam neoplati uz asi (do 18kg) a britax two way neviem kde zozeniem.. a bez vyskusania za to tolko penazi nedam 😒

nanika
19. apr 2011

@medi no, tych 5 kg este co vam do besafe na vyrastenie chyba budete teraz uz priberat vecnost, ale neviem, ako by ste prerastali hlavou, no, taky rok a pol urcite by si mala k dobru. Ved uvidis 🙂