Zmena priezviska dieťaťa. Ako postupovať?

mima3114
26. mar 2008

Ahojte.vedeli by ste mi niekto poradit ohladom priezviska?ak ma moje dieta priezvisko po otcovi,za ktoreho ja nie so vydata,on nema o dieta ziaden zaujem,dokonca sa vyjadril,ze ho nechce nikdy v zivote vidiet.da sa zmenitpriezvisko nejak sudnou cestou aby malo dieta moje priezvisko?dakujem.

alexandra
17. júl 2008

paradajka ja myslim, ze ak lubi svojho syna, tak ho lubi, ci sa vola tak, alebo tak.. Alebo je podmienka toho, aby ho mal rad aby s apo nom volal?

paradajka123
21. júl 2008

alexandra - povec mi čo ľubi viacej taka matka ktora zniči vzťa otca zo synom - peniaze alebo svojho syna?....Ked tak nezaležy podľa Vás ake ma malý priezvisko tak potom prečo ho mení ked s tým malý žil 9 rokov? Vieš mam pocit že niektoré ženy to robia viac kôli okoliu......nie pre dobro svojich deti....."Ved ľudia nemusia vedieť že mam každeé dieťa z iným mužom......aleže mi chodia peniažky na účet tak to je uz v poriadku".........

paradajka123
21. júl 2008

lucifukball - maš pravdu nie všetky prípady sú rovnake a taktiež by sa mal aj na súde brat každý individuálne a nie len povedať že súdy sa v takýchto veciach prikláňajú na stranu matky ako to bolo povedané nám. Vieš manžela to bololo aj preto pretože vlastne ho zaradili medzi otcov ktorý na svoje deti kaslu....

alexandra
21. júl 2008

Myslim, ze ak je vztah Tvojho muza k synovi podmieneny priezviskom, tak je to naozaj smutne.

paradajka123
21. júl 2008

alexandra - ich vzťach bol perfektný až kým jeho ex nevyšla s tou somarinou.....Vôbec si nemyslim že je to smutné, smutné je to že jedna žena nevie vysvetlit dieťaťu prečo sa vola inak ako ona, nevie vysvetliť že predsa každe dieťaťko sa vola podľa svojho ocka, že malý ma iného ocka a jeho sestrička tiež iného. Alebo sa chcu hrať niektoré ženy na počestné a pritom si neuvedomujú že vlastne škodia iba svojim detom. Skús sa vžiť do situlácie že maš iba jedno dieťa a viac ich mať nebudeš, nechcela by si aby sa volalo po tebe?......

vinka
21. júl 2008

Paradajka nečítala som to celé ale prečo má platit alimenty.Pokial viem ked zmení priezvisko tak sa vzdáva aj penazí.Nerozumiem prečo má dalej platit ked teraz má"otca"myslím toho čo má priezvisko po nom.čo nato povedal váš právnik?Je to korektné?A to sa ani nestretáva už s malým?

paradajka123
21. júl 2008

vinka - právnika sme namali lebo sme nevideli na to žiaden dôvod, malžel na malého platil, staral sa oň.....proste cela rodina sme mali malého radi........len sme si neuvedomili že v talári bude sedieť žena.....a ta manžela nikdy nepochopi a bude sa priklánať na stranu matky, ktorá celý čas krivo vypovedala.....
Alimenty manžel bude platiž dalej, neboj sa ak by o ne mala jeho ex prísť tak by žiadnu zmenu priezviska nežiadala. Vieš zistila som že chlap je na sude strasne malicky a vlastne všetky práva ma len žena a ty si môže robiť co len chce. Kým som to nezažila taktiež som odsudzovala mužov ktorý kaslu na deti.....ale dnes im velmi dobre rozumiem......len mi je malého strasne luto.

alexandra
21. júl 2008

paradajka myslim si, ze nemas pravo sudit, co je pre neho najlepsie. Ani jeho matka, ale to je ina vec.

Moje dieta sa bude volat inak ako ja a preto ho nebudem predsa menej lubit.

paradajka123
21. júl 2008

alexandra - ja predsa nikoho nesudim
- ale určite sa tvoje dieťa nebude volat po nejakom uplne cudzom cloveku

alexandra
21. júl 2008

paradajka, vo Vasom pripade sa jeho syn bude volat rovnako ako matka... To nie je uplne cudzi clovek, alebo..?

paradajka123
21. júl 2008

alexandra - ano bude sa volat ako momentálny manžel jeho matky, možma že za rok sa to zmení a znova bude syna deptat.....jej prve manželstvo trvalo dva roky a to druhe trva rok......tak aka je zaruka

alexandra
21. júl 2008

Zaruka nie je nikdy ziadna... Bude sa zatial volat ako jeho matka, a ked bude dost velky, aby sa rozhodol sam, tak sa tak stane.

paradajka123
21. júl 2008

alexandra ale potom sa už može stažovat len a len na matku a ver mi že sa za to raz zodpovie, keby bola niekde v arabských štátoch tak uz je davno o hlavu kratšia

paradajka123
21. júl 2008

alexandra - prečo si myslíš ze dieta sa ma volat po matke?........otec je dobrý uz len na peniaze?.......na nič nié?

alexandra
21. júl 2008

Myslim si, ze to trosku prehanas so svojimi vyjadreniami. A nevies co si myslim.. Pisem len, ze sa po matke bude volat ked dostane priezvisko jej manzela, nielen po tom manzelovi. A preco? Asi preto, ze s nou zije a Ty si asi nezazila, ze v dnesnej dobe ak sa dieta nevola ako matka, tak pomaly aby so sebou matka nosila rodny list, inak su schopni napriklad na uradoch ju poslat prec, pretoze jej neveria..

vinka
21. júl 2008

Tak nieje to až tak pravda.Chápem ta paradajka.Ale ja by som na vašom mieste určite si zriadila právnika.Lebo to prvý krát počujem,že dovolili zmenit dietatu meno ked otec je zodpovedný(ked je zodpovedný)lebo toto nieje pre dieta to najlepšie.Je jeho syn a on má právo sa rozhodnút či sa ho zrieka vtedy neplatí a matka zmení priezvisko.Alebo sa ho nezrieka a platí nadalej kontakt ostáva a priezvisko ako sa rozhodne otec.Má nielen finančnú starostlivost ale aj zodpovednost za dieta a to mu nikto neodoprie.

noc25
22. júl 2008

paradajka123-ahoj tak to my je luto a hlavne tvojho manzela.Myslim si ze ak sa biol.otec o svoje dieta stara tak ziaden sud nema pravo zmenit mu priezvisko.Niekedy je to dobra vec ale niekedy aj na skodu. Dokonca aj keby sa moj ex o svoju dceru riadne staral a spraval sa ako otec nechala by som jej priezvisko po nom.lenze ked je to tak ako to je a jeho priezvisko je mojej dcere skor na hanbu ako na dobru vec,budem sa snazit to zmenit.Co sa tyka vydedenia,myslim ze je to prilis unahlene a povedane skor v hneve.Jeho syn nemoze za to aku ma matku a priznajme taku matku mu vybral jeho otec,tak ako ja otca svojej dcere 🙄 urcite si to nechajte najskor ulezat a konajte neskor...lebo je to velmi zavazna vec.

alexandra
22. júl 2008

Dievcata, myslim ze zriect sa dietata a zmena priezviska su pomerne odlisne veci. Dolezite je kto je v rodnom liste dietata.

paradajka123
23. júl 2008

Nie je pravda že je dôležité len to čie priezvisko je v rodnom liste ale dôležite je aj to po kom nosi syn priezvisko, moj manžel je na svoje priezvisko hrdý a jeho syn bol posledný kto sa tak volal. Keď mu nebolo dobre jeho priezvisko nech mu nie je dobry ani jeho majetok.

alexandra
23. júl 2008

Ak si precitas zakony, zistis, ze to az take jednoduche nie je 😉

Ale uprimne povedane, ak by som mala otca, ktory ma nedokaze milovat s priezviskom mojej matky, tak by som nemala zaujem ani o jeho majetok, ale ani o neho. Tak nech si naozaj rozmysli, ci ma rad syna, alebo syna s jeho priezviskom.

paradajka123
23. júl 2008

ale nie je to až take zložite..........pretože ked nebude mat manže nič tak to nič zdedi jeho syn
Nie je to priezvisko jeho matky ale uplne cudzieho človeka.....ak by si matka vzala meno za slobodna tak je to iné
To koho ma rad a koho nie to riešit nebudeme.....to nech si už vybavi neskôr jeho syn zo svojou matkou......a ver mi že ju syn za to raz bude nenavidieť, pretože x normálnych rodín funguje aj bez toho aby žena davala zmeniť dieťaťu priezvisko........žiaden z rodičov nema pravo kradnut dieta tomu druhému aj ked su rozvedení

noc25
23. júl 2008

paradajka123-ahoj nechcem sa ta nijako dotknut len sa ta opytam ci mas dieta?

alexandra
23. júl 2008

paradajka aj ked sa na hlavu postavis, tak je to priezvisko jeho matky. A ked mal maly priezvisko po otcovi, maleho matka tiez robila taketo sceny len preto, ze sa volal inak..?

paradajka123
23. júl 2008

noc25.....ano mam jednu dcerku z prveho manželstva a vola sa rovnako ako jej otec a neroby mi to žiaden problem, ani mne ani malej.

paradajka123
23. júl 2008

alexanda - ved mali predsa rovnake priezvisko.......na sud podala žiadosť mesiac potom ako sa zosobašila......takže jej novej rodine zjavne synove priezvisko prekažalo

vinka
23. júl 2008

Paradajka rozumiem tvojím slovám.Pýtala som sa muža a tiež si myslí,že je to hlúpost,že to mohla sudkyna zmenit.Lebo ked bol starostlivý tak je to nezmysel.Ak máte ešte čas tak si nájdite právnika a podajte odvolanie.Aj moja sestra má druhého muža aj sním dieta a prvý syn sa volá po ex a nevydím v tom problém on by ani nedovolil aby sa čo i len pokúsila mu menit priezvisko.Je to nezmysel podla mna.

noc25
28. júl 2008

Ahojte maminy mam otazku a dufam ze mi niektora poradite. Chcem dat dcere zmenit priezvisko,ked to chcem urobit tak mam dat navrh na sud?a co by som tam mala napisat?....A neviem ak som na materskej ci sa za to nieco plati.A zaujimalo by ma ako to zvycajne prebieha na sude.A aku sancu mam ak sa otec o dceru nestara,nestretavaju sa dokonca ju nevidel nieco vyse dvoch rokov a vyzivne si plati ako chce.Chcem jej zmenit priezvisko po terajsom manzelovi s ktorym mam syna a dcera sa chce volat ako jej surodenec.dakujem za odpovede pa

alexandra
28. júl 2008

noc presne ako si to napisala, len tomu musis dat format.. Popises ze zijes v manzelstve, v ktorom mas dieta, a starsie dieta ma priezvisko po biologickom otcovi, ktory nema zaujem o naplnenie svojich rodicovskych prav a povinnosti a ze z dovodu zaujmu dietata o priezvisko ako mate Vyvsetci ziadas o zmenu. Kolko sa plati neviem, skus zavolat na sud prislusny k miestu trvaleho bydliska dietata a popytat sa. Odporucam prilozit kopiu rodneho listu oboch deti a Tvoj sobasny list z tohto manzelstva.

Ak nieco bude chybat, sud Ta vyzve, aby si to dolozila.

noc25
28. júl 2008

alexandra-dakujem posnazim sa nejako to popisat..a nevies nahodou moze nas sudca poslat s malou aj ku psychologicke alebo nieco take?

lucifukball
28. júl 2008

noc aj ja sa pokúšam o zmenu synovho priezviska, tiež mám nové manželstvo, spoločného syna a všetci máme mužovo priezvisko až na prvého syna. Keď som volala na úrad práce sociálnych vecí a rodiny - čo patríme pod okres, tak mi povedala, že musím dať návrh na súd, ale ževraj majú aj nejaké fornuláre - žiadosti na úrade a mám si prísť poň. A ešte ma potešila, že ale súd zvykne takéto žiadosti zamietať, tak neviem, možno záleží na koho natrafíš, alebo ma milá pani úradníčka snažila odhovoriť, aby mali menej papierovačiek 😀 , každopádne to vyskúšam. A zmena priezviska by mala stáť aspoň čo som sa na posledy informovala 3000,- ak sa teda nič nezmenilo