Ako obliecť novorodenca narodeného koncom januára?

siska765
19. sep 2014

tipujem ze cely februar s nim asi nepojdem von, kedze cca tyzden -dva budem v nemocnici po porode a potom este bude asi zima a s dvojtyzdnovym sa asi este nechodi von, cize ratam ze prvy raz pojdeme von asi koncom feb.-zac. marca.Ako ho teda obliect von a doma?dakujem za kazdu radu, mooje prve babo, preto budem rada za skusenosti od vas 😉

bodka70
19. sep 2014

@siska765 , podľa mňa to riešiš priskoro - február bude až o pol roka - netušíš, aké veľké bábo sa ti narodí, či bude zdravé, donosené alebo nie, v januári, februári môže byť kľudne aj plus 15 aj minus 15 stupňov. Mne sa dcérka narodila v novembri a vonku bolo 15 stupňov, som chodila v tričku a tenkom svetríku, malý bol ako 6 dňový vonku dupačkách, čiapočke a hrubšom svetríku, prikrytý tenkou dekou. Keby bolo mínus15 stupňov, oblečiem ho úplne ináč - samozrejme teplejšie a ani by som s ním na taký mráz ešte veľmi nechodila von 😉 .

evittam
19. sep 2014

@siska765 A prečo budeš tak dlho v nemocnici? Mne sa malá narodila v decembri, "veľký" v januári. S malou som bola vonku keď mala cca 2 týždne. Mala bodynko s dlhým rukávom, dupky,kabátik,zabalená v zavinovačke a šup do fusaku a do kočíka. Samozrejme čiapočka. 😀. Alebo dupky,body,kabátik,overal,kočík. Ale jasné, že záleží od toho aké bude počasie a ako bude zimA. 😀

jolinka
19. sep 2014

, ked nebudu krute mrazy minus 20, kludne chod vonku a 2 tyzdne ta v nemocke ak je vsetko ok nenechaju, pri normal porode si do 5 dni doma.

mne sa maly narodil na Silvestra a na Troch kralov som ho uz vonku kocikovala...

teply fusak, deka, overal a ides... 😉 😉 😉 😀 😀

nigguska
19. sep 2014

preco dva tyzdne v nemocnici? za 4 dni si doma....
a po tyzdni mozes ist s babom kludne von pokia lnebudu mrazi....na mrazi v ziadnom pripade ani ked bude mat 2-3 tyzdne....
co sa tyka oblecenia-body,svetrik,zavinovacka a fusak....staci....zimny fusak je velmi teply....

miskacharly
19. sep 2014

@siska765 to nikto nevie ake bude pocasie presne v ten den.moze mrznut,ale moze by t aj teplo.uvidis a zistis aj sama,hlavne ho oblec tak ako seba.aby mu nebolo teplo ani zima.iba prvy tyzden sa nemoze z babom von a do -5stupnov je prenho zdrava prechadzka kazdy den.aj v dazdi,teple,zime.

daniela77
20. sep 2014

V prvom rade si ešte užívaj tehotenstvo a nerieš, ako budeš obliekať bábätko. Nikto Ti tu nedá jasnú odpoveď, pretože nikto z nás nie je jasnovidec aby sme vedeli, aké bude počasie. Ak by si túto tému založila koncom januára, ešte by som to vedela pochopiť. Každá mamina by ti zruba rada poradila. Ale teraz ako? Predpokladám, že si prvorodička. UZIVAJ SI TICHO A SPANOK, POTOM TI BUDU CHYBAT. 😉

danielahamar
20. sep 2014

von sa chodí aj s týždňovým dieťaťom a obliecť mu o jednu vrstvu viac ako sebe 😉 a hlavne záleží od počasia, ak je vonku -20% tak jasné, že nie

moni244
20. sep 2014

prečo by si nešla von? moja sa narodila 12. januára, vonku po prepustení z nemocnice kalamita, sneh, mráz, pvrý krát sme boli von, to mala 2 týždne a bolo -6, nespávala mi nikde, len von, takže sneh, mráz, jej to bolo jedno, naobliekala som seba, ju a šup ju 3 hodiny kočíkovať

janikes
21. sep 2014

ahoj, maly sa narodil 1.1, tyzden sme boli v nemocnici a hned ako sme prisli domov sme zacali chodit von. Aj v nemocnici mi povedali, ze s novorodencom sa nema chodit len ak je tusim okolo -6 a viac alebo silna hmla..ale inak mame chodit hned od zaciatku 🙂

hori
21. sep 2014

pokial si este dobre pamatam, tak v zime plienka, bodynko, dupacky, ciapocka, hrubsi "teplakovy" overal, vetrovka, rukavicky, fusak. (Z toho fusaku trcala hlava, plecia a konce ruk von, preto som davala tu vetrovku s rukavickami.)

brady1
21. sep 2014

@siska765 po prve v nemocnici si max 4_5 dni zaleži od nemocnice ja som mala cisar.rez nakolko mala bola zle otočena v sobotu večer som porodila a v stredu rano ma pustili. po druhe ale to ta poučia z babatkom sa može chodit od prveho dna na prechadzky dokonca sa to odporuča, oblečieš podla potreby a ide sa na čerstvy vzduch. Však aj ked ideš z nemocnici musiš ist po vonku a každy týžden musiš chodit aj do poradne. takže pokial nie je minus 5 kludne možeš chodit na prechadzky a hovori sa že dietaktu je o jeden stupen chladnejšie ako matke takže tiež netreba prehnane babúchat dieta, lebo mu skaziš jeho prirodzenu imunitu, a potom možeš mat chorlave babo, hovoria pediatri.