Ako zabaviť 3 až 4 ročné dieťa v aute na dlhú cestu?

karamel
6. feb 2012

Maminky ako zvaladate cestu s detmi napr.do Chorvatska? Cim ich viete zabavit v aute? Mam na mysli take troj-stvorrocne deti 🙂

maggie59
6. feb 2012

prenosný dvd prehravac a mas po probleme. my sme tak zvladli viac ako 20 hod do bulharska

katmi
6. feb 2012

@karamel ak su ti decka zvyknute v aute, tak problem mat nebudu ani na dlhu cestu.. moja mala vzdy polovicu cesty prespala a druhu polovicu si bud kreslila alebo presne ako pise @maggie59 prenosny dvd prehravac, pripadne notebook 😉

jasminet
6. feb 2012

nova hracka, kniha... ja teraz planujem malej kupit na cestu na dovolenku taku tu tabulku na pisanie/kreslenie. ide s mojimi rodicmi a svokrou, tak babky ju myslim dostatocne zabavia (alebo ona ich). pripadne bravame farbicky a papiere na kreslenie

stanislavao
6. feb 2012

knizky, a tiez ma napadlo ako prve DVD prehravac prenosny, oblubene rozpravky a je klud.

anjelicek26
6. feb 2012

U nas takisto - dvd prehravace pre obe deti, oblubene cd-ka - s prehravacom a sluchatkami!!!! lebo vam s toho bude sibat ako rodicom, kufrik do auta na kreslenie (tiez sa upevni o opierku), inak veeeela jedla, hluposti, chrumiek, pitia, pokrajaneho ovocia, jedlom sa ich da uzasne zabavit. My sme jazdievali s malou 4x do roka slovensko/nemecko, 860km tam a 860km nazad, takze odjazdeneho mame fakt dost... Stanovit si medziciel uprostred cesty, u nas je to mc-donald za prahou, je to polka cesty, je to obrovska vynimka, moze si objednat co len chce, je to taka odmena za to, ze vydrzala, velmi sa na to tesi, ked vravim, uz sme v prahe, povie, ze uz pojdeme do mcdonaldu... a potom juz sa len tesi na deda.... s nou sa uzasne cestuje, ci uz letecky, ci autom, to dieta ma nenormalnu rutinu. Max siel tu cestu len 1x a v podstate to prespal... Hlavne pohodlne oblecenie, podlozku proti poteniu, prebalovat co najcastejsie - aby si dita neotlacilo ritku.

sisaha
6. feb 2012

jazdievame na noc, takze v podstate prespi 😉

denisenko
6. feb 2012

chcela som odpovedať, ale vlastne plne súhlasím s tým, čo napísala @anjelicek26....malý takto pendluje už 5 rokov 😉 ....najlepšie je, že tí menší sa skor unavia a pospia.....a hlavne pohodlné oblečenie, nech sa nepotí....potom sú nervozne..... 😉

anzelik
6. feb 2012

pripajam sa k vam zienky mame tento isty problem maly radsej nechce chodit autom ako by mal byt v autosedacke je to pre neho totalny zabijak 😢 😢 😢 je nervozny dali sme mu aj podsedak aby sa citil ,,ako velky´´ nic nezabera dvakrat sme uz platili pokutu sam sa rozopol a nevsimla som si to pri soferovani ☹ radsej nechce ist nikde na aute akoby mal sediet v sedacke je to pre nas uplny horor 😒 😒 😒 a nepomaha nic,knihy cd, kreslenie,kupili sme dvd do auta nic ked ideme na slovensko mame uplny horor 😠 😠 😠 😠 on radsej pojde pesi len nie autom

kuspitka
6. feb 2012

ahojte,aj my sme tak mala nechce byt v sedčke jedno je či je nova kniha,alebo prehravac pride hodinka,kedy ona nebude v sedacke a ked ju nepustime tak place tak,ze sa nam pokrcia..uz obcas nemam chut ani cestovat

lubina
6. feb 2012

aj nam funguje prenosny dvd a oblubene DVDcka. Ale treba pravidelne robit prestavky a nechat dieta vybehat, potom aj v aute sedi kludnejsie. My autom jazdime vela a dlhe trate, 1500 km a zvladame a to ma mladsia 3 roky. Treba detom zobrat aj oblubene hracky a knizky im citat, to sa da aj zpredneho sedadla maminky 😉

mirko
6. feb 2012

jednoznacne dvd-prehravac.....my sme na ceste do bulharska ani nevedeli ze vezieme starsieho syna...s tym mladsim to bolo horsie... 😠

ivett1
6. feb 2012

aj my frčíme na prenosnom dvd prehrávači (každý má svoj+slúchadlá)....majú svoje notebooky s hrami a úlohami-to ich tiež dosť baví a knižky (zatiaľ len obrázkové)...kresliace tabuľky (dotykovú a obyčajnú) už pokazili, takže ich už na cesty neberieme...ale, kedysi boli povinnou výbavou...

janinah
6. feb 2012

prepánakráľa,o chvíľu budú dvd aj na wecku 😉 či skôr 😒 naše deti cez okná pozerali s patričným mojim komentárom,spali,jedli,knižky čítali,kreslili,spievali....

habibi78
8. feb 2012

my s malou obievame 500 km cesty k mojim rodicom....kym nie je vonku tma, tak ratame kolko aut sme obehli, hladame napriklad modre auta, potom biele auta.... dame si prestavku, mala sa vybeha, napapa, ked prechadzame cez mesta, tak ma na starosti semafory... hladame mosty, rieky... ked sme pod Tatrami, tak ratame kopce, stale nieco.... a ked je vonku tma alebo je unavena, tak si pustime dvd a je to... 😉

sampo
8. feb 2012

moje vtedy sotva 2-rocne dieta zvladlo cestu do chorvatska uplne excelentne, a ja som sa pritom bala, lebo 140 km ku starkym je pre nu hrozna otrava. Nehovoriac o tom, ze sa nam v noci o 2-hej pokazilo za budapestou auto a potom sme cakali do pol jedenastej kdesi v poli v tej otrasnej horucave na odtahovku. Posadka auta - 4 zeny, 1 chlap, 2 male deti (v rovnakom veku) a pes. Deti to zvladli super, az sa cudujem. Keby nie ich, tak sa asi na tej story dnes nesmejem 🙂
prenosne dvd, detske pesnicky a knizky do auta a caste prestavky.. a hlavne, nech su rodicia v pohode (resp. posadka auta) 😉

ajca123
8. feb 2012

No ked jazdím niekam s detickama ďaleko,tak maju v aute DVD a aj jazdím ked druhy ide spat na obed 🙂
A keby som jela do Chorvátska s detickama,tak by som jela večer aby mi spali v aute celu cestu....
Lebo aj DVD ich po čase prestane baviť 🙂