Pripútanie dieťaťa s pasom od auta

abbie
30. dec 2013

Ahojte, kedy ste zacali priputavat dieta v autosedacke s pasom od auta? Moj maly ma presne 3 roky, 16 kg a 100 cm a sedackove pasy zapneme len tak, tak uz.
Dik za kazdu radu 😉

babulina
30. dec 2013

@abbie odkedy mame sedacku kategorie 15-36kg, syn mal 2,5 roka adcera od 3,5roka je v nej, ma vodiace casti kadial ide pas aby ich neuskrtil, zalezi vsak aku mas sedacku podla toho dieta upinas

mimi21mimi
30. dec 2013

My mame autosedacku Cybex Issis s pultikom do 18 kg, ale pouziva sa pas od auta, dcerku v zimnej bunde pripinam obycajnym pasom, nakolko s pultom a bundou je tam uz moc napchata. Ma skoro tri a pol roka, 93 cm a 14 kg.

abbie
autor
30. dec 2013

@babulina ano, zabudla som napisat, ze mame Britax Evolvu 123+ a tiez ma vodiace casti kade ma ist pas od auta

abbie
autor
30. dec 2013

@mimi21mimi ved prave teraz v tej zimnej budne to uz ledva pripnem o sedackove pasy, keby mal len mikinu, tak by sa to este dalo

diusik
30. dec 2013

@abbie super akurat tuto temu potrebujem 🙂 prosim vas,moji maju este sedacky od9-18kg,takze su pasmy priputane o sedadlo auta,no a chcem sa spytat,ze ked uz im kupim tie sadecky co su do 36kg,tak tam uz sa sedacka "len tak" polozi na sedadlo auta a priputa pasom okolo dietata?Ved to musi byt neskutocne nestabilne.Ako to je prosim vas,diky
@babulina

babulina
30. dec 2013

@abbie tak to neporadim, my mame cybex x2 fix a ta uz nema vnutorne pasy

babulina
30. dec 2013

@diusik my mame isofix, takze sedacka je napevno

abbie
autor
30. dec 2013

@babulina no ved nevadi ... ja by som prave potrebovala vediet, ci je bezpecne ho uz priputat pasom od auta, tie vnutorne pasy by som uz chcela dat dole

diusik
30. dec 2013

@babulina ano isofix to chapem,ale tie bez?Ved to sa musi posuvat v zakrute...

babulina
30. dec 2013

@diusik kamoska ma bez isofixu atvrdi, ze vaha dietata je dostatocna na to aby sa neposuvala, ale pokial mate moznost isofixu tak by som urcite isla radsej brala takuto sedacku

simca06022011
30. dec 2013

@diusik Ano iba sa to tak priputa, a aj ja suhlasim s tym, ze je to super nestabilne, mame taku sedacku jednu u starkej a teda je to na nervy, v zakrutach sa normalne nahyna a ja mozem stresovat vpridu. A inak ak ma pamat neklame, tak aj sedacky do 18kg, ktore nemaju isofix su priputane k autu pasom.. rovnako ako tie nad 18kg.
@abbie pas auta mozes zacat pouzivat ked ti to uz vyhovuje, ked je syn velky tak nenarobis nic, my tam malu natlacime v bunde ledva obuvakom, to tahame dvaja.. ;) a ma asi take rozmery ako tvoj syn... ja ti odporucam kupit uz vacsiu sedacku a pasmi sa nezaoberat, predsa uz je do tej sedacky velky a iba pasom to zapinat... Podla mna urcite nemysleli vyrobcovia sedaciek, alebo kto urcoval tie hranice, ze by bolo fajn dat tam nejaku rezervu kedze nie kazde dieta ma v 3 rokoch 86cm a nie kazde dieta ma pri 100 cm nad 18kg a to nehovorim o objemnejsich detickach, ktore sa tam nevpracu v bunde aj skor... treba si preto sedacky skusat a nie len cisielka pozerat a mysliet na rezervy.

miku1
30. dec 2013

Dcéra mala 2,5 roka, keď sme jej kúpili sedačku od 18 kg. Naobliekaná by totiž v tej menšej už bola ako sardinka, keby nebola zima, v pohode by vošla ešte do tej menšej.

katy1979
30. dec 2013

A co ma zima s autosedackou? Dieta sa nema vozit naobliekane teda mali by v sedackach sediet bez bundy. Obe sedacky mame fixove takze po aute nic nelieta. Starsi 6rocny je priputany pasom auta a zapnem bez problemov aj v bunde. Do tejto sedacky isiel ked mal viac ako meter a skoro 18kg. Mladsi sa vozi v pultikovej a bez bundy ho do nej bez problemov zapnem.

katy1979
30. dec 2013

@abbie ak mas problem zapnut pasy aj ked je len v mikine je cas prejst na pasy z auta.

lalus
30. dec 2013

my staršieho až od cca 4,5 roka, dovtedy sa zmestil do 9 - 18 kg tak sme to neriešili.
@diusik áno, je to také akoby nestabilné, ale v zákrutách sa to pod ním neposúva, teraz má 18 kg a sedí pevne. je pravda že sa to mierne akoby nakloní, ale tie sedačky už nie sú o tom, aby bolo dieťa napevno zafixované keď sedí.. už ho skutočne chráni len ten pás ako dospelého, ktorý sa v prípade nárazu/prudkého zabrzdenia "zasekne" a dieťa udrží. preto už mnohí dávajú len podsedák pri váhe nad 15 kg.
ja som však za sedačku do 36kg kým sa do nej dieťa zmestí. funkcia pásu už je síce len ako pri podsedáku ale dieťa má chránenú hlavu a boky sedačkou.

senoble
30. dec 2013

Nas velkac je od 2 vo velkej sedacke,priputany pasom z auta....nevyvlece sa,sedacka sa neposuva....dcerka ma roky len podsedak a ten sa ties neposuva

rough
30. dec 2013

@abbie syn mal asi 20 mesiacov, avsak uz mal 15 kg. radili sme sa s odbornikmi a vsetci potvrdili, ze nezalezi na veku ale na hmotnosti dieteta v obleceni (tj v zime treba pripocitat bundu, cizmy, vsetko). tie vnutorne pasy sedacky nie su konstruovane tak, aby udrzali vyssiu hmotnost. taktiez je sedacka mala, ak dietatu vytrca hlava vyssie nez hlavova opierka. trojbodovy pas auta je dostatocny, aby udrzal dieta v sedacke, len treba dat pozor, aby sa z neho dieta pocas cesty nevyvliekalo. nas maly prisiel rychlo na to, ako sa z neho odopnut, takze treba mu vysvetlit, preco to nemoze robit.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonglow
30. dec 2013

mame Romer 15-36 kg v ktorej je syn od priblizne od 3 a pol roka/ 16kg ... je priputany pasom od auta... nemame isofix, ale sedacka je upevnena o auto systemom ISOFIT ... neposuva sa, nenaklana sa, drzi pevne ...

dieta lahsie ako 15 kg nema co hladat v takejto sedacke ... ide totiz o to, ze v pripade prudkeho brzdenia pasy udrzia len osobu tazsiu ako 15 kg

vevesh
30. dec 2013

@diusik my pouzivame maxi cosi najprv cabrio, teraz SP...vzdy bez isofixu...ta sedacka ma pevne urcene kadial idu pasy od auta, takze je to stabilne... 😉

barbapapa
30. dec 2013

@babulina my mame tu istu autosedacku a som maximalne spokojna 😵
a mali sme predtym pre starsiu bez isofixu a naozaj tam lietala po aute 😕
a to sme mali jednu z tych drahsich sedaciek Recaro takze ak sa da odporucam s isofix 😵

abbie
autor
30. dec 2013

@katy1979 tak ja si teda neviem predstavit, ako pojde rano do skolky bez bundy do autesedacky, ked bude -10 st.

katy1979
30. dec 2013

@abbie uplne normalne 🙂 ciapku ma na hlave a ak bolo studene auto zakryla som ich bundou. Niekto nosi deku. Kazdy vyrobca tak odporuca. Zatial mi deti nezmrzli ani neochoreli

abbie
autor
30. dec 2013

@katy1979 ani by ma nehlo to takto robit 😝

katy1979
30. dec 2013

@abbie ked nehlo tak nehlo. Neodporucaju to len tak. Kazdy pozera testy sedaciek ale aj do tej najlepsej vorve v bunde. Kontraproduktivne ale co uz.

heni79
30. dec 2013

@abbie
My sme pre malú začali používať pás auta na pripútanie v sedačke, keď mala cca 2,5 roka. Je dosť vysoká, aj pevná, do 5 bodových pásov sa už nezmestila. 😅 Máme tiež sedačku do 36 kg. Podľa mňa je podstatné, aby pás viedol určenými výrezmi a všetko je ok. 😉 A pre mňa osobne je napr dôležité, že opierka na hlavu je výškovo nastaviteľná. Takže ak malá aj zdriemne, tak sa môže pohodlne oprieť.
@diusik
A áno, tá sedačka je "voľne" položená na sedadle. (Isoxif nemáme.) No pokiaľ ju položíš riadne (zadná časť sedačky je opretá chrbtovú opierku sedadla) a pripútaš pásom tak, ako má byť, nemá sa prečo posúvať. 😕 😅 Pravdupovediac o nestabilite sedačky a jej pohyboch v zákrutách počujem, resp. čítam práve tu, prvý raz v živote! V reálnom živote som sa s tým nestretla. Ani osobne, ani nik z mojich známych nikdy nič také nespomínal. (Nepoznám nikoho v okolí ani v rodine, kto by mal sedačku s isofixom. Ono na to musíš mať už výbavu v aute - mať to kam upnúť. 😉 )

abbie
autor
30. dec 2013

@katy1979 sedacka je v pohode, nie je mu mala, vnutorne pasy sa uz skoro nedaju zapnut ... ten kto ma auto v garazi si moze dovolit dat mu dole bundu, ale za mesiac bude taka zima, ze by som to urcite nerobila, moj ma sopel hned, ako ho prefukne.
Ja ho do sedacky nervem, ide len o vnutorne pasy

katy1979
30. dec 2013

@abbie nemame garaz. Kazdy si urobi ako uzna za vhodne 😉 ja som len pisala ako by to malo fungovat. To ci to niekto tak robi alebo nie je kazdeho vec a na vlastnu zodpovednost 🙂

charllotte
30. dec 2013

od kedy ste baby zacali pouzivat podsedaky???? pisu, ze od 15 kg, ale moja dcera ma 3,5 roka a sa mi vidi, ze je na podsedak este mala...