Ako obliekať novorodenca v auguste?

ni13
24. jún 2015

Ahojte baby ja mam taku otazku ze ja budem rodit v auguste a ked spustia domov co mam dat na babatko ? kratky alebo dlhy body, dupacky,ciapka staci? a este tenku deku ked dam do autosedacku ? Dakujem aj vopred

misel12
24. jún 2015

Ja som rodila na zaciatku augusta a ked sme isli z nemocnice mal dlhe body,dupacku a ciapku. Po ceste do auta bol aj prikrity, vtedy trosku pofukovalo.

marinablue
24. jún 2015

Ked bude velmi teplo staci body a ponozky. Zakryť bavlnenou plienkou a hotovo. Ak bude chladnejsie daj aj dupačky a tenucku bavlnenu ciapocku a ak bude este chladnejsie pridaj deku. Je jedno ci je to august alebo maj. Zalezi na aktuálnej teplote vonku a na tvojom osobnom pocite.
@ni13

mishelita
24. jún 2015

ja mam termin na konci augusta a mam tiez na plane zobrat body s dlhym rukavom, dupacky, ciapocku a pre potrebu deku. ale uprimne, moja mama by maleho nedbala este aj do zavinovacky strcit 😀

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaka
24. jún 2015

@ni13 tak ako radi @helencek, vsetko zavisi od toho ake bude momentalne pocasie. V teple by som urcite nedavala ciapky deky ani dlhy rukav, to je dobre tak akurat na prehriatie organizmu, dala by som len body s kratkym rukavom.

ellca123
24. jún 2015

ja som dostala radu ze ako seba-teda ked je mne horuco aj miminku je horuco......

prasiatko30
24. jún 2015

Ja som rodila v juli a krpana isla domov v bluzke takej vzdusnej bez rukavov a take kratasky co zakryvali len plienky sa mi zda ze ani ciapku nemala, ponozky nemala urcite - vonku zuril oskar ked nas pustili okolo 2pm domov tak mohlo byt tak 37st v tieni. Niesla som ju vo vajci a ked sme vosli do auta tak som prehodila cez nu plachtu - ziadnu deku - tenucku plachtu aby ked sa pusti v aute airko aby neochorela a zdvihla som asi aj kapotu lebo jasne ze sme mali pustene airko. Hlavne je aby si sa riadila aktualnym pocasim. Ked je teplo tak ho nenarvi do dupaciek, bodiciek s dlhym rukavom este hodit aj do zavinovacky a na to este deku aby mu nahodou zima nebola lebo ho pridusis to dieta a zase ked je den kedy je chladnejsie tak ho asi bude treba trochu obliect viacej - hlavne pouzivaj zdravy sedliacky rozum a prezijete to v zdravi obaja - aj to dieta aj ty

breznica
24. jún 2015

@helencek presne 😀 toto nepochopím,keď najmä v poslednom čase je jeden deň 36 stupňov a o pár dní 14,nemôžem sa riadiť kalendárom,ale teplotou

katarinamarkova
24. jún 2015

@ni13 no predsa podla teploty vonku......ked bude 40 st. tak ho asi budes obliekat inak ako ked bude zrovna slovenskom pechadzat studny front a vonku bude prsat, fukat a bude co ja viem 18st.
rada: presne ako seba + jednu vrstvu navyse
cize ked bude 40 a ty by si najradsej behala aj bez tych letnych siat, tak miminku staci lahke body, kludne hole nozky a tenucke ponzky
ked bude 18st. a tebe bude tak akurat v dlhych nohaviciach a tricku s kratkym rukavom, tak mimcu daj dlhe nohavice, plus body s dlhym a mozes prykrit lahuckou prikryvkou( nie hrubou dekou) alebo mu daj body s kratkym a na to tricko s dlhym

andromeda_ja
24. jún 2015

@ni13 Cele body, tym nic nepokazis. Co sa tyka oblecenia plati zasada obliect dietatko tak ako seba, maximalne o jednu tenku vrstvu navyse. Zalezi od pocasia ake bude. Pozor na prehrievanie. Potom su babatka nepokojne, placu a nespia. Ponozky pre babatka su ta najnepraktickejsia vec aku poznam :D Stale sa zosuchnu dole :D

ivet1371
24. jún 2015

Také malé babo urćite dlhé body,dupačky a tenku ćiapku.eśte sa nezahreje tak ako većšie deti.a keď sú aj horúčavy tak ponožky treba aby malo

ni13
autor
24. jún 2015

Dakujem pekne za odpoved kazdemu 🙂

breznica
25. jún 2015

@ivet1371 nezahreje?mala si vidieť môjho syna ako novorodenca keď bolo 36stupňov.revy,nervný bol,nechutilo mu papať,tak sa pýtam sestričky na oddelení,že čo mu je a ona mi kázala ho okamžite rozbaliť,nechať vetrať,vraj je prehriaty

moni244
25. jún 2015

@ivet1371 nie ze nezahreje, nevedia si regulovat teplotu, tak je nebezpecne prehriatie

moni244
25. jún 2015

@helencek a ako si mohla prezit a vediet, co obliect? Mas moj obdiv, ty si ako posledny mohykan, co este obliekal dieta podla pocitu, nie podla kona 😀 😀

butterfly333
25. jún 2015

😋

prasiatko30
25. jún 2015

@moni244 ja nechapem ako sme prezili my kedze nase matky ani tolko knih o vychove deti necitali ani internet nebol ani fora neboli - a voila tu sme a prezili sme drviva vacsina - a dokonca ani zapadniarske znacky neboli a vsetci sme boli aj obleceni aj obuti 😀 😀 😀 😀

moni244
25. jún 2015

@prasiatko30 dokknca moja mama brala sestru od 6 tyzdnov na kupalisko 😀 teraz? Sa pytaju, ci moze ist 3 rocne dieta uz na kupalisko, alebo je skoro, to obliekanie nechapem, pozriem von, na teplomer a obleciem, jednoduche

ivet1371
25. jún 2015

@breznica
@moni244 Mojmu malemu bolo dlho zima od noziciek.aj teraz cez leto spava v ponozkach🙂.

breznica
25. jún 2015

@ivet1371 pri novorodencovi je to ale iné,nemôže vedieť či bude alebo nebude dieťa chúlostivé,neoplatí sa ho však naobliekať,ja môjho syna obliekam podľa niektorých odjakživa naľahko,ale zas potom neriešim,že ho "ofúkne" a už je chorý

ivet1371
25. jún 2015

@breznica každá si musíme svoje dieťa všímať a postumne každá vieme čo naše dieťa potrebuje.a vôbec to neni ako ho naucis.moj chorý neni ani v školke .obliekam ako treba🙂

breznica
25. jún 2015

@ivet1371 a dostávame sa k tomu,čo bolo na začiatku-všímať si svoje dieťa a počasie a nie rady na MK 😀
a ešte-je to o tom,ako ho naučíš,volá sa to otužovanie a ľudstvo to pozná už stáročia 😉

230804
27. jún 2015

môj chlapček sa narodil 15.8 vtedy boli akurát najväčšie horúčavy 35 stupňov. cez deň v byte sme mali 30 stupňov ale ak nemal na sebe dupacky tak mu bola zima. svagrina rodila v july jej chlapec za podobných podmienok mal na sebe len ponožky a body s krátkymi rukávmi. záleží od dieťaťa kazde je individuálne. najlepšie ako sa dá zistiť či je bábätko dobre treba ho chytiť na zátylku nie nostek a podľa toho by som sa riadila