Do koľkých dní po svadbe musím vybaviť občiansky?

julka1979
21. mar 2013

Ahojte chcem sa spitat do kolkych dni po sobasi musim si ist vybavit obciansky preukaz?dakujem

katarinka35
21. mar 2013

do 30 dní

k_a_j_k_a
21. mar 2013

Podla mna sa maju vsetky zmeny nahlasovat do 8. dni

danielitka26
21. mar 2013

mozno je to vsade ine co takto si zavolat na prislusnu policiu oddelenie OP? to by bolo najrozumnejsie tam mas uplne vsetko vysvetlene

hrjanka
21. mar 2013

menila som ho pred pár mesiacmi, po tom, čo som sa vydala a dala som si načas - určite 30 dní, ja som tam bola asi tak po 3 týždňoch a bolo to OK. Do 8 dní musíš nahlásiť zmenu na zdravotnej poisťovni a zamestnávateľovi.

julinka2787
21. mar 2013

malo by to byť do 7 dní, ale nikto sa na hlavu nepostaví ak to bude neskôr. všetko by si mala mať prehlásené na nové meno do 7 dní.

kvetinka211
21. mar 2013

@julka1979 drzim palce, caka ta kopec vybavovaciek, ja este aj po 3 rokoch po svadbe narazim na dalsie a dalsie miesta kde sa tvaria ze som im mala nahlasit zmenu mena ... a to vratane komercnych subjektov, pripadne najdu sa aj firmy, ktore sice zmenu zaevidovali ale cast dokumentov posielaju na stare meno a pod.
Podla mna by mal vzhladom na demograficku situaciu stat ludom ktori sa zoberu a ktorym sa narodi dieta po tychto krasnych udalostiach v hlbokom poklone zagratulovat, vsetko si v ramci jednej databazy prehlasit a poslat im doporucene vsetky nove doklady v jednej obalke. Je nehorazne ze clovek musi behat po meste ako debil kvoli tomu, ze sa opovazil zosobasit pripadne porodit dieta ... neverim ze v inych civilizovanejsich krajinach treba navstivit tolko miest a vystat tolko rad ...

monikamalacky
21. mar 2013

je to do 30 dni

m_ij_ka
7. apr 2014

do 30 dní 🙂

niky21
19. jún 2015

Občiansky preukaz

O vydanie nového občianskeho preukazu je potrebné požiadať na okresnom riaditeľstve Policajného zboru podľa miesta trvalého pobytu do 30 dní od neplatnosti občianskeho preukazu. Za nedodržanie lehoty hrozí v blokovom konaní pokuta do výšky 33 eur. K žiadosti je potrebné predložiť sobášny list a zaplatiť poplatok 4,50 eura.

promis
24. mar 2016

Ked sa meni OP po svadbe,foti sa znova? Ci sa len urobi zmena v priezvisku?

thecheeky
11. máj 2016

Promis. Fotia znova.

lanah
29. máj 2016

😒 ja som na tom podobne, nejako sa mi nechce vybavovať si nové doklady, ale podľa toho čo tu píšete asi mám na to posledných pár dní... 😠

zuna89
29. máj 2016

mne dokonca u nás na polícií povedali, že OP do 3 kalendárnych

buckeye
29. máj 2016

Do 30, ale napr na zdravotnu do 8, problem je, ze matrika casto ani po tyzdni nema papiere, ak mas cirkevny sobas, nez im to z fary dodaju..

axy
14. júl 2016

Ja sa chcem baby spytat, svadbu sme mali pred tyzdnom, a na august uz mame letenky kupene samozrejme ze na moje dievcenske meno. Takze si nechcem menit predtym obciansky a pas, aby sme nemali problemy na hraniciach (letime mimo europy).
Kde to je vyslovene napisane, ze to musi byt do 30 dni po svadbe? Lebo ja citam, ze "do 30 dni od neplatnosti", ale moj obciansky je platny este 6 rokov... cize podla mna nie je neplatny. Tak ako to je?

radkamikic
15. júl 2016

Kazda zmena v udajoch je dovod nato aby OP stratil platnost...na vybavenie noveho je lehota 30dni od zmeny udajov

klklkl
15. feb 2017

Ja sa chcem spýtať, svadbu budeme mať v júli, a na september už máme letenky kúpene samozrejme že na moje dievčenské meno. Takže si nechcem menit predtym pas, aby sme nemali problemy na hraniciacha s letenkou (letime mimo europy). Občiansky si zmením

kajabartal
15. feb 2017

@klklkl pas bude neplatny, k vasmu rc uz bude priradene ine priezvisko. Zmenit vsetky doklady a oznamit cestovke zmenu a oni to nahlasia letisku, to je vsetko

romanovic
15. feb 2017

Ja som si vybavila vsetko (pas, OP, zdravotku) az po 2 rokoch, aj to len preto, ze som isla rodit. Nikde som nedostala pokutu...

axy
16. feb 2017

@klklkl mala som to tak isto, svadba v juli a na august sme mali letenky na moje dievcenske meno, leteli sme z Francuzska do Svajciarska, odtial Brazilia, Peru a Bolivia. Nikde som nemala problem s "neplatnym" pasom. Len ked som vypisovala papiere na vstup do Peru a Bolivie, tak som napisala, ze som slobodna. Takze no stress. Tvoje dievcenske meno ti ostane navzdy. A papiere som si menila az v novembri a nic mi na policii na to nepovedali, ziadna pokuta ani nic.