Odhlásenie z trvalého pobytu

maria206
13. feb 2013

Chcela by som poprosiť o radu.... Pred 2mi rokmi sme s priatelom a dcérou bývali na dedine v podnájme. Majitel mna a dcéru prihlásil na trvalý pobyt. Ale po roku sme ukončili nájomnú zmluvu pre nezhody s majitelom. Dnes bývame inde a ked som sa chcela prihlásiť na trvalý pobyť v obci, mi na matrike povedali že ma musí odhlásiť najprv majitel z predchádzajúceho trvalého pobytu. A problém je v tom že ma majitel nechce odhlásiť a skorej odomňa mámi akože peniaze za nedoplatky udajne počas nášho pobutu-nájmu uňho. Ibaže my sme mali vyplatené všetko načas.Ako sa možem dopracovať k ukončeniu trvalého pobytu uňho bez toho aby som mala s ním kontakt nejaký? Aby som sa nemusela s ním stretnúť a doťahovať sa? Chcem sa len odhlásiť...ako to mám urobiť? je taká možnosť?

sissika
14. feb 2013

@maria206 ked sa niekam prihlasis na trvaly pobyt, oni ta automaticky odhlasuju z predosleho trvaleho pobytu ... nechapem, preco by ta mal majitel odhlasovat ...

stanislavao
14. feb 2013

@maria206 na novom nieste sa prihlasite na trvaly pobyt a matrika vas odhlasi zo stareho trvaleho pobytu. to, co tu pisete, tak ak vam to takto povedali, neni to pravda. my sme sa stahovali pred 3 rokmi, menili sme trvaly, cize bol postup taky. na obecnom urade stareho bydliska som ja ani nebola. to vsetko riesila matrikarka noveho bydliska. ale je pranda, ze pokial vam byvaly prenajimatel spravil to, ze vas nahlasi pre nedoplatok, tak mozno preto vas nechcu prehlasit. na vasom mieste by som isla na matriku byvaleho bydliska a opytala sa to.

maria206
autor
19. feb 2013

ja som na matrike bola... nedoplatok nemáme žiadny. Všetko u majitela vyplatené a riadne sme ukončili nájomný pomer. Akurát sme mu nevyhoveli s tým že nájomná výpoved mala trvat 2 mesiace podla neho a my sme odišli týždeň potom ako nám doniesol výpoved. To znamená že čakal od nás že mu budeme platit ešte 2 mesiace. Teraz sme v podnájme zasa, a chcela som si dať trvalý pobyt na obec v ktorej bývame a na matrike mi povedali že to ma najprv musí odhlásiť majitel z predchádzajúceho trv. pobytu. No a ten nie je schopný ani odpísať na mail , len odkázal po dalšom človeku že on sa nemá problém dohodnúž a spísať zmluvu o tom že mu nie sme dlžný a tak potobne. Čiže zasa od nás poťahať peniaze... aj ked tam už viac ako 2 roky nebývame. A zrazu si na to spomenul, ked potrebujem od neho aby ma odhlásil z trv. pobytu.Matrikárka povedala, že inak ma neprihlási na obec tuna ☹ tak teraz naozaj neviem ako to je .... dokonca som to konzultovala aj so známym na polícii a tiež mi povedal že by to nemal byt problém s tým prihlásením no ale matrika nepustí :-/

donatella123
20. feb 2013

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu. Už piaty rok nebývam na adrese trvalého pobytu, byt už užívajú iní, no napriek tomu mám stále občiansky preukaz s touto adresou. Momentálne bývam v podnájme a chcem si konečne vybaviť nové doklady s aktuálnou adresou pobytu. Aké doklady budem potrebovať, môžem mať ako pobyt nahlásenú adresu, kde bývam len v podnájme? 😒

daol
20. feb 2013

a to majiteľom nevadí že si na ich adrese nahlasená? na novej adrese si nahlas prechodný pobyt vybavuje sa to v mieste bydliska a treba súhlas majiteľa

donatella123
20. feb 2013

a keď si vybavím nový občiansky, môžem tam mať adresu prechodného pobytu?

vefi89
20. feb 2013

@donatella123 polovica obyvateľstva býva v podnájme, samozrejme, že si to nie môžeš, ale musíš zmeniť 😕

donatella123
20. feb 2013

aha, tak idem čím skôr teda...ďakujem za rady 🙂

bambulka63
20. feb 2013

@donatella123
@vefi89 v obcianskom nemozes mat adresu prechodneho pobytu ja som to mala tak isto a na nahlasenie prechodneho pobytu musis mat suhlas majitela byt ☹

vefi89
20. feb 2013

@bambulka63 nie nie, ja som reagovala na to, že 5 rokov nebýva na adrese trv., tak nech si ho prehlási. majiteľ s tým musí súhlasiť, ak mám raz byt v prenájme, či? 😕

simca06022011
20. feb 2013

@maria206 ved ale trvaly pobyt si vies ist zrusit aj sama, na to nie je potrebne aby niekto iny chodil rusit ti pobyt.. a uz vobec nie nejaky cudzi prenajimatel. Proste si sa prasahovala a zmenis si adresu, prihlasis sa na inom mieste. Aj ked je diskutabilne ci je vhodne nahlasovat si trvaly pobyt v najme a potom kazdu chvilu prehlasovat. Ja som napr. s dcerou este stale oficialne u rodicov, problem s tym nemame ziadny... nahlasovat pobyt na nehnutelnost cudzieho cloveka je podla mna nie velmi ok. V obcianskom je iba adresa trvaleho pobytu, ak dobre vidim.. uz v nom dokopy nic nie je...

simca06022011
20. feb 2013

@vefi89 nemusi s tym suhlasit...

bambulka63
20. feb 2013

@vefi89 aha 🙂 no bohuzial ale majitel nemusi ak nechce viem z vlastnej skusenosti ☹

bambulka63
20. feb 2013

@simca06022011 no presne tak ako som pisala ze nemusi suhlasit jednoducho povie nie a hotovo ☹