Pas pre bábätko

rusnakova_janka
27. aug 2013

Ahojte, pocula som, ze ked idete novorodencovi dat urobit pas, mozete doniest aj vlastnu foto aby ste nemuseli s krpcom zapasit pri foteni na policii, je to tak?? Ake rozmery? Musi mat dieta trvaly pobyt na SK aby mu na SK pas vydali??

sissy27
27. aug 2013

@rusnakova_janka určite nie, lebo v pase nie je klasická fotografia, ale niečo ako sken, neviem, kto ti takúto hlúposť povedal, ale asi niekto, kto si dával naposledy robiť pas ešte za ČSFR... pokiaľ má tvoje dieťa slovenské občianstvo, tak mu pas bude vydaný...

gumimaci
27. aug 2013

@rusnakova_janka ano musi mat trvaly pobyt na SK, ak chces slovensky pas, okrem toho sa uz fotky na pas nenosia. Dieta odfotia oni. Treba rodny list dietata a kolok.

gumimaci
27. aug 2013

@rusnakova_janka najmensie deti totia tak, ze ti oblecu bielu zasteru, a ty ho podrzis, vysledok vidia uradnici hned na monitore, trva to fakt len chvilku.

sissy27
27. aug 2013

@gumimaci nemýľ si trvalý pobyt a štátne občianstvo, adresa sa do pasu nepíše... okrem toho, trvalý pobyt môžeš meniť aj každý mesiac, ale pas kvôli tomu nemeníš... otec má trvalý pobyt v rakúsku, pas má slovenský, to isté sestra, trvalý pobyt usa, pas SK...

rusnakova_janka
autor
27. aug 2013

no my zijeme v rakusku a najprv som chcela vybavovat pas cez ambasadu ale trva to tak 3 mesiace, tak ho dam urobit na SK, ale pani na ambasade povedala, ze ked mam foto, nech ju kludne donesiem, tak neviem ako by ju do toho systemu narvala... moj maly ma obcianstvo slovenske, tak dufam, ze nam ho vydaju bez toho aby som ho musela na trvaly pobyt na SK nahlasit

ervenka
27. aug 2013

@rusnakova_janka Trvaly pobyt nemusi byt, ale SVk obcianstvo ano. mne povedala pani na SVK amb. v Nl, ze pas pre "zahranicne" deticky sa vybavuje jedine cez specialnu matriku v BA. Skus tam, ale je dost mozne, ze ta odbiju s tym,ze prijmaju jedine z amdasad. a trva to cca 8 tyzdnov... Foto spravia oni.

sense
27. aug 2013

urcite nie oni ho tam odfotia a neboj su na to zvyknuti, aj my sme to absolvovali dokonca 2x, prvy krat mala ani nie tri mesiace a potrebovali sme doklad na vycestovanie a druhykrat o dva tyzdne neskor na pasovom....Dieta nemusi mat trvaly pobyt na uzemi slovenskej republiky ale musi mat slovenske obcianstvo. pokial pojdes na ambasadu a nechces cakat tri mesiace tak ti vystavia len 1razovy doklad na vycestovanie a potom na slovensku hoci kde na pasovom mozes dat urobit pas, aj ked mas dieta narodene v zahranici....a budes potrebovat ale slovensky rodny list a kolok, a slovensky rodny list ti vybavia len na tej osobitnej matrike v bratislave a to takym sposobom ze rakusky si nechas apostilovat, prelozit, na ambasadu poziadat o slovensky rodny...pozor aj to moze trvat az tri mesiace, ale akonahle poziadas o slovensky rodny list tak ti vydaju cestovny doklad na jednu cestu pre dieta....

gumimaci
27. aug 2013

@sissy27 ano mas pravdu 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dejka77
27. aug 2013

@rusnakova_janka Tu v uk ti na ambasade bud urobia pas (fotia oni) alebo ti vydaju jednorazovy cest.doklad, ktory je len na cestu tam a na to staci doniest fotku dietata. Ked som chcela dat zapisat dceru do pasu, bolo to tesne predtym nez zaviedli povinnost pre deti mat pasy, tak musela mat trvaly pobyt na sr, nestacilo len obcianstvo. Ked sme vybavovali pas pre syna tak som ho radsej prihlasila na trvaly pobyt na sr, ale neoverovala som si ci to treba.
Na sr deti fotia na pasovom. Neboj mas vlastne vyhodu, ze mas male babo, tazsie sa fotia vacsie deti.

monyccka
27. aug 2013

@fidka79 tak zjavne je sk supermoderna krajina, pretoze u nas sa robi biometricka foto, co znamena, ze ziadne donesene foto ale speci nasnimanie tvare priamo na oddeleni.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
27. aug 2013

@fidka79 tu nie su budky ani v pase nemas nalepenu fotku. to bolo pred vela vela rokmi. dnes sadnes oproti tetuske na pasovom a ona ta nasnima. hotovo. ziadne tlacenie fotky a lepenie do pasu. je vytlacena priamo na zadnej strane pasu. spolu s udajmi o majitelovi 🙂

maryanna
27. aug 2013

My sme boli s malou robit pas ked mala tri tyzdne a museli ju tam fotit nakolko pas ma digitalnu fotku

sharlotta
27. aug 2013

@fidka79 take pasy sa uz u nas davno nevydavaju.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharlotta
27. aug 2013

@fidka79 a kedy si im ho davala robit,lebo naozaj u nas tieto pasy uz davno nevydavaju a mohls by si mat problem dostat.sa s detmi do urcitych krajin,kde uznavaju len biometricke pasy.U nas u de facto na ziaden doklad nepotrebujes fotky,lebo vsade uz pouzivaju tie s biometrickymi udajmi.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharlotta
27. aug 2013

@fidka79 takze deti maju irsky pas?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharlotta
27. aug 2013

@fidka79 aha,tak uz chapem...mi neslo do hlavy preco slovaci v irsku vydavaju pasy,ktore sa u nas uz minimalne 5 rokov nevydavaju 😅

snoofy987
27. aug 2013

urcite nie my sme pas robili pre nasu dcerku asi pred mesiacoom... a klasika ako pri dospelych nam ju odfotili mala 4 mesiace... drzala som ju na rukach mala som cez seba prehodenu plachtu a mala ma nadhernu prenadhrenu fotku 🙂

monyccka
27. aug 2013

@fidka79 pokial viem, do usa uz bezbiometrickeho pasu nedoletis, resp ta nevpustia.

sissy27
27. aug 2013

@fidka79 no tak ako vidíš, tentokrát je svk popredu aspoň v niečom... už nejaký čas sa robia biometrické pasy, žiadne papierové fotky...dcére bol vydaný pred 2 rokmi a to už bol druhý takýto, takže žiadna tohtoročná novinka...

rusnakova_janka
autor
28. aug 2013

dobre teda, dakujem, dufam, ze maly bude mat naladu sa fotit a nebude na tej foto cely zrevany a rozmazany 🙂

100lambi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spinoscapularnabeta
5. máj 2015

@100lambi pas pre dieta treba vsade.

havana_frost
5. máj 2015

@100lambi 🙂 Nie, pas treba pri vycestovaní mimo slovenských hraníc.

babulka1978
5. máj 2015

My sme si dali robit pasy pre dve deti, a obe fotili na policii priamo......pas pre dieta treba, aj ked ides do Ciech.....proste vsade....