Narodenie v Anglicku a občianstvo

vladka07
1. jún 2012

ahojte tehulky a mamicky neviete nahodou ked sa my narodi babetko v uk tak ci moze mat aj slovenske obcianstvo alebo daco take ci bude mat len anglicke ? a nebude problem ak by som sa chcela vratit na SR a male bude mat uk obcianstvo? dakujeem 😉

katie555
3. jún 2012

@vladka07, ono to zalezi od toho kolko si tu v uk alebo akej narodnosti je tvoj manzel. Na britske obcianstvo ma dieta narodene v uk narok jedine ak si tu ty dlhsie ako 5 rokov alebo otec je brit. Inak mas narok len na slovenske. Ja chcem v prvom rade vybavit britske (otec dietata je anglican) a potom na svk vybavit slovensky rodny list cez matriku. Inak tu vybavujes cez ambasadu v londyne. Len my to mame dost daleko. 😉

vladka07
autor
3. jún 2012

@katie555 ahaa fuuha mno ves co ja som tu praveze kratko asik 6 mes takze moje babetko bude mat slovenske obcianstvo ano ?a nevadi ze moj priatel je czech? a aj on je tuna tak isto aj ked pred tym tu uz bol dlksie ale to sa nepocita a slovensky rodny list my vybavia aj ked sa narodi v uk hmm? a dakujem a inak uz ves co to bude? 🙂

katie555
3. jún 2012

@vladka07 v podstate ano - co som tak citala, dostanes britsky rodny list, ten musis apostilovat uradne overit a na ambasade poziadas o slovensky rodny list , a potom o slovensky pas. Viem ze zrovna tu bolo kopec tem ako to vsetko vybavit. Skus hodit do googla. Myslim ze ktosi spominal ze ked je to v pripade cechov tak si musite vybrat, ale neviem to presne.
My cakame dievcatko, tak sa moc tesime. Z partnerovej strany prva baba po 80 rokoch po ich pokoleni takze hrdy stary otec...
A ty ako uz viete co bude?

vladka07
autor
4. jún 2012

@katie555 thaaak dakujeem teda a mno aj my cakame dievcatko 🙂 a uz mate aj meno vybrate?? mno thak gratulujem a nek je zdravucka 🙂

katie555
5. jún 2012

@vladka07 Ahoj, mala sa bude vola Chloe Joyce. Joyce po great gradma. A vy ako?

vladka07
autor
5. jún 2012

mnoo peknee meno ste vybrali my chceme dat sara 🙂 a inak ako to zvladas tehotenstvo?? 😀

katie555
22. jún 2012

@vladka07 sorry za neskoru odpoved, som nevidela ze si mi odovedala. Tehotenstvo v pohode, 2hy a 3ti mesiac boli bujare. Teraz mam uz len tie 'normalne v tehotenstve' stavy ako krvacanie z nosa, alebo dasien. Inak v pohodicke.
Ty to mas aspon za menej nez ja, ja sa uz neviem dockat ked ostanem z prace doma. Este teraz kupujeme dom takze kooopec papierovaciek a vybavaciek. Takze dufam ze to bude coskoro. A ty ako vsetko zvladas? kedy ides na matersku? 😉

vladka07
autor
22. jún 2012

@katie555 jaa ale v pohodke a na matersku mno zatel nevem ves este si to musim pozistovat kopu vecia ideme sa stahovat tak tez este toho vela nas caka mnoo 🙂 a ja ale v pohodke mno ani my nevrav booze ja sa uz tez neviem dockat fuu kedy bude vonka a konecne sa vyspinkam 😀 viac menej mnoo 😀 a nebooj niic ja mam tez ete vela tt do porodu 🙂 a to ti ujde rychlo ani sa nenazdas a uz bude babetko vonka 🙂 a vybavicku celu uz mas?

katie555
23. jún 2012

@vladka07 Fuha ,tak to s tou materskou - ja som uz musela nahlasit v praci kedy akoze planujem ostat doma, ale este mi musia vypocitat kolko mam dovolenky. Takze cca co som ja ratala tak budeme doma 5 tyzdnov pred porodom.
Co sa tyka vybavicky este dokopy nic, v podstate len nejake oblecenie. Kocik uz ako tak vybrany mam. Ale nechceme kupovat teraz nic bo by sme sa mali stahovat do vlastneho, uz cakame len na jeden papier z land registry a potom mozeme vymenit contract. Takze az potom, bo aby s tym nebol velky problem. Ale tak zoznam ako tak mam aj priblizne ze odkial co (ta stranka kiddicare.com sa mi zda lacnejsia nez kdekolvek ine. Kde pracujes ? 🙂

vladka07
autor
23. jún 2012

mno ja nepracujem a ves co kukala som stranku tu a no na vecicky lacna a kociky nevem ja som kukala na tejto stranke kukni si toto http://www.ebay.co.uk/itm/New-Pram-and-pushchai... alebo si daj len www.ebay.co.uk a tam sa my to zda take iste mnoo 🙂

vladka07
autor
23. jún 2012

@katie555 vladka07 mno ja nepracujem a ves co kukala som stranku tu a no na vecicky lacna a kociky nevem ja som kukala na tejto stranke kukni si toto http://www.ebay.co.uk/itm/New-Pram-and-pushchai...... alebo si daj len www.ebay.co.uk a tam sa my to zda take iste mnoo emoticon

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...