Podľa čoho ste vyberali autosedačku?

martina374
26. jún 2015

Ahojte, naša malá má už 9 mesiacov a do vajíčka do auta sa už nezmestí respektíve už jej trčia nožky a ťažko sa potom to vajíčko pripútava v aute. Tak rozmýšľame nad autosedačkou. Podľa čoho ste vyberali autosedačku, aká by mala byť? Na trhu je ich milón od najlacnejších po najdrahšie, ale ktorá je tá vyhovujúca? Na čo si pri kúpe mám dať pozor? Ďakujem

lilimoni
26. jún 2015

@martina374 5 bodovy pas a polohovatelna aby bola 🙂 skus si pozriet, strednu cenovu kategoriu a pozri si ake testy absolvovala a ako obstala 🙂

bonaqa2013
26. jún 2015

Vbehla som do obchodu - mali ich tam kopu a kúpila 2. Jedna bola drahšia okolo 70e, druhá lacnejšia 40e. A ešte podľa kg.

zichihena
26. jún 2015

Minule som videla nejaký článok, kde porovnávali sedačky, asi na cas to bolo alebo kde. Akurát už to neviem nájsť, inak by som ti poslala

flower72
26. jún 2015

Vela mamiciek riesi autosedacku, ale nevidim, zeby niekto riesil auto. V prvom rade je potrebne mat bezpecne auto (nehovorim, ze musi byt nove ci nejake super luxusne) a ked je "obal" zabezpeceny, tak vnutro prisposobit dietatu. My sme dlho setrili peniaze na kvalitne auto. Autosedacku sme vybrali podla vahy a musela sediet v ruke. Pohodlna, pevna. Kupili sme caretero ibiza. Sluzi. Musim sa len pousmiat, ked vidim vo felicii 300 eurovu sedacku. A polohovatelna, zabudla som. Casto cestujeme.

klara333
26. jún 2015

My sme pozerali testy a recenzie, kedze vela cestujeme. Kupili sme nakoniec Cybex pallas 2 a sme spokojni. Su to sedacky od 9kg az do 36.

katuskatt
26. jún 2015

My mame kiddy 9-36kg a sme velmi spokojny.

tana2278
26. jún 2015

ADAC testy autosedaciek, ine testy (vsetko, co som nasla), recenzie.

chichinka
26. jún 2015

Je urcite dolezite kvalitne auto ale aj sedacka musi byt dobra - predsa ked nastane naraz ide o to ze dieta leti dopredu - sice ho pasy zadrzia ale pri niektorych testovanych sedackach tie pasy polavili ci cela sedacka sa urvala a to Ti ani super auto nepomoze - jedna sa o sily vplyvajuce na dietatko samotne vnutri auta..samozrejme kvalitne vacsie auto ochrani ale to, co sa deje vnutri aj bez prerazenia vnutorneho priestoru auta je nebezpecne.... Vcera som videla cyborne video, skusim najst link...

Neviem aky mas rozpocet, chapem ked ten nepusti.,, ale ja by som urcite opat kupovala jedine sedacku s isofixom a to znacky bud Romer alebo Cybex, pripadne Maxi Cosi, maju vyborne sedacky, v testoch obstoja vzdy super. My sme v kategorii 9-18 kg mali pre syna od Romer Trifix, draha ale vynikajuca, velmi pohodlna, polohovatelna, potahy lahko snimatelne.. Teraz caka na dcerku v pivnici 🙂 takze nelutujeme investiciu.
Ono to, co clovek usetri je zanedbatelne so zdravim ci nebodsj zivotom nasho dietata. Ale teda cisto cena nie je smerodajna, neplati ze najdrahsia najlepsia.

Inak najbezpecnejsie su ajtosedacky v protismere jazdy, daju sa kupit aj z kategorie 9-18 kg 🙂

alla24
26. jún 2015

podla testov. mame cybex a som max. spokojna. keby ze sa mam zas rozhodnut opat ju vyberiem. ten pultik je super. mala ma teraz 3,5 a v pohode do sedacky vojde a ma v nej aj dost miesta. tiez sa pekne polohuje. 😉

liebling98
26. jún 2015

@martina374 záleží od toho, koľko cestujete. Ak minimálne, kratšie cesty, tak by som vyberala z tých lacnejších, ale riadila by som sa výsledkami crash testov (ADAC a pod).
My cestujeme veľa, máme Römer ssedačky.

@flower72 súhlas, my sme tiež šetrili na auto, aby malo všetky možné airbagy a iné bezpečnostné prvky. Aj predajca nám vravel, že ľudia si radšej zvyknú priplatiť za kožený a chrómový balík a blbosti, namiesto zvýšenia bezpečnosti auta.

suri023
26. jún 2015

ADAC...nic ine.

daniela242
26. jún 2015

My sme vyberali podľa testov a + aby bola pohodlná. Jednú máme Romer, druhú Cybex, s obidvomi som spokojná.

nicolle21
28. jún 2015

podla ceny a povodu.. nechcela som polsku!
ako uz vyssie bolo spomenute,treba aj spolahlive auto.. autosedacka sama o sebe moze zachranit dietatu zivot vo velmi vzacnych pripadoch,skor teda je mozne,ze zivot zachrani auto a nie autosedacka.. kazodpadne,najbezpecnejsie je vozit dieta dozadu,co najdlhsie.. v severskych krajinach sa tak vozi aj do 5-6 roku a to je naozaj bezpecne (pozri na ytb videa s porovnanim crash testov u rearward car seats,je tam vidno ako pri frontalnom naraze dieta autosedacka pohlti a pri autosedackach dopredu dieta vyleti a zachytia ho az pasy),tieto autosedacky,skutocne bezpecne su ale strasne drahe..
hitom su teraz tie pultikove.. tie vraj v testoch dopadli dobre.. ano,priamy frontalny naraz zvladnu super,ale daju sa najst aj videa,kde autom tocia okolo svojej osi a vtedy dieta zo sedacky vypadne..
raz nam jeden ujo v obchode,kde sme sedacky skusali,povedal,ze ono je to viacmenej jedno,lebo pokial zlyha ten clanok medzi pedalom a volantom,tak vas nemusi zachranit ani ta najdrahsia autosedacka..
takze hlavne kupit pohodlnu,splnajucu predpisy a vasu cenovu moznost.. ostatne je vo hviezdach

dapo
28. jún 2015

tak predovsetkym si treba uvedomit, ze dieta by co najdlhsie malo byt v protismere jazdy, idealne vo vajicku, to ze jej uz trcia nozicky je v tomto veku normalne a vobec to nevadi a nie je to dovod na to aby ste ju davali do vacsej sedacky. nesmie trcat hlava, to je dolezite. nasa dceraka bola vo vajicku do 15 mesiacov, a zmstila by sa aj dlhsie (je drobnejsia a vajicko mame do 13 kg) az potom sme kupovali novu vacsiu sedacku...

vyber sedacky jednoznacne podla testov bezpecnosti - uz spominany ADAC, pokial sa do auta da dat isofix, tak jednoznance isofix, niet o com ten je bezpecnejsi...pre mna je bezpecnost prvorada, radsej sa uskromnim ale kupim kvalitu, niekedy je mi luto deti, ked vidim ako si ludia odnasaju z tesca autosedacky za 30 eur....

230804
6. júl 2015

adac testy rozumný kompromis medzi cenou a kvalitou a určite isofix je to na nezaplatenie

mircalla
6. júl 2015

@martina374 bezpecnosti - testy, a pohodlie