Boli ste s mesačným bábätkom na dovolenke?

barnica
30. júl 2015

Babenky idem si po radu... alebi teda skor o vase skusenosti s dovolenkou s babatkom ktore ma iba mesiac. Ci ste niekde boli v zahranici,ci ste leteli alebo sli autom a podobne a ako to deticky zvladali. Manzel premysla silou mocou ist niekam s detmi jeden ma vyse dvoch rokov ale druhy len mesiac a teda niesom presvedcena o tom ze je ti dobry napad sam nechce ist s malym. Tak neviem

moni244
30. júl 2015

@barnica v ziadnom pripade by som nesla s takym malym na dovolenku

emocka
30. júl 2015

Nemá rozum, novorodenec a šesťonedielka. Strašne by ste trpeli. Veď tých dovoleniek ešte bude. Kam sa ženie? 🙂 😨

natalym
30. júl 2015

Je to bezohľadné pod neho.

martina833
30. júl 2015

ani ja by som v ziadnom pripade nesla, jedine ak niekde do blizkeho okolia

sissmiss
30. júl 2015

@barnica ak nie ste viazani pracou, skolou a pod., chodte neskor, nie hned teraz, ked bude mat maly aspon 2-3 mesiace. Tak by som sla. Ideme podobne 😉 Tomu babu je jedno kde bude spat, ci v kociku pri mori alebo v kociku v marikovej. Letiet by som asi neletela, ale autom par hodin pohoda. Dobre poistenie, zistit si ako daleko je kvalitna zdr.starostlivost (v pripade potreby, takej istej ako keby sa hocico stalo na sk) a ovladat dobre ang alebo nj

katkasofi
30. júl 2015

Ja by som určite počkala aspoň po prvom očkovaní...keď tak mozno Chorvátsko kde su takmer rovnaké klimatické podmienky ako tu. Ale určite nie lietadlom nikde. My ideme zajtra do Chorvátska s 5 mesačnou. No neviem, byt tebou radšej by som dovolenku tento rok oželela...😞

sorciera24
30. júl 2015

@barnica v ziadnom pripade! ani na Slovensku, neito este do zahranicia...ja si netrufam do azhranicia ani s nasim 9mes. ....ako toto nechapem!.....mozes ublizit babu i sebe.....babo si len zvyka na nove prostredie vobec von a nie ho zobrat este aj do inych klim. podmienok...nehovorim o tom, ze mozu nastat bezne babatkovske problemy ako koliky, grckanie, nechutenstvo, neustaly plac....to nie je dovolenka, ale utrpenie a toto sa babtku zvlada najlepsie doma.....ja toto nikdy nepochopim, naco ho niekam vlacit a riskovat zdravie....ako keby vam malo za ten rok cosi ujast.... 😖

barnica
autor
30. júl 2015

No mne sa nezda ako dobry napad tam ist kedze kojim a myslim ze maly by cestu autom znasal zle a lietadlo netusim ale ten tlak a zmeny si myslim zeby mu tiez nevyhovovali. Nesedi a proste myslim zeby to bolo cele o tom ze manzel by behal so starsim a zabaval sa a ja v tieni by som sa trapila s mensim a on by sa trapil extra.

martina833
30. júl 2015

pre take male dieta moze byt smrtelna nahla zmena teploty napr klimatizovane auto/klimatizovane pristory vs. 38 ° vonku

peneloppe
30. júl 2015

Nesla by som s tak malym dietatom. Nejde len o maleho ale aj o teba.

adkat13
30. júl 2015

ach, chlapi... skús ho poučiť o tom, čo je to šestonedelie, a prečo sa to tak volá... a to platí nie len pre maminu, ale aj pre bábätko...

amaretti
30. júl 2015

Odporucam Kolping Hotel Alsopahok-Madarsko(babyfriendly) ... Velky areal ... Vybudovane pre deti a babatka ...My mame odskusane ... Je to drahe ale oplati sa

moni244
30. júl 2015

@barnica tak nech ide len on s dvojrocnym tu na Slovensku, urobia si pansku jazdu

barnica
autor
30. júl 2015

On by chcel ist koncom augusta do chorvatska autom. To sice budem mat po sestonedeli ale maly bude mat cca dva mesiaciky a to je podla mna malo. Snazila som sa nu vysvetlit ze ak su potrebuje oddychnut nech ide sam so starsim alebo sam. Tvrdil ze bez nas si neoddychne ale mna desi uz len ta cesta dlha autom.

simsalabim
30. júl 2015

@barnica s mesacnym by som nesla, neda sa kusok pockat? My sme boli, ked mala mladsia 10tyzdnov, bolo to super, aj cesta aj pobyt. Boli sme koncom augusta v Chorvatsku, pri Sibeniku.

adkat13
30. júl 2015

jaj, normálne mi je toho bábätka ľúto, keď si to predstavím...
nehovoriacom o tom, že také malé bábo by vo vajíčku malo byť čo najkratšie... osem prípadne ešte viac hodín je strašná záťaž na jeho chrbticu...

kikushaa
30. júl 2015

my sme tak boli s akokeby dvojmesacnym, ale nie pri mori, na tyzden na liptove a bolo dobre 😉

kiki68
30. júl 2015

a co tak Rakusko? zdrav. starostlivost keby cosi na urovni, hlavne rychla. Vacsinou sa dorozumies aj slovensky , ved kto im tu tu kvalitu robi,ze 😉 a mozno k nejakemu jazeru, napr. do 200km od Wien je Halstatt, tam je nadherne a klimaticke podmienky nebudu ine ako na SK,takze babo by nemalo taky sok. Ubytovanie tam najdete na urovni.
Lietadlo by som uplne vynechala prve roky ak netreba lietat kvoli uskam.

ruthike
30. júl 2015

Pokial do zahranicia, tak to by som pockala, male babetka maju slabu imunitu a clovek nechce skoncit v nemocnici v zahranici. Nehovorim, ze sa to urcite stane, len ak sa nakazi dakou miestnou virozou alebo crevnou chripkou moze to mat horsi priebeh. To sama viem za nas. Ak llen na Slovensku tak to hadam este ano, kratka cesta, domaca klima. My sme boli s malou autom prvy krat v 11 tyzdnoch a bolo to fajn

m.i.r.i
30. júl 2015

urcite nie..ja tiez nepochopim taketo napady, ved vam nic neujde..teraz sa ma babatko aklimatizovat doma, zvyknut si na urcity rezim, den/noc, papanie...zregulovat teplotu a aj ty mamicka potrebujes teraz hlavne klud a venovat sa doma v znamych podmienkach babatku...ked tak vezmes, je to cista sebeckost od tvojho muza, pretoze on potrebuje dovolenku...to babatko to nepotrebuje, istym sposobom ani 2 rocny syn, ten by tiez este nerozlisoval ci je pri mori ci sa cvachce doma v napustenom bazeniku ked uz...tebe to urcite netreba, lebo ako sama pises, bol by to boj a stres....proste ste chceli babatko, tak tento rok sa dovolenka ozelie..to ozaj nechapem ako moze niekto takto tlacit na pilu...nahodou pride nejaka zdravotna komplikacia, moze byt aj u tebe, nielen u babatka.....vsade su ine bacily... a babatko ma dost co sa vysporiadat s tym co ho caka doma, co prinesie starsie dieta a vy....uplne zbytocne sa niekam tlacit..nech ide manzel sam, s kamaratmi napriklad ked tak velmi potrebuje oddych...aj ked naozaj by som skor bola za to, ze holt, tohto roku dovolenka takehoto druhu nebude...

henikav
30. júl 2015

@barnica je to na zvazenie, take male dvojmesacne je este velmi malicke, my sme prvykrat cestovali ked mala malicka 4 mesiace. Ak sa rozhodnete ist autom, budete musiet ist na noc kvoli horucave, pretoze v ziadnom pripade nemozete pouzivat klimu v aute, niekolko hodin klimy moze uskodit aj dospelemu. Kupat do mora s malinkym babatkom nie, na slnko tiez nie, ale vzdy jeden z vas bude v hoteli. Babo cestu v pohode zvladne, urcite lepsie ako ten dvojrocny drobcek, aj pobyt, len vy nebudete moct nic robit a uzivat si more spolu, maximalne sa mozete striedat. No a nezabudnite brat vsetky lieky na horucky, dehydrataciu.... Chorvatsko zase nie je az tak daleko 😉

sandey
30. júl 2015

Nechápem ako sa toto môže opýtať matka?

gijar
30. júl 2015

@barnica ano,ja som letela s 5tyzdnovym,nakolko som porodila na SR v lete a sla som potom domov do FR aj s malym. lietadlo 2h zvladol uplne v pohode, potom este pre nas prisiel manzel a 6h v aute nez sme sa dostali domov, bolo to uz vecer/noc a tam uz asi tak posledne 2h bol dost nekludny a placlivy,ale to bol aj ked spal vo svojej postielke, s autom to nic nemalo, prenasali sme ho nie vo vajci, ale v homologizovanej vanicke Jane usposobenej na prevoz autom,takze pekne lezal 🙂

seahorse27
30. júl 2015

Priznam sa, ze taketo nieco by mi ani nenapadlo...take male dietatko si ma zvykat na zname prostredie doma a nie mu vyrabat stres premiestnovanmi, dokonca lietadlom, kde su brutalne zmeny tlaku, klima atd...My ideme teraz na dovolenku s 9-mesacnym len tu na Slovensku a mam obavy, ake to bude...Manzel pojde este so starsou dcérkou do Chorvatska, aby nebola nestastna, ze uz druhy rok nebude pri mori (vlani som bola tehotna, tak sme tiez nesli k moru, len tu na SK) 🙂 Na rok uz snad pôjdeme vsetci styria 🙂

loknicka
30. júl 2015

@barnica je to na kazdej mamicke ale ja by som sa bala - hlavne do zahranicia. ved nemate este ani zakladne ockovania co je riziko. my sme boli ked mala dcerka 10 mesiacov a doktor to neschvaloval ale bolo to na nasu zodpovednost. mesacne babo si pomaly robi svoj rezim a ist s nim do nejakých horucav podla mna nieje dobry napad. to by si mal uvedomi aj tvoj manzel...

sasa1983
30. júl 2015

Podla mna je rozdiel, ci cestovat musite,alebo akoze len chcete. Vsetko mkze byt ok,alebo dostanete hociake ochorenie,maly skonci niekde na infuzkach,a budete v prdeli. Ak by aj bolo vsetko ok, tak je nerealne,aby si Ty,a baby z toho nieco mali a teda mi to pride,akoby ste si teraz cizmy mali kupovat. Skuste pockat,ja by som ani s polrocnym dietatom nikam nesla a to som lekarka. Mozno este aj neskor potom. Nahoda je blbec,dostane obycajny Rotavirus a bude to nie take vtipne a vesele. A lietanie uz vobec nechapem, ved aj dospely mava zalahnute v usiach,bokesti hlavy, co este baby. A co ak vam posunu let? ...S

lilimoni
30. júl 2015

Vo vyvinovej psychologii je pisane, ze do 6 tyzdna vekub y malo byt dieta v kontakte iba s matkou a do 10tt iba s najbizsou rodinou s ktorou zije.
Nesla by som ani bohovi s takym drobcom ani autom k rodicom, nie este lietadlom.
Podotykam, ze dcerku od 4 tyzdna sme prijimali navstevy 😀

katinka71
30. júl 2015

my sme cestovali 800 km s 2 mesacnym babom z rakuska na sk potrebovali sme vybavit kopu veci ohladne maleho na uradoch ,,robili sme caste prestavky kazde 2 hodiny ale bolo to narocne aj tak,do roka sme este presli 3x taku dialku uz to bolo lepsie,s 11 mesacnym sme boli pri mori v chorvatsku prvy krat to uz bol na cesty navyknuty

tinqua
30. júl 2015

@barnica pocity matky sú poväčšine vždy správne, keď sa ti to nepáči tak nechoď, hádam sa s tebou len nerozvedie za to, že mu zrušíš dovolenku....ako malý chlapec, keď sa chce flákať po svete mal ešte s druhým dieťaťom počkať...ja mám doma 14 mesačnú a nejdeme nikde ani tento rok, pretože ak mám vyhodiť kopu peňazí na dovolenku, tak si ju chcem užiť a nie fungovať celé dni na hoteli alebo pod slnečníkom a ísť spať s kurami, to môžem robiť aj doma ...neriešila by som tento nápad ani päť minút

m.i.r.i
30. júl 2015

@tinqua uplny suhlas..my sme s nasim boli prvykrat na 2 noci na Orave ked mal rok a pol...ze vyskusame, tu na SK, nie daleko...a aj to bola fuska...pol domu so sebou, riesit ako ohriat mlieko, ako ho zabavit ked bude prsat, aby nebol vonku hluk ked ma spat, ako ho okupat...a nehovoriac, ze stale behal a ja za nim, kedze tu jazierko, tu psiky, tu schody...bolo fajn samozrejme, pekne prostredie a vsetko, ale tak dovolenka ani oddych to nebol a viacmenej to nepotreboval ani on ani my...uplne inak sa cestuje teraz ked ma 5.5r...ked ma zazitky, ked vydrzi v aute, ked nepotrebuje zarabat mlieko, prenasat kocik a cestovne postielky ci plieky alebo serble...rozhodneme sa, zbalime par veci, zastavime sa niekde najest, uzije si to on aj my...ja mam pocit, ze nasmu aj do 3r nijaka dovolenka nechybala...stacia aj vyletiky niekam na farmu, za zvieratkami..ked este ludia byvaju v dome, tak bazenik v zahrade, zvieratka u susedov...priroda, behanie po vonku...netreba ani moria ani kupaliska ani nic.....a rodicia tiez mozu ten rok-dva pockat