Priezvisko po otcovi

zuzana7891
9. jan 2015

Ahojte,poradite mi?Matrikarka má do pondelka u nás dovolenku a mna zaujíma ake doklady treba aby nám vystavily papier o uznaní otcovstva aby malo priezvisko po otcovi.Treba aj rodný list alebo stacia občianske?Dakujem 🙂

velkacica
9. jan 2015

Otcovstvo oznamuje matka v žiadosti; ak je slobodná, súhlasným vyhlásením oboch osôb.
V prípade zmeny priezviska dieťaťa sa vyžaduje súhlas "doterajšieho otca", ak je známy.

zuzana7891
autor
9. jan 2015

To viem,len ide o to že či nám treba aj naše rodné listy alebo stačí OP.Lebo sme sa sťahovali a ja neviem najsť svoj rodný list,tak aby som vedela či ho mám ísť urgentne vybavit aby sme mohli spísať to prehlásenie o otcovstve alebo stačí až ked porodím 🙂 Lebo chceme obaja aby mal partnerovo priezvisko 😀

liz_lemon
9. jan 2015

@zuzana7891 staci OP, RL vobec netreba nosit

zuzana7891
autor
9. jan 2015

@liz_lemon super,dakujem pekne 🙂 aspon nemusim stresovat ci stiham 🙂

jana_eyre
9. jan 2015

ked sme to vybavovali pri prvom synovi, museli sme doniest rodne listy.. pamatam si to, lebo som tiez prehladala cely dom, kvoli rodnemu listu.. ale mozno to je od matrikarky k matrikarke - kazda trva na niecom inom..

liz_lemon
9. jan 2015

@jana_eyre ja som to vybavovala teraz nedavno, a aj pred 2 rokmi, a ani raz nechceli RL

jana_eyre
9. jan 2015

@liz_lemon ved ja nevravim, ze to tak nie je, ale od nas to matrikarka chcela.. mozno nasim OP neverila, neviem 🙂

zuzana7891
autor
14. jan 2015

tak uz to mame,stacil OP 🙂