Ako stratiť paniku z letu?

anetmarek
17. dec 2014

Mám 14 a o 3 týždne letím do Anglicka a ani nemám strach z lietadla lebo neviem čo ma čaká.....ale chytám paniku keď myslím na to že budem možno vracať,mať bolesť uší,mať triašku alebo že odpadnem ....mám hrozný strach prosím o radu ☹

bonaqa2013
17. dec 2014

To už máš cestovnú horúčku. Skús alebo niečo kúpi´t v lekárni na ukĺudnenie, alebo povedz svojmu lekárovi čo je vo veci a hádam niečo predpíše.

ivivaiveta
17. dec 2014

ja lietanie milujem, to je najlepsia cast kazdej dovolenky, niekedy si najdem len tak last minute lety na kratke trasy, na dva dni, aby som mala zase ten zazitok...neboj nic, zuvacku aby si mala po ruke, ked ti zalahne v usiach a inak nic..nesmies sa bat niecoho, co nevies, ake je, kedze si este neletela...ved nic, sedis ako v autobuse, najlepsie knizka do ruk a citas si, alebo ak ides lepsou spolocnostou, pozeras telku na opierke sedadla pred tebou..ziadna panika...a uzi si to... 😉 mozno tym, ze to bude pre teba nieco nove,budes to obdivovat, absolutne zabudnes na svoje terasie stavy a myslienky,,

katrinka8
17. dec 2014

Ahoj, asi Ti moc nepomôže napísať, že sa nemáš báť 😀 Lietanie je naozaj super. Môže byť trochu nepríjemné vzlietanie a pristávanie, pretože sa mení tlak (to je tá bolesť ucha, ktorej sa bojíš). Na to sa však odporúča žuť žuvačku alebo cmúľať cukrík a je to 😉 Ja to vždy tak robím a ešte ma uši nikdy neboleli. Ak mávaš nevoľnosti, tak skús kinedryl alebo homeopatický liek cocculine - to je proti nevoľnosti. Aby si sa upokojila, tak môžeš skúsiť aj homeopatický liek Sedatif PC 🙂 V každom prípade, v lietadle sa môžeš napiť, najesť, nemusíš sa báť, že nebudeš mať miesto (ako napr. v autobuse či vlaku), čiže budeš sedieť - skús poprosiť o miesto v uličke, aby si sa v prípade potreby mohla poprechádzať. Máš tam aj WC. A sú tam aj vrecka v prípade, že by Ti bolo nevoľno 😉 Viem, že máš strach, ale neboj sa, určite to zvládneš a možno sa Ti lietanie aj zapáči. Keď by Ti bolo zle, sú tam letušky, tie sa o Teba postarajú. Pokús sa myslieť pozitívne (predstav si, že by si sa 2 dni musela trmácať autobusom, v noci spať na sedadle, nohy nemáš kde vystrieť, záchod len keď autobus zastane... ), uži si krásne Vianoce a prajem Ti šťastnú cestu a pohodový let.

tova
18. dec 2014

ked nemas starch z lietadla tak ta necaka nic zle. Nasadnes, pri vzlietani mozes mat tlak v usiach ale vela ludi aj ja 90% nepotrebujem ani zuvacku, staci 2 krat naprazdno prglglnut a hotovo. problem s usami maju skor male deti alebo ked si chora. Od zaludka by ti zle nemalo byt, iba raz som videla male dieta zvracat ale ta mala kasel a bola chora. a ked nahodou by to na teba doslo, vezmes sacok pred sebou v sedake a tam das, postavis sa, a odides na wc, to uz letuska uvidi a pomozu ti, mozes na wc ostat par minut, kym sa nebudes citit lepsie. nevidela som nikdy aby mal niekto triasku alebo odpadol nerob paniku, neides na nejaku najvacsiu husienkovu drahu na svete.

margieamatusko
18. dec 2014

Asi sa vela hovori o tom ake je lietanie neprijemne. Pre mna je to super. Najma vzlietanie a pristavanie. A to neznasam kolotoce....Na tuto variantu si sa asi nepripravila, ze? Tak skus sa pripravit aj na to, ze to moze byt celkom fajn, vyzbroj sa zuvackami a cukrikmi a tes sa na vylet. Vsade su ludia, v lietadle skoleny personal, vsade ti vedia pomoct, nech sa stane cokolvek.

pribinak
18. dec 2014

Sila sugeracie, pocula si uz o tom? Naco si nieco take vobec nahovaras? Keby si aj odpadla tak co? Ved odpadnes maximalne do kresla v ktorom budes siediet ;) ;)

timca55
19. dec 2014

my ked sme leteli do grecka moja mamka skoro tam ondlela, ale prezila ,tiez mala z toho strach , citit taky tlak ale nic hrozne inak, ja som si to uzivala

radlinka
19. dec 2014

Ale nevymyslaj prosim ta, mysli pozitivne, sadni si k oknu a vychutnaj tu krasnu pohodu nad oblakmi, ten krasny vyhlad a rychlost. Zober si so sebou nieco na citajne alebo zabavu, pripadne tablet, nieco co ta potesi a zabavi, a ani sa nenazdas a uz budete pristavat. Hodinu aj nieco proste vydrzis, ziadna panika. Budes mat usta otvorene a cumiet ako sa stewardi premavaju hore a dole, co vsetko musia stihnut do pristatia, tak ani okom nemihnes ako su busy. Nezabudni na zuvacku, ked sa bojis ze ti zalahne v usiach a sadni si pohodlne a hlavu maj priamo opretu o sedadlo, ostatne je vsetko okej. Ak by ti bolo spatne, tak si kup homeopatikum vopred v lekarni a maj po ruke sacik. Ked zvladas cestu prepchatym autobusom na dlhe trasy, tak toto bude easy-peasy. Ja by som vsade len lietala, ak by sa dalo...aj do druheho mesta - urcite lepsie ako cestovat na dlhe trate 🙂