Čo doporučujete vidieť v Ríme?

tatytaty
4. nov 2014

Ahoj prosim vas potrebujem rady co a kde ist v Rime co si nenechat ujst pripadne ci na nieco treba kupit listky dopredu

Dakujem vam

tina1988
4. nov 2014

Ahoj, ja som tam bola pred 2 rokmi. Jednoznacne stoji za pozretie Koloseum a Vatikan. Ale tam by som odporucala ist hned rano, ked otvoria. Lebo neskor, ked pridu autobusy s turistami tak sa tam vytvoria niekolko metrove rady a to sa caka dost dlho. A tiez, by som odporucila Vatikanske muzea - tam, kde sa nachadza Sixtinska kaplnka, ta je neskutocne krasna 🙂

amanta5
4. nov 2014

fuuuu...tak tam sa da toho kopec vidiet, zalezi aj na ako dlho idete a k comu inklinujete 🙂 Ja urcite odporucam klasiku ako Vatikanske muzea s bazilikou svateho petra, koloseum, palatin, forum romanum , fontana di trevi, pantheon, anjelsky hrad, piazza navona, spanielske schody. Tiez urcite odporucam baziliku svateho pavla za hradbami (je obrovska a nadherna) a katakomby (tych je tam kopec, staci si len vybrat)
Odporucam si hlavne do vatikanskych muzei a kolosea kupit vstupenky vopred cez internet. Vyhnete sa dlhym radom a cakaniu. Daju sa kupit aj kombinovane naviac miest, tie sa celkom oplatia 🙂
A hlavne nasavat atmosferu mesta, sadnut si vecer niekde na terasu (ak nie je zima), dat si vyborne jedlo a uzivat si.
Po celom starom meste su hydranty, v ktorych je pitna voda....tak to je tiez uzasne 🙂
Prajem krasny pobyt 🙂

veryhappy
4. nov 2014

Ja som tam bola 4x , je to nadherne mesto...na chodenie a chodenie ....Pantheon - ist aj dnu, Fontana di Trevi, Coloseum, Chram Sv Petra atd atd
odporucam aj Bocca della verita , je to taka pikoska - kamenna maska na stene s otvorom v ustach. Ked strcite ruku do ust , ak ste klamar , odhryzne vam ju 🙂

budzi
4. nov 2014

Odporucam kupit knizku o Rime aby si vedela aj nieco o historii budov, chramov, soch.. vsetkeho co tam uvidis..My mame od Ikar, tak je perfektna.. su tam uzitocne informacie. v Rime mozes travit tyzdne a tyzdne.. nadherne miesto. Som bola raz, manzel uz 4x a urcite sa tam este vratime..

mikema
4. nov 2014

Pozri si pred tym film Iluminati (neviem, ako sa vola po slovensky). Odohrava sa v Rime a Vatikane a najdes tam vela tipov. Vatikan je uzasny, urcite prejdite vsetky kaplnky az po sixtinsku, aj ked to nieco stoji, je to nezabudnutelne. A to som v zivote uz vela videla. A urcite chodte na dom sv. Petra, je odtial krasny vyhlad na cely vatikan. A Rim sam o sebe je uzasny, sla by som tam znova. Vyhladaj si na internete zname stavby a pozri si tie. Koloseum bolo tiez krasne. My sme tam vtedy presli asi vsetko, necitila som si nohy 😀

niki101988
5. nov 2014

Najlepšie všetko, ja som tam bola pred dvomi rokmi keď bol muž na služobnej ceste a za 14 dní som nevidela nič z toho čo som chcela, teda aspoň ja som mala ten dojem. Schudla som však 4kilá, lebo som chodila veľa peši aby mi cestou metrom niečo neušlo 😀

dina14
8. nov 2014

Rim je uzasny... k zoznamu, ktory uviedla amanta5 pridam este Bocca della Verita... Spanielske schody osobne povazujem za jedno z najkrajsich miest Rima.. pozor na cestach, akakolvek lentilka sa ruti ostodvesto.. Pekny pobyt 🙂

kadri
8. nov 2014

spanielske schody - len v case natali di roma 21.4. su tam kvety - asi tyzden +/-
anjelsky hrad a most, vatikan, namestie a chram sv. petra
barberiniho fontany aj ine, piazza navona, svadobna torta - pametnik viktora emanuela
via veneto, villa borghese - krasny park, forum romanum a koloseum
plaz ostia - da sa tam ist vlakom akoby mhd

mimimoje
24. nov 2014

Ahojte, dievčence, čo odporúčate v Ríme, aby to bavilo aj 6r dieťa? Sú nejaké atrakcie, ktoré sú vyslovene vhodné pre takéto deti?

ivi_kiwi
6. júl 2016

Baby a bola ste tam niektora s kocikom da sa to v poho zvladnut?

oli_
14. júl 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahoj. Tu je to pekne všetko rozpísané v článku "Čo treba vidieť v Ríme – 11 skvelých tipov!": http://www.dovolenka-pri-mori.sk/co-treba-vidiet-v-rime-11-overenych-tipov-ako-si-uzit-vecne-mesto/