Ako obliecť dieťa, keď je vonku 18°C a v byte 22 - 24°C?

madu8653
29. aug 2014

Ahojte dievcata. Uz od narodenia nasej malej mi stale vrta v hlave ci som dobra mamina a mam nespocetne vela situacii kedy sa pristihnem pri tom,ako si v duchu hovorim ty to nezvladnes. :( No nic, kedze zijeme s manzelom v Irsku daleko od rodiny je to o trosku tahsie,nema mi kto poradit ,ze co a ako s babom. Nasa mala bude mat o par dni uz 3 tyzdne a ja stale neviem ako ju mam doma ale aj ked s nou idem vonku obliekat. V byte mame teplotu okolo 22-24 stupnov a vonku je prevazne okolo 18-20 stupnov. Dievcata poradte mi ako ju mam davat spat- v com ju mam mat oblecenu a s cim prikrytu a ked idem vonku ako mam mat zariadeny kocik a ako ju obliect? Budem vam velmi vdacna za vase rady. DAKUJEM

gretocka
29. aug 2014

napisem ti ako som teploty riesila ja. ... pri tepolote 22-24 stupnov v byte by som volila dlhe bodycko a dlhe gatuse plus by som prikryla tenulinkou deckou. No a okrem toho by som zabezpecovala vetranie zvonku (nie prievan).
Vonku bodycko a pripadne tenky svetrik, dlhe gatuse a znovu prikrytie dekou. U novorodeniatka by som volila na von urcite aj tenku ciapocku, nakolko hlavickou straca teplotu velmi rychlo

Kazdopadne babenku je teplo ked sa poti za krkom, to uz vies ze ho mas naobliekane moc. A ked mu je zima, ma studeny nostek a uska. Rucicky a nozicky nie su spolahlivy ukazovatel teploty zo zaciatku zivota babatka.

Inak sa riad svojou intuiciou, sleduj body ktore som ti napisala a prisposobuj aj podla toho co mas oblecene ty....

ukulela
29. aug 2014

@madu8653 na vonka pri 18 st urcite teplejsi svetrik, alebo overal. a deku tiez nie uplne tenku. ide aj o to, ci davas zavinovacku, a tiez o to, ci svieti slnko, aka je pocitova teplota. niekde som citala, ze dietatu treba o 1 vrstvu viac, ako tebe.

zofinov
29. aug 2014

pri tak malých detičkách by mali mat o jednu vrstvu viac ako dospelý, takže to dlhe bodynko, hrubšie gate a hrubší svetrík a prikriť dekou, to je tá vrstva navyše, a dnuka súhlasím s gretockou, dlhé bodynko, gate a bud máš malú v zavinovačke alebo prikriť dekou aj dnuka, lebo oni sa ešte velmi nehýbu iba ležkajú preto majú mat o jednu vrstvu viac ako dospelý 🙂

zofinov
29. aug 2014

pri tak malých detičkách by mali mat o jednu vrstvu viac ako dospelý, takže to dlhe bodynko, hrubšie gate a hrubší svetrík a prikriť dekou, to je tá vrstva navyše, a dnuka súhlasím s gretockou, dlhé bodynko, gate a bud máš malú v zavinovačke alebo prikriť dekou aj dnuka, lebo oni sa ešte velmi nehýbu iba ležkajú preto majú mat o jednu vrstvu viac ako dospelý 🙂 a vonku samozrejme čiapočku

me_to_you
29. aug 2014

ako pisu dievcata, o jednuvrstvu viac 🙂

vnutri by som dala body s dlhymrukavom a tenke gatea ponozky (snazila by som sa teplotu udrziavat asi pri 22..mne pride 24 uz teplo)
ak zaspi doma,len by osm juprehodila este tenkou dekou

vonku, dlhe body, hrubsie gate, ponozky, ciapocka, svetrik nejaky hrubsi a navrch hrubsua deka - babatko sa nehybe, len lezi...takze si nevytvara tak lahko teplo ako ty

kazdopadne dobrym indikatorom je zahlavie resp zadna strana krku,ak je tam babo teplucke, je to ok..ak je spotene, treba trosku odokryt alebo menej vrstiev

a neboj 🙂 si dobra mama!

madu8653
autor
29. aug 2014

na malickej mam teraz oblecene body s kratkym rukavom a nozickami- ma to ako tielko a na tom ma body s dlhym rukavom a nozickami ,je polozena na zavinovacne kedze v nej nechce spinkat a prikryta je tensou dekou,obcas dve bocne cipy zavinovacky mam zviazane. a do kociarika som jej dala deku,ktru som rozlozila a na nu som dala zavinovacku do nej som dala malu v tych dvoh overaloch a prikryla dekov tenkou,dvoma cipmi zavinovacky a este tou rozlozenou dekou som ju prekryla. citim sa ako pako,ze neviem ako sa starat o malu 😒

stanislavao
29. aug 2014

@madu8653 dieta ma mat o jednu vrstvu viac, ako dospeli. dieta lezi v kocari, nehybe sa, cize mu je zima. skuste vy, ked je 18 stupnov si sadnut von a zistite, ze je to chladno. babatku treba body, svetrik a prikryt dekou, nie tenuckou, ale normalnou dekou. vo vnutri, ked je 22 stupnov, my mame dlhe rukavy a tak dieta by mali mat aj svetrik, ci mikinku. sama zistite, ci babatku neni zima, podla nosa. ak ma nos studeny, je jej zima. a urcite aj ciapocku treba pri takych teplotach 18 stupnov.

lady511
29. aug 2014

@madu8653 Ahoj,,určite ti to časom pojde o ruky ju obliect 🙂 ja som sa akosi riadila sama sebou ,,materským inštinktom 🙂 ..nam sa mala narodila v novembri ked som bola u rodičov v Martine kde na začiatku decembra bolo aj -20..to som ju teda naobliekala,,ale pri tejto teplote ako píšeš..určite sa stotožnujem s babami vyššie,,teda A VONKA: hrubšie nohavice,body s dlhým,,čiapočka,,svetrík,,a hrubšia deka,,terazs a to počasie mení,,može sa rozfukat,,deku som mala vždy poruke 🙂 tiež somsa orientovala podla nošteku ako píšu baby,,teraz to mam očosi lahšie mala ma skoro 3 roky,,a momentálne je vonku dost teplo kedže bývame na juhu a behá mi v tričku s krátkym ..(ked mala rano s dlhým rukavom bola upotena),,stále behá,,ale velmi si na to porpím ,,aby nesedela na zemi,,mala ponožky,,ked fuka mikinu aj čiapku,,je citliva na uši,,aj na prechladnutie,,takže tor adšej hned podchytím 😉

lady511
29. aug 2014

@madu8653 je to uplne normálne,,maš male dietatko ktore nevie povedat či mu je teplo alebo zima,,a už len tým že sa bojíš aby neochorelo SI DOBRA MATKA!! VER MI 😉 snažíš sa aby mu bolo dobre a to je podstatné,, 😉 😉

janickacrazy
29. aug 2014

@madu8653 Žila som v Irsku a tam je počasie velmi zradné a ovela viac tam fúka ako tu na SK, čiže treba aj na to prihliadat, či fučí, lebo vtedy je aj pri 18 stupnoch na pocit dost chladno. Podla tvojho opisu si ju obliekla v pohode aj do kočíka, len sa tolko nestresuj, určite si dobrá mamička. Treba skúsit vzadu bábo na krku, ak je tam spotené, je mu teplo. Ešte nezabudni na čiapočku, lebo tí Iri také nepoužívajú, podla toho hned vieš, či je to mamička z Polska, Slovenska alebo Irska. 😀

me_to_you
29. aug 2014

moja sesternica druhe dieta raz tak naobliekala ze sa jej maly dogrcal z toho tepla 🙂 vtedy zistila ze prve bolo zimomrive a toto druhe zasa horkokrvne 🙂 aj majster tesar sa proste utne

happyfrog80
29. aug 2014

@stanislavao to v Uk je opacne ,dieta ma mat o vrstvu menej nez rodicia😀 tu je ine podnebie.A hodne to anglicania takto praktikuju

hatapkagb
29. aug 2014

@madu8653 aj ja zijem v UK sice v Sev.Irsku.Malicku dobre obliekas,netrap sa tym,rob co ti srdce napovie.Ja som vzdy a aj to robim stale ze idem von do zahrady a postojim tam par minut aby som vedela ake je pocasie a tak sa obliekame,sice mojej dcerke 6rocnej je jedno ja bez svetra z domu nejdem a ona je schopna len v tielku ist von 😀
Hlavne prosim ta davaj malej ciapku a ponozky.Tu ked vidim ze malinke babo co nema este ani mesiac nema ponozky a ani ciapocku mi je az nedobre.Ja sa trasiem ako blba,hlava ma az boli z toho vetra a to dieta len tak akokeby bolo 30stupnov a pritom je len 10stupne.Doma postacia tie body s kratkym rukavom a na to ked davas tricko s dlhym rukavom a teplaky,alebo dupacky a ked spinka daj jej deku 😉

stanislavao
29. aug 2014

@happyfrog80 darmo je ine podnebie. dieta len lezi, dospely sa hybe. podla mna je to blbost, aby bolo dieta menej oblecene, ked len lezi.

happyfrog80
31. aug 2014

@stanislavao no ja len pisem z mojej skusenosti,vacsinou vidim ze dieta v kociku ma dokonca kratasy a rodicia s dlhym rukavom a dlhe gate ,im asi nevadi ako sa citi dieta,oni asi nerozmyslaju o tom.