Máte skúsenosti s autosedačkou Römer kid a kid plus?

margot
11. jan 2012

Chceme kúpiť synovi autosedačku a už dobrý mesiac vyberám na nete nejakú vhodnú,od 15-36kg,neviem sa ale rozhodnúť,nemusí byť s ISOFIXOM,pozerala som aj CARETERO SPIDER..ale tú asi nie..tak sa mi celkom pozdáva ROMER KID (KID PLUS)...Prosím vás, keď ju máte niekto doma, napíšte mi pozitíva a negatíva, budem vám vďačná za každý koment 😉

p.j.jacky
11. jan 2012

Ja by som ti poradila ist do kamenneho obchodu a autosedacku vidiet na vlastne oci a ochytat aka je...aj to vela urobi pri rozhodovani.A potom ak je na nete lacnejsia ju kupit 😉

babul83
11. jan 2012

My máme Romer Kid pre staršieho a teraz na jar kupime pre mladšieho taku istu. Sme s nou spokojný veľmi. A malému sa tam dobre sedí. Poťah je pratelný, čo je veľké plus...

zuzulienka28
11. jan 2012

@margot ja nemam skusenosti s Romer autosedackou, ale vygooglila som jednu, aj ked je to si trochu iny typ aky chces, ale ludia na nu pisu len same pozitiva. Pozri sa na to http://www.mall.sk/autosedacky-15-36kg/romer-ki... . Ale tak isto ti odporucam, najprv pozriet "nazivo" a potom pripadne kupit lacnejsie cez internet.

metlonka
11. jan 2012

My ju mame uz asi rok ...Romer Kid...zatial velka spokojnost. Som dost zatazena na tuto znacku. Mame uz tretiu z tejto znacky...(mam dve deti) Su tam aj nejake polohovatelne stupne opierky, ale pravdupovediac ich vobec nepouzivame...ako sme ju nastavili, tak dcerke vyhovovala. Rozdiel je potom v potahoch...Trendline...je lacnejsi, ale vraj tazsie udrziavatelny...zatial som si to nevsimla 😉 Mame ju rok a este som ju neprala...nebol dovod 🙂 a Highline je drahsi...vraj lepsie udziavatelny...spina ide utriet aj vlhkou handrickou, netreba ho tak casto prat 😉

bubelko
11. jan 2012

my ju mame tiez. s isofixom, aby som ju nemusela pripinat, ked idem bez deti. som s nou velmi spokojna, syn tiez. ma ju asi rok. akurat si vybral sam potah - bledomodry http://www.bellybutton.de/bellybutton-by-romer-... (konkretne tento) a hned na nom vsetko vidno 😀 ten neodporucam 😉

trixi
11. jan 2012

ahoj, pri rozhodovani ma ovplyvnuju testy autosedaciek, mozno Ti pomoze pri vybere:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

lenka_da
11. jan 2012

My mame Kidfix Sict, je to to iste, len ma navyse isofix a na bokoch take "vankuse". Som zatazena na tuto znacku, zatial sme s nou spokojni. A potah mame Trendline, mali sme ho aj pri Romer King, dobre sa udrziava, lahko sa vyzlieka aj navlieka, takze som nevahala a ostala som pri tejto znacke.

michalag
11. jan 2012

my sme tiez dlho vyberali pre starsieho najskor to bola Cybex Solutuion X-fix, ale kedze ju v predajni u nas naokolo nemali a ja nekupim pokial nevidim nazivot tak sme nakoniec po asi 1,5 hodinovom premyslani a vyberani kupili Romer Kidfix pre starsieho syna a aj dcerke ale tej zatial Romer King plus, kedze sme potrebovali aj pre nu. Sme s nimi max. spokojní. My mame pre obidvoch v zelenej (David) farbe a celkom je fajn http://www.babysvet.sk/produkty/Autosedacky/15-...

bianka...
24. jan 2012

my mame romerku do 18 kg s isofixom a som nadmieru spokojna,ale malemu je tam uz na tesno :( je dlhy na svoj vek tak chem kupit romer do 36 kg...ale nikde na nete nevidim pas...to ho zapnem isofixom a pas...sa mu da aky? ci ten co je v aute???

peggi
24. jan 2012

Aj my máme túto autosedačku, a sme s ňou spokojní. Patrí medzi najbezpečnejšie.

viridisa
5. apr 2012

Bianka...Tam uz nie je 5 bodovy pas, ale zapinas ho normalne tym pasom v aute. My sme kupili isofixovu, lebo je to bezpecnejsie.

miika
9. apr 2012

Ahoj, urcite si kup Romer Kid s Isofixom, pretoze tento typ sedacky sa neda pripevnit so zakladnou pasom (ako je to pri sedackach typu 9-18kg) a jedine cim je dieta priputane k autu a k sedacke je obycajny pas auta. Takze ak si sedacku pripevnis do auta isofixom, tak pevne drzi, nehupe sa pri kazdej zakrute dolava doprava a dieta sa uz len pripevni pasom.
Kamoska si kupila Romer Kid bez Isofixu a strasne si to vycitala a nakoniec kupila este jednu s isofixom. Podla mna tento typ autosedacky by vobec nemali vyrabat bez isofixu...

brisilda
9. apr 2012

@margot ano mame ju kupovali sme ju pre starsieho syna ale poviem ti, ze uz ked zvazujete kupu tak skus pozriet autosedacku cybex 😉 mam ju v albume a je uzasna ! kupovali sme ju pre mladsieho syna nakolko je to riadne sidielko ktore neobsedi 😉 predavaju ju aj bez pultika ale u nas ma pultik uspech takze ja by som nemenila 🙂 ked porovnavam cybex a romer tak cybex sa zda byt aj pevnejsia a mohutnejsia 😉

jaaty
10. apr 2012

@margot, mali sme ROMER -ku aj do 15 kg a ,miulý rok sm,e kúpili Romer plus do 36 - kg. - maximálna spokojnosť po všetkých stránkach a čo je pre mňa najdôležitejšie, že v testoch bezpečnosti je vždy na popredných miestach 😉

saraxy
7. máj 2012

Prosim vas, vedel by mi niekto poradit ako sa dava dole potah z autosedacky Romer Kidfix? Hlavova cast bez problemu a aj sedak, ale potah operadla je dole prichyteny gumickou a neviem prist na to ako to stiahnut. Treba prevliect cez celu operdlovu cast ? Je dost natesno ta gumicka a nenatiahne sa tolko. Dakujem.

nikolahrozna
25. nov 2017

čauko dievčence, ja som o týchto sedačkách veľa čítala ( https://premamicky.eu/starostlivost-o-dieta/aut... ) a zistila som , že sú fakt naj. Kúpila som si jednu KIDFIX a som s ňou nadmieru spokojná a hlavne mám pocit , že moje bábo je v bezpečí 🙂 🙂