Aké veľkosti kupovať pre májové bábätko?

branodominika
12. jan 2015

Zdravim mamicky,
prosim potrebujem radu, v maji sa nam narodi dievcatko cize prve babatko a vobec netusim ake vecicky, resp ake velkosti by som mala pre nu chystat. Prosim pomozte!
Dakujem

mitomi
12. jan 2015

Ja by som kupila radsej c.62 ako c.56.Ja mojej ona je marcova,tiez c.62.Ked c.56,to je zbytocne,o mesiac bude potrebovet c.62,zbytocne vyhodene peniaze. 😝

clarissa
12. jan 2015

No,co sa tyka velkosti,je jedno ci sa narodi v maji alebo v decembri,kupila by som par kuskov velkosti 56,zopar dupaciek a bodyciek,dve tri tensie ciapocky,nieco na von a ostatne velkosti 62ky....ja som mala velke deticky,my sme 56ky ani nevynosili ale su maminky ktorych deti nosia 56tku celkom dlho....Jaaj hned by s tebou isla na nakup 😝 😎

kika2111
12. jan 2015

ja mam junovku a uz v porodnici jej bolo treba vacsiu 56 alebo 62,ono ja by som male nekupovala a isto aj vela veci dostanes ako darcek k narodeniu a to kupuju vacinou mini cisla,lebo su rozkosne...take ich isto budes mat I tak🙂

siska53
12. jan 2015

Je jedno,v kt.mesiaci v roku sa narodi,co sa velkosti tyka..ja som mala zopar 56 a zopar 62.. To stacilo,spolu to bolo akurat, a ked podrastli,dokupila som este 62 podla potreby.
Vel.50 je podla mna pre predcasne narodene deti a ani som ju nekupovala.. No zas ti,ktorym sa narodia vacsie deti (52,54cm),tak vel.56 velmi nevyuziju. Kedze som nevedela,ake dlhe budu deti,vyriesila som si to takto. No a jasne,pomohlo aj to,ze som mala vecicky aj od kamosky pozicane.

tana2278
12. jan 2015

Vacsina detskych veci je cislovana na mesiace a vzdy tam je uvedena aj vyska a vaha. Rataj s tym, ze sa ti narodi dieta +/- 3 kg a +/- 50 cm. To by ti malo ulahcit pracu.

katkakovac
12. jan 2015

Ja som mala nachystanych 5-6 kusov bodyciek, polodupaciek velkosti 56 a 62. Dvoje pancusky, dva svetriky a rifle na traky velkost 62. Nejake ciapocky a ponozky a to bolo vsetko. Maly sa narodil v aprili a este v maji nebolo tak teplo aby isiel do tensich veci. Potom nosil bodicka z kratkym rukavom a tych som mala tiez tak 5-6 kusov. Vela nekupuj, ak bude nieco treba, dokupis. Moj napriklad nosil 56 prve 3 mesiace a potom zacal rast jak z vody a len som dokupovala vacsie. Kamaratka si zas priniesla z porodnice 4,5 kiloveho valibuka a bola rada ze ho nacpala do 62, takze dokupovala a male vecicky ani nenosili;)

sonka_d
12. jan 2015

Jedno balenie po 5ks bodyciek vel.56, 62, 68... k tomu gatule a mikinu (alternativy - svetrik, polodupacky, dupacky).. na noc dupacky - opat jedno bal.po 3ks vel.56,62,68... ostatne podla potreby, uvidis co podostavas a co budete radi obliekat... drzim palce..

ikke
12. jan 2015

ja by som poradila prvu vrstvu na telo (body, pripadne v zimnejsich mesiacoch pancusky) kupit velkost 56, pripadne ak to bude vyzerat na male babo, tak aj 50. nie je velmi prijemne, ked mas tu prvu vrstvu velmi velku, lebo potom sa na to tazko navliekaju dalsie vrstvy. okrem toho, prva vrstva pomaha drzat plienku na mieste, aby sa nezosmykavala a pod. ostatne (nohavice, mikiny, kabatiky, svetriky) kludne mozu byt aj vacsie, to aj lahko pozahynas 😉

jumama
12. jan 2015

Ja som mala rada poldupacky - to je akoby len spodna cast dupaciek. A k tomu bodyka. Najlepsie boli take, co sa aj zapinali vpredu - zavinovacie bodyka sa to vola. A potom na spinkanie overaly. To su zase akoby dupacky ale rovno s rukavmi. Nasa bola grckulka, mala reflux, takze bezne som aj dva tri razy denne prezliekala, resp. vkuse mavala podbradnik na sebe, takze rataj tak, ze na asi den dvojo veciciek ... A potom este zalezi, ci chces latkove plienky, lebo tie v dupackach kusok viac miesta zaberu ako tenucka pamperska. Pripadne ci budete musiet balit na siroko alebo bude len pamperska... To odporuci na klbikoch v prvom mesiaciku ortoped. Vacsina deti nemusi byt nasiroko, ale nasa napr. Do 5 mesiacikov nosila take specialne vystuzene postolkove gatky kvoli klbikom....

katka1981
12. jan 2015

Ja mam junove, na tom nezalezi. Zavisi ake velke babo sa narodi. Nasa mala 52 cm, mali sme jednu supravicku 56, to mala cestou z porodnice. Inak vsetko 62 a ked mala 6 tyzdnov tak uz nosila 68.