Čo a kde treba vybaviť po narodení bábätka?

mimuska11
2. jan 2014

uz mam velmi vela info co treba vybavit....ale nic sa nezhoduje.uz mam aj vytlacene ejake ziadosti ale ani neviem ci su spravne.som prvorodicka tak vlastne ako aj vybavit prispevky a tak a kde.dakujem za odpovede...

natalii6
2. jan 2014

mimuska11 ak si dobre pamatam treba ist najpr do socialnej poistovne (co vsetko treba uz neviem) ale rodny list urciet a spravila by som si viac kopii potom sa ide na UPSVaR vybavit prispevok k narodeniu dietata ale musis mat potvrdenie od gynekologa a aj pediatra ze sa dieta dozilo viac nez 28 dni muz by si mal vybavit rodicovsky prispevok v praci a neboj ved na urade ti povedia kde este treba 🙂

vefi89
2. jan 2014

ako prvé, tvoj muž na matriku s tvojim OP pre rodný list, potom zamier do ZP prihlásiť dieťatko, no a nakoniec na UPSVAR- tam ti tetušky hneď povedia, čo treba vyplniť a čo nie. a inak nemusíš už nikde, žiadna sociálka, lebo nárok na materskú si od gyn isto dostala, a ak si s tým išla na SP, tak tam si ťa automaticky evidujú, či už máš nárok na materskú dávku, alebo nie

effien
2. jan 2014

Tu je to super rozpisane: http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por... ja som postupovala podla tohoto navodu a dokonca to z toho pochopil aj moj stary a vedel kam ma ist ;)

ramama
2. jan 2014

Ak ste zamestnaná,zdravotnú poisťovňu vybaví zamestnávateľ. Niekde som čítala, že od r.2014 by sa nemalo behať na úrad práce a rod. a na sociálne,ale malo by sa to všetko vybaviť na jednom úrade. A netreba vypisovať tri rovnaké papiere -to by bolo super.Manžel tiež povytláčal papiere z internetu a nakoniec nám neboli na nič, museli sme vypísať tie ktoré nám dali na úradoch aj keď sa úplne zhodovali,akurát to boli dvojhárky...Najlepšie budete mať keď to bude najaktuálnejšie zavolať na úrad a informovať sa tam.

misellin004
14. mar 2014

Chcem sa Vás spýtať platili ste na gynekologii za potvrdenie ?