Nohavičky pod pyžamkom na spánok

lenkahablikova
29. nov 2014

Ahojte babulky,
chcela som sa vás popýtať či je dobré, že nedávam mojej dcérke nohavičky na noc? Lebo moja kolegyňa hovorila, že jej dcérke dáva nohavičky aj keď jej dá pyžamko kôli tomu aby nenachládla/neochorela. Podľa mňa je to blbosť ale radšej som chcela vedieť vaše názory.

evita_g
29. nov 2014

Podľa mňa je to iba o zvyku. Nemyslím si, že by bez nohavičiek hrozilo nachladnutie, veď má oblečené pyžamko a predpokladám, že je aj zakrytá. Ja sa svojej dcéry vždy večer spýtam, či chce nohavičky alebo nie a ona sama si vyberie, raz tak, raz tak. Osobne si myslím, že bez je to pohodlnejšie 🙂

k_a_j_k_a
29. nov 2014

@lenkahablikova ja som nikdy v zivote nenosila nohavicky pod pyzamo (okrem svojich dni). Nedavam ani detom. Podla mna si musi to telo oddychnut v noci, cize ponozky a nohavicky podla mna do postele nepatria 🙂

cackaa
29. nov 2014

Ja dcérke dávam dávam, ale vyslovene z hygienických dôvodov. Keď jej tie gaťuše nedám, tak už mi to pyžamko z tých našich ženských "partíí" skrátka smrdí... Keď nosíme v lete na spanie tričko alebo nočnú košeľu tak sme bez.

evulienka26
29. nov 2014

ja nedavam,tiez suhlasim ze si ma telo v noci od gatiek a ponoziek oddychnut🙂

lilibili
29. nov 2014

moje deti nosia pod pyžamká spodné prádlo z dôvodu že pyžamko nemením každý den ale každy3 a príde mi to nehygienické -ako keby som si 3 dni nemenila prádlo...ale je to všetko o zvyku,ak niekto nevie v nohavičkách spať nech nespí,koľko ľudí toľko chutí-aspon tak sa hovorí

ena70
29. nov 2014

@lenkahablikova ja síce dcéru nemám ale syna, a on tiež slipky nechce na spanie....tiež si myslím že telo si má cez noc oddýchnuť a nie sa pariť v nohavičkách/slipkoch.... a nemyslím že by pyžamko smrdelo od tých partií, veď vždy sa človek večer osprchuje 🙂...

bosoriak
29. nov 2014

Ja nedavam. A moje baby si castokrat vecer ked odidem z izby vyzlecu aj gate 😀 A potom sa odkopu. Ja som z toho na infarkt, ale chore nie su viac, nez inokedy, tak to nechavam tak.

mawka
29. nov 2014

@cackaa
@lilibili
nechapem, co je na pyzamku citit z istych partii? ved do pyzama idu deti okupane, osprchovane a v noci v klude spia. ja teda neviem, ale nasim detom voni pyzamo aj po 3 dnoch od avivaze a moje tiez.

@lenkahablikova ja malej nedavam, ale ono to je asi o zvyku. napriklad ja si pod pyzamo tiez nedam, ale ked spim len v tricku, tak tie gatky musim mat. aj ked su to stare volne bombardaky pohodlnne 🙂 maly to iste, bud ma pyzamo alebo len trenky/boxerky. ale nahemu sa mu spi zle, mi povedal. ze aspon tie boxerky. mala ma len pyzamka, lebo je nachylnejsia na prechladnutie, takze jej kosielky nedavam a v lete ked bolo horuco, pytala si gatky aj ked ine na sebe nemala. a tiez take rozgajdane gatulky, aby jej bolo pohodlne. ale davat aj pyzamko a pod to este gatky, to uz sa mi zda vela.

cackaa
29. nov 2014

@mawka No keď ich osprchujem okolo siedmej, tak nejdú hneď spať a ešte idú aj viackrát cikať a nie vždy sa musia dobre utrieť...ja to skrátka na tom pyžame cítim a malej to nevadí, má volnejšie bavlnené gaťky.
A samozrejme mi je jedno, ako si to doma ostatní riešia, ja som napísala len svoj názor a naše riešenie.

katarina644
29. nov 2014

@lenkahablikova ahoj, ja nedavam. ved to ju akurat zvazuje. naco. neprechladne, zakurit, prikryt a mate pokoj🙂

kuriatko84
29. nov 2014

Ja malej gatky nedavam, pyzamko menim 1x za tyzden a nic jej nesmrdi. Ved sa kazdy vecer kupe neviem co by malo smrdiet. A moja nenavidi paplon, stale spi odkopana a chora nebyva. 😉

mawka
29. nov 2014

@cackaa jaj, ano, moze byt, ze sa zle utru. ja som si preto deti naucila na kvalitny vlhky toaletak. odvtedy nemava mala ani zaparenu pisulku alebo teda zacervenane, ani okolo ritky. do skolky som jej tiez dala vlhceny toaletak a ma pokoj. a odkedy pije vylucne cistu vodu, tak ten moc je bez zapachu a bez farby. ked si zvykla dat nejaku sirupovu vodu alebo neico podobne, moč mal sakramentske grady 😝

lenkahablikova
autor
29. nov 2014

Ja mám 3 deti 🙂 jedného 12 ročného chlapca a dve dievčatá jedna má 10 a druhá 4. Dievčatá spávajú bez nohavičiek ak majú pyžamko ale ak majú košieľku tak im dávam. Ale chlapec spáva v boxerkách/trenkách lebo sa ráno hanby 🙂 a ďakujem za názory. Aj podľa mňa je lepšie keď spia bez 🙂

zuzka0605
29. nov 2014

ja nohavicky davam pod pyzamko..tiez sa mi zda nehygienicke nedat..pretoze pyzamko nemenim kazdy den, teda je to to iste ako keby ste nohavicky nechali niekolko dni tie iste.

mawka
29. nov 2014

@zuzka0605 nemozes porovnavat nohavicky nosene pocas dna, ktore su pevne nalepene na pokozke, ked ides za den x krat na malu a na velku a este sa aj potis a behas a mas na sebe dalsie vrstvy oblecenia s pyzamkom, ktore je volnejsie a pred spanim sa sprchujes, umyvas a cikas iba raz pred spanim.

prepac, ale nema to logiku porovnavat to.

zuzka0605
29. nov 2014

@mawka moi nazor je totozny s nazorom cackaa..ked das pyzamko dieta nejde hned spat aspon moja..est tu hodinu beha a ide 1-2krat cikat. kvapka mocu sa na pyzamko kludne moze dostat. a ja to tiez na pyzamku citim...ved kazdy nech si robi ako mu vyhovuje, tiez pisem len svoj nazor..aky vlhceny toaletak pouzivate doma?? odporucis?

mawka
29. nov 2014

@zuzka0605 zuzi, ja si kupujem v nemecku mokry toaletak. ale ked som doma, tak kleenex. kupovala som aj toho medvedika z DM drogerky - detsky vlhceny toaletak Saubar, ale po nom mala bola na pipke podrazdena. ale ten kleenex je super. u nas to este nie je take rozbehnute, ale aj ja som si oblubila, aj maly. ten sa vzdy po velkej zle utieral, stale mal ciarku na trenkach 😀 tak jedno s druhym a zacali sme to ppouzivat. ale ked nie je to, tak aj sensitive vlhcene utierky. clovek sa citi potom taky cistejsi.
no a v skolke sa mala dost zle utierala - ak vobec, tam teda ucitelky nedohliadaju urcite, aj ked tvrdia, ze hej. a aj syn, ked bol skolkar, stale zapalenu predkozku, cez vikend pohoda a cez tyzden skolka a zase a takto dokola. mala byvala tiez dole podrazdena v skolke alebo zle utreta a bolo citit z nohaviciek. a teraz uz mame klud.
a malej opakujem donekonecna ako papagaj, aby na to dbala a utierala sa poriadne 😅 uz ma musi mat plne zuby 😀

lilibili
30. nov 2014

@cackaa ja tiež nechápem čo nám tu píše koment mawka ,reagovali sme na forum Lenky ,napísali sme si svoj názor a tak nech sa nikto do nás nestará 😠

rora
30. nov 2014

nedavam dcere na noc nohavicky, pyzamove gate jej menim kazde tri dni,ked treba aj skor.

horana
30. nov 2014

Nedavam gatky, spodok sa musi cast dna aj vetrat a noc je na to idealna,to je dolezitejsi aspekt nez prehnana hygiena. Aj cez bavlnene gatky sice kazdu noc menene, ale zase zatucha prcula, ktora ma bez gatiek viac volnosti a vzduchu - v koncovke je teda hygiena vyssia 😉

ena70
30. nov 2014

stale si myslim ze spodok sa ma cez noc "vyvetrat"...ved sa to pari cely den v gatkách/slipkoch, tak nech je aspon v noci "volno"... a maly ked siel proste na velku a sa zle utrel vecer, tak jednoducho sadol na kraj vane, oplachli sme ritku a bolo 🙂 urobila som mu "kvazi-bidet" ... a my mame vzdy na wc po ruke klasicke vlhcene obrusky Pampers a pouzivame ich .... vsetci 🙂...niekedy je umorne v kuse driet ritku a furt to neni ono. no a my nositelky "zlatej zily" (co uz) tiez oceníme vlhceny obrusok...

lucinocka
30. nov 2014

@lenkahablikova nieeee, tie noci, ked mam ms, a mam vlozku sa vobec nevyspim...nemozem sa dockat, kedy budem moct spat zase v pyzame... aj malej davam len pyzamko aj na spanie cez den aj cez noc...

miku1
30. nov 2014

@lenkahablikova Nohavičky pod pyžamko nedávam.