Väčšia kategória s isofixom alebo menšia bez isofixu

tilly
28. jan 2013

hladala som hladala, ale podobna tema tu nie je...
mam poskusanych kopec sedaciek viem aku a co, ale neviem sa rozhodnut aku kategoriu pre mojho 3rocneho a takmer 15 kg syna
snad to vysvetlim zrozumitelne...

mam dve moznosti - jednu sedacku mam 9-36 kg, mam ju normalne na pasy, nema isofix, maly sa mi v nej jeduje, dava si pasy dole, chce sedacku len na trojbodovy pas (vozil sa v takej, ked mal svoju ocikanu)...

no a teraz co je lepsie, resp. bezpecnejsie vozit ho v sedacke 15- 36 kg s isofixom alebo v 9-36, ktora ma lepsie bocne ochrany bez isofixu, ale uz len na trojbodovy pas...
ide o sedacky recaro/storchenmuehle (starlight a ipaifix)

dík

sarinka2012
28. jan 2013

Isofix nema absolutne žiadnu vahu na bezpečnosti sedačky,je to len pohodlny doplnok pre rodičov,je určite jednoduchsie nacvaknuť sedačku na určene miesto,hlavne ked ma rodina dve auta a sedačka sa casto prenaša,ale treba mysliet na to že ak raz kupiš sedačku s isofixom,tak ju do auta bez tohoto systemu nedas (na zapinanie bezpecnostnym pasom v aute nie je urcena vobec) co može byt problem pri hociakych nudzovych rieseniach.Na druhu stranu bočnice hlavičky su velmi doležite co sa bezpečnosti tyka a trojbodovy pas je uplne v poriadku,takže ja by som volila 9-36 kg bez isofixu a s lepsou bočnou ochranou.

tilly
autor
28. jan 2013

@sarinka2012 my mame dve auta a v kazdom dve sedacky (pre dve deti) 😉 isofix mame v kazdom aute, aj otcovom a tak, okrem toho na nasich sedackach (mam dve ipaifix kazdu v jednom aute a dve starlight... starlight by som dala prec a dokupila este ipaifix do oboch aut) sa da isofix sklopit tak, ze sa nemusi pouzit, v tom problem nie je...
takze nema nic s bezpecnostou? lebo uvazujem tak, ze ta sedacka, ktora ma lepsie bocne ochrany je aj dost tazka a teda, ked nahodou pride k prudkemu brzdeniu, resp. narazu, tak sa vlastne zosunie spolu s dietatom, ked je drzana tym pasom, co aj dieta, ze ci mu to neublizi... 😒 preto vlastne aj spekulujem...

sarinka2012
28. jan 2013

Ano samozrejme ,ked je pripnuta iba pasom ,tak nedrzi uplne pevne,hybe sa ,ale nie tak ze by to bolo pre dieta nebezpecne a hlavne v kazdom pripade stale plati pravidlo ze najdolezitejsia je ochrana hlavicky a aj statisticky je vacsina narazov z boku,hlavne pri jazde v meste,ale s tym isofixom kompatibilnym aj s pasom ste ma prekvapili,my sme hladali asi v troch obchodoch sedacku,ktoru mozeme použit multifunkcne (manzel ma iso a ja nie) a vsade nam povedali ze taka neexituje,ze si mame vybrat ,potvoraci

tilly
autor
28. jan 2013

@sarinka2012 na tej nasej sa da ta palicka s fixom zastrcit, tak ju netreba fixovat... a ked sa vysunie, tak sa moze pichnut do fixu v aute...

http://forbaby.sk/index.php?mod=catalog&idProdu...
toto je ona

a toto je ta druha
http://forbaby.sk/index.php?mod=catalog&idProdu...

tilly
autor
31. jan 2013

nikto neporadi?

s tou bocnou ochranou... porovnavala som to s britax evolva (9-36) a zda sa mi, ze ipai ma tu bocnu ochranu este trosku lepsiu...

tak neviem, ci mozem maleho uz dat do sedacky 15-36 na pasy...

tilly
autor
31. jan 2013

https://www.modrykonik.sk/shopy/autosedacky/bpy...
tak asi pojdeme do tejto, ma zosilnene tie bocne ochrany...

ivanka.7
31. jan 2013

@sarinka2012 dovolila by som si oponovat k tomu isofixu a bezpecnosti - vajco Primo Viaggio Trifix vyslo v ADAC testoch s isofixom o 0,8 bodu lepsie ako bez neho (cize len pripnute pasom); ale nema to nic spolocne s tym, na co sa pytala tilly; a konkretne to vajco sa da nakliknut na isofix ale v inom aute kde isofix nie je mozne dat, sa da pripevnit aj klasickym pasom (neviem ci je to tak aj pri inych sedackach, resp. pri inych vahovych kategoriach)

rencakm
30. okt 2014

@tilly Kupili ste tuto sedacku? ja prave rozmyslam ju kupit pre moju skoro 5 rocnu. Ako ste spokojni?

tilly
autor
30. okt 2014

@rencakm mame ipaifix, ten solar je lepsi, ma tie bocne ochrany este zvyraznene... my sme s ipai spokojni, mame v v inom aute aj romer kidfix a podla mna nie je taka dobra ako ipai...

rencakm
30. okt 2014

Aha,no ja chcem kupit ten solar s isofixom, sa mi paci,ze ma aj na nozky opierku a tie sirsie boky.
@tilly

eldzina
26. feb 2015

Ahojte. Zvazujeme kupu autosedacky 15-36, kedze deti rastu a ta 9-25 je uz LTT. Ale mam dilemu, ci s isofixom, alebo bez. Teda, v aute je isofix, ale doteraz sme mali sedacky upevnene pasom z auta a deti boli v pasoch autosedacky, ale uz nam treba vacsiu. Tak rozmyslam, aka je stabilita len takej sedacky bez isofixu, ved dieta aj sedacku v podstate drzi len ten pas. Je to postacujuce? Nejako si to neviem predstavit, kedze doteraz boli sedacky napevno fixovane pasom....