Odkedy môže dieťa sedieť v podsedáku?

slnkoo9
29. mar 2013

ahojte zienky,je tu niekto kto mal uz 2rocne dietatko uz iba na podsedaku nie v autosedacke?nie je to priskoro?mame 14kg a sme bez auta cize len ked ideme sem tam k rodine a poziame si, tak mi pride prakticke mat uz iba podsedak.ale sedacku mame do 25kg ale rada by som ju predala...dakujem za odpovede

jananinka
29. mar 2013

Podsedak je podla zakona pre deti od 15 kg, a ked mu das pas, tak ho nemoze mat cez krk, podla mna je to skoro. 2 rocne dieta je nizke, my sme dali starsej teraz podsedak a je jej to tak akurat, keby bola mensia, tak ju pas skrti, teda pokial tvoj maly nema 110cm 🙂

sabiatko
29. mar 2013

Ahoj. Podsedak je prakticky, ale autosedacka je bezpecnejsia, lepsie chrani dieta. Tie podsedaky su myslim od 15 kg.

kyri1977
29. mar 2013

moj syn ma sedem rokov a ma autosedak aj s chrbtom. dolezite je, aby dietatu pas nesiel krizom cez krk - aby koncil tesne nad plecom dietata, lebo pri brzdeni by sa mohlo dietatu velmi ublizit... ja si myslim, ze podsedak je pre dvojrocne dieta este prilis skoro... tiez na dlhsich trasach ak by dieta zaspalo, tak asi nebude sediet rovno ako pravitecko a autosedak s celym chrbom ma tie usi, o ktore sa oprie a moze aj podriemkat 🙂.

juliagregor
29. mar 2013

je to malo, sedacku si nechaj, používaj ju a nepredavaj...

mam staršie deti a všetky su v sedačkách, používali sme 2 auta, v jednom mame autosedačky a v druhom aute podsedaky, chlapci maju 4 a pol roka a starší 6 rokov a podla mna su podsedáky stale nevhodne, neviem si to predstaviť, keby bola nehoda... 😒 nie je to bezpečné

evina313
29. mar 2013

no hlavne si myslim, že to nie je bezpečne. moj syn bude mat teraz 5 rokov ale stale ma autosedačku a myslim, že este taký rok - dva ju bude mat určite

denisenko
29. mar 2013

podsedák...jednoznačne rozhoduje výška dieťatka....my sme tiež menili až po dovršení 6 rokov...2-ročné dieťa priškrtí pás.... 😖 😖 😖

luliu
29. mar 2013

2 rocne dieta nemá na podsedaku co robit. Mate autosedacku, tak nechapem preco ju predavat a znižovať tým bezpečnost dietatka

warholette
29. mar 2013

dvojrocne dieta bez autosedacky??? moj mal prave pat rokov a podsedak ma od zaciatku tohto roka, aj ked ja by som ho v sedacke este pokojne rok nechala. dvojrocne dieta rozhodne patri do sedacky a ak mas limit do 25 kil, tak prosim ta pockaj kym tych 25 kil tvoje dieta bude mat a az potom skus podsedak.

zuzka38
29. mar 2013

veru je to priskoro, naco sa ponahlas? kvoli predaju? znizis tym bezpecnost svojho dietata...

katuska169
29. mar 2013

MY SME STARSEJ DCERKE DAVALI PODSEDAK KED MALA2,9ROKA BO MLADCSEJ UZ BOLO VAJICKO MALE A TAK SME STARSEJ DALI PODSEDAK ALE ONA UZ VAZILA 15KG,PODSEDAKY SU OD 15KG 😉 TO UZ JE NA VAS AKO SA ROZHODNETE! 🙂

katy1979
29. mar 2013

Potrebujes peniaze ze chces predat sedacku? Najdi radsej nieco ine co sa da predat. Zivot deti je to najcenejsie tak preco hazardovat s jej zdravim a zivotom? Nasi budu v autosedackach dokedy sa do nich zmestia. Takze do 150cm. Podsedak akurat ako podnozku pod kolena do zahrady.

smejkovia
29. mar 2013

ja si myslím, že ani 15 kg dieťa nema čo robiť v podsedaku, treba pozerať na bezpečnosť dieťaťa, moja mala ma 6 rokov, 20 kg a je stale v autosedačke a poviem pravdu nevymenila by som ju za podsedak. ale je to každého osobna vec, len potom ak sa niečo stane je neskoro plakať.

fordikford
29. mar 2013

ale ved auto sedačky su aj do 36 kg ja mam taku a svoju malú by som do podsedaka nedala moj mladší syn bol donedavna v podsedaku a už sa tam nemesti 🙂 ale malu do toho absolutne a deti v tomto veku su šidla tak hned by bola aj odopnuta 🙂

sissy27
29. mar 2013

vygoogli si na nete nejaké videá z crashtestov, čo sa stane pri náraze s podsedákom, resp. s dieťaťom... v rakúsku nie sú ani akceptované ako sedačky,pokuta je taká istá ako keby si nemala nič - a vedia, prečo to robia...
moja má takmer 10r. a má sedačku - je aj pohodlnejšia aj bezpečnejšia a bude mať ešte minimálne 2 roky...
šetriť sa dá inde ako na bezpečnosti dieťaťa a výhovorka, že jazdíme autom len príležitostne, u mňa neobstojí, havárie sa stávajú aj takým...

simsalabim
30. mar 2013

Moja mladsia dcera ma 7 rokov a normalne sedi v sedacke do 36kg a ani ma len nenapadne ju davat na podsedak. To je z nudze cnost, v pdostate len zvysi polohu dietatka tak, aby mu pas nesiel cez krk (co u nizsich deti je vzdy problem, preto sa k pdosedakom lepsej znacky zvykne pribalit aj adapter na pas). Podsedak krehke telicko dietata nijako nechrani. Nechapem, ako moze niekto vedome zvazovat, ze z bezpecnejsej sedacky posadi dieta na pdosedak... akoze koli peniazom, ktore sa ziskaju jej predajom? Ci koli comu? Sorry, ale toto je nad moje chapanie. My sme mali obycajnu beznu mestsku nehodu, silnejsie tuknutie, ked bola mladsia dcera este vo vajicku a starsia v sedacke do 36kg. Naraz to bol neskutocny, zabudovane autoradio vyletelo smerom dozadu, odrazilo sa a buchlo o predne sedadla. Neviem si predstavit, co by sa udialo, kebyze dcery neboli v sedackach...a co by to urobilo s dietatom len na podsedaku.

anickad77
30. mar 2013

@slnkoo9 podsedák slúži na to, keď má dieťatko už cca 135 - 140 cm a podsedák zvýši jeho výšku do 150cm, aby sa mohlo zapnúť bezpečnostným pásom 🙂 určite treba sedačku, ako tu píšu do tých 36kg sa dá kúpiť, je to bezpečné, podsedák nestačí, to je už pre veľké deti - teraz sú už sedačky do 36kg aj s podsedákom, teda, keď bude už len ten potrebovať, dá sa to odobrať a ostane zo sedačky len podsedák 🙂

danka86
30. mar 2013

Starsia bude mat o mesiac 5r a este ani neuvazujem nad podsedakom. Ma 108cm a 20kg. Este tam peknych par rockov posedi 🙂 O mojej 2r sa ani bavit nemusime. Bezpecnost, je bezpecnost. Ked som odbacala v dedine, do mna odzadu buchlo auto tak, ze cely predok rozbity, takze je uplne jedno ci jazdite 100km denne, alebo raz za tyzden do obchodu. Nenadarmo sa vravi, ze nestastie nechodi po horach, ale po ludoch... 😉

blanocka
30. mar 2013

2 rocne dieta je priskoro davat na podsedak, moje deti budu v autosedackach kym sa do nich zmestia 😉 naozaj par eur za autosedacku nestoji za zdravie a bezpecnost dietata. mimochodom moj starsi syn mal v 2 rokoch 16kg a vobec si neviem predstavit, ze by bol odvtedy uz len na podsedaku...

berus222
30. mar 2013

nas ma 110 cm, 4 roky a vcera som ho dala na podsedak. este ma pas vysoko, tak sa vratime k sedacke 15-36 kg

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulka82
30. mar 2013

moj maly bude mat v maji 6 rockov a stale pouzivame autosedacku...